Антикваріат на мільйон: суд конфіскував вироби авторства Рене Лаліка й наклав на порушницю мільйонний штраф

Антикваріат на мільйон: суд конфіскував вироби авторства Рене Лаліка й наклав на порушницю