Досьє: Анжияк Сергій Михайлович

Досьє: Анжияк Сергій Михайлович

Директор Департаменту культури Київської міської державної адміністрації (КМДА).

Місце народження, освіта

Сергій Анжияк народився 27 липня 1977 року в Києві.

З вересня 1996 по травень 2011 року навчався у Київському національному університеті культури і мистецтв за спеціальністю “Музейна справа і охорона пам’яток історії і культури”. Отримав кваліфікацію “історик-музеєзнавець”.

У 2008 році закінчив Національну академію управління за спеціальністю “Управління суспільним розвитком” і отримав звання магістра управління суспільним розвитком.

Родина

В аналітичній системі YouControl в якості членів сімї Сергія Анжияка зазначені: Анжияк Михайло Миколайович, Анжияк Ася Олександрівна, Анжияк Дмитро Михайлович та Плавуцька Наталія Олександрівна.

Також Сергій Анжияк має спільне майно з Анжияк Світланою Михайлівною – квартиру в Києві.

Кар’єра

З грудня 2000 листопад 2001 року – старший науковий працівник, завідувач відділу Вишгородського історико-культурного заповідника (м. Вишгород Київської обл.).

З грудня 2001 по грудень 2002 року – провідний, головний спеціаліст Міністерства культури і мистецтв.

З січня 2003 по лютий 2004 року – головний спеціаліст Державної служби охорони культурної спадщини.

З лютого 2004 по листопад 2014 року – головний спеціаліст, завідувач сектором, заступник начальника відділу, завідувач відділом, заступник керівника управління Адміністрації Президента.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

З листопада 2014 по травень 2021 року – перший заступник директора Департаменту культури КМДА (до лютого 2014 року – Діани Попової, згодом – Яни Барінової). На цю посаду був призначений розпорядженням Київського міського голови Віталія Кличка від 24 листопада 2014 року №423 (в редакції розпорядження від 16 грудня 2014 року №486) як такий, що успішно пройшов стажування на цій посаді в порядку переведення з Адміністрації Президента).

Відповідно до розпорядження міського голови від 18 лютого 2021 року №69, яким Діана Попова була звільнена з посади, Сергій Анжияк був призначений в.о. директора Департаменту культури КМДА.

З червня 2021 по вересень 2021 року – заступник Начальника Управління туризму і промоцій КМДА Марини Радової.

З жовтня 2021 по липень 2022 року – державний експерт Директорату з питань внутрішньої та гуманітарної політики Офісу Президента Володимира Зеленського (керівник Офісу – Андрій Єрмак).

Розпорядженням Київського міського голови Віталія Кличка від 28 липня 2022 року №394 Сергій Анжияк був призначений директором Департаменту культури КМДА.

До нього в статусі виконувача обов’язків з березня минулого року департаментом керував Володимир Мацюк (його було призначено після того, як попередня директорка Яна Барінова та її перша заступниця Юлія Кепліна наприкінці лютого поїхали з Києва, евакуюючи своїх неповнолітніх дітей). Зараз Моцюк є заступником Анжияка – начальником управління з питань національностей та релігій.

Членство у дорадчих органах

Відповідно до розпорядження КМДА від 18 лютого 2021 року №319, директор Департаменту культури КМДА за посадою входив до Ради розвитку громади та території Києва при КМДА. Рада ліквідована розпорядженням від 21 січня 2022 року №165.

Згідно розпорядження КМДА від 3 березня 2021 року №444 перший заступних директора Департаменту культури КМДА Сергій Анжияк увійшов до складу Президії робочої групи з розробки проєкту Стратегії розвитку Києва до 2035 року, яку очолив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

За посадою, відповідно до розпорядження КМДА від 2 листопада 2021 року №2244 директор Департаменту культури КМДА входить до складу Колегії КМДА.

Згідно розпорядження КМДА від 20 вересня 2023 року №730, за посадою Сергій Анжияк увійшов до складу Постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій КМДА, очолюваної Київським міським головою.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

З 1 листопада 2022 року, відповідно до розпорядження КМДА №618, питаннями культури в столиці опікується заступниця голови КМДА Ганна Старостенко . Таким чином, заступника голови КМДА Валентина Мондриївського було усунуто від багаторічного курування культури, ймовірно – через скандал навколо X-Park в парку Муромець на острові Чорторий.

Регалії та нагороди

Має 3 ранг державного службовця. 

Станом на 1 вересня 2023 року стаж державної служби склав 21 рік та 7 місяців.

Схеми, зв’язки, скандали

З 28 червня по 17 липня 2016 року начальник управління мистецтв та культурно-освітніх установ Сергій Анжияк, директор Департаменту внутрішнього фінансового контролю та аудиту КМДА Оксана Колтик та заступник директора Департаменту фінансів КМДА Олександр Корінь провели час у приємній поїздці Китаєм за кошти Київського міського бюджету.

Їхній маршрут пролягав через міста Наньчан, Пекін, Шанхай і Цзиндечжень. Міські чиновники вивчали передовий досвід Піднебесної в адміністративному управлінні. Привезли багато вражень, якими не забули поділитися зі своїм головним керівником Віталієм Кличком у звіті. У цьому звіті знайшлося чимало цікавих моментів. Наприклад, “рівень сприйняття корупції у КНР відрізняється від України тим, що, наприклад, співпраця чиновників з афілійованими до них структурами, що сприяє економічному зростанню, не трактується як корупційне діяння”. Залишалось тільки дізнатись, коли ці відкриття, які можна було зробити і без вояжу до Китаю, ляжуть в основу нових напрацювань мерії.

Згідно розпорядження КМДА № 1104 від 25 червня 2018 року, з 2 по 9 липня група київських чиновників та депутатів Київради, до якої був включений Сергій Анжияк, мала відвідати китайські міста Пекін та Сіань за півмільйона бюджетних гривень. Там вони сподівались вивчити досвід КНР у сфері культури, зокрема протидії корупції. Також в планах було ознайомитися з організацією роботи Музею гробниці першого імператора династії Цінь та методами консервації її об’єктів.

Нагадаємо, Апарат КМДА не впорався з виконанням “Міської цільової програми зі зміцнення та розвитку міжнародних зв’язків” за 2017 рік. Виявилося, що за підсумками року витрати на відрядження одного делегата становили 239,38% від планового показника.

19 вересня 2022 року Геннадій Яворовський, тодішній заступник директора Департаменту культури КМДА – начальник управління економіки та фінансів, дав прес-конференцію в Укрінформі, на який розповів про незаконні схеми в культурній сфері столиці. В історії КМДА це перший випадок, коли діючий чиновник викрив корупційну систему. 

Геннадій Яворовський працював в Департаменті культури з серпня 2021 року. Інакше кажучи, він входив до команди колишнього директора Департаменту Яни Барінової.

У 2021 році Департамент під її керівництвом провів ряд перевірок діяльності підвідомчих підприємств. В результаті перевірки переросли у кримінальні провадження, які сьогодні ведуть різні правоохоронні органи. Основні проблеми, від яких і сьогодні “штормить” департамент:

  • в закладах культури приміщення здаються в оренду поза касою, а керівників неможливо притягнути до відповідальності;

  • в підвідомчих Департаменту закладах культури та у самому Департаменті є “чорні каси”, які використовують так званих “мертвих душ” (фактично не працюючих співробітників);

  • розкрадання бюджетних коштів при використанні фондів та в ході капітальних ремонтів кінотеатрів КП “Київкінофільм”; 

  • незаконні забудови та махінації із встановленням атракціонів в київських парках, підвідомчих Департаменту культури КМДА;

  • нові схеми, притаманні для військово часу: київські театри використовують гастролі для виїзду за кордон чоловіків призовного віку, а з музеїв вивезені цінності під приводом наукового дослідження;

  • призначення працівників “старої команди” Департаменту культури після проведення службового розслідування у травні 2022 року та відновлення старих тіньових схем.

Аудиторська перевірка діяльності Театру на Лівому березі, проведена протягом 24 лютого – 19 грудня 2022 року, виявила низку кричущих порушень

  • керівник театру Станіслав Жирков та його підлеглі мають відношення до фінансових махінацій під час виїздів за кордон за допомогою ФОП Катерини Савицької;

  • актори у незаконний засіб недоотримували зарплату;

  • незаконно та масово призупинялись трудові договори зі співробітниками театру;

  • без проведення конкурсу, хоча це і можливо і потрібно, Департамент культури КМДА призначив керівницею театру Олесю Жураківську, яка є креатурою Станіслава Жиркова.

Проте заступниця голови КМДА Ганна Старостенко та директор Департаменту культури КМДА Сергія Анжияк вважали ситуацію в театрі задовільною. Водночас керівниця Театру на Лівому березі Олеся Жураківська заборонила акторам розповідати про безлад в театрі.

31 січня 2023 року в Київському академічному театрі юного глядача (ТЮГ) на Липках відбувся черговий збір колективу театру, на якому директор Департаменту культури КМДА Сергія Анжияк повідомив, що т. в. о. директора ТЮГу призначено Марію Кривенко. Це означало, що екскерівник ТЮГу В’ячеслав Жила, звільнений за рішенням суду, фактично зберіг контроль над театром. В цьому йому допомогли брудні інтриги та Сергій Анжияк, який призначив т. в. о. директорки ТЮГу Марію Кривенко , в якої, ймовірно, немає ані художньої, ані просто вищої освіти взагалі. Директор Департаменту культури КМДА не хоче проводити конкурс на призначення нового директора ТЮГу та інших театрів, маніпулятивно прикриваючись нормами положення воєнного стану, хоча до закладів культури ці норми не мають жодного стосунку.

Раздрай в колективі ТЮГу, спричинений свавільною кадровою політикою В’ячеслава Жили під патронатом директора Департаменту культури КМДА Сергія Анжияка, призвів до того, що театр залишається без повноцінного керівника та продовжує скочуватись в хаос.

27 січня після першої наради в ТЮГу директор Департаменту культури КМДА Сергій Анжияк повідомив про наказ, згідно з яким на час військової агресії в. о. директора-художнього керівника театру призначено Максима Михайліченка, який працював там режисером понад 20 років. Але на цій же нараді з’ясувалось, що Михайліченко не є заступником директора, а режисером, тому в наказі про його призначення зроблено помилку. 

Доводячи власну профнепридатність, Сергія Анжияк заявив на нараді 27 січня, що “його підставили” та пообіцяв повернутись ще раз до питання призначення керівника ТЮГу.

10 березня 2023 року з допису на сторінці Facebook ГО “Громадський рух Почайна” Аннабелли Моріної стало відомо, що СБУ знайшла в робочому кабінеті директора Департаменту культури Сергія Анжияка пристрої для прихованої відео- та аудіофіксації. Журналістка та громадська діячка принагідно поцікавилася, мовляв, “Скільки часу в кабінеті працювало відео та аудіо спостереження? Місяць, кілька місяців, а, може, майже рік? Хто та що тепер знає про договорняки, хабарі, всі чорні схеми Департаменту культури КМДА?”.

26 червня 2023 року з повідомлення ДБР стало відомо, що за матеріалами розслідування Бюро суд арештував понад 80 незаконно збудованих об’єктів нерухомості на острові “Муромець” у Деснянському районі столиці. За даними слідства, для зведення будівель організатори незаконно використовували 10 гектарів землі столичної громади. Зокрема, замість обумовлених проектом забудови спортивних майданчиків фірма звела ресторан та котеджі.

Аннабелла Моріна, яка займалась розслідуванням історії незаконної забудови, привітала активність ДБР і зауважила: “Слідство поки що мовчить щодо притягнення до відповідальності посадових осіб Департаменту культури КМДА, землі якого було передано для створення спортивного парку, і чиє керівництво, а саме директор Сергій Анжияк та його заступник Микола Шуляк, за моїми даними, намагалися легалізувати існуючі незаконні споруди в парку та “замяти” результати попередніх перевірок”. 

Доходи, майно

За даними аналітичної системи YouControl, станом на 27 вересня 2023 року Сергій Анжияк разом з членами сім’ї володів двома квартирами у Києві та гаражем у гаражному кооперативі “Луговий”. Ще одну столичну квартиру Сергій Анжияк мав у спільній власності  з Анжияк Світланою Михайлівною.

Останнє оновлення: 27.09.2023 року.

Фото: колаж KВ

КиївВлада

Рекомендуємо до перегляду
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
09:00 Генпрокуратура через суд намагається повернути державі земельну ділянку площею 5,69 га на просп. Академіка Глушкова, 65 (територія НПП “Голосіївський”). У 2022 році право…
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
Banner
QlU7mDx4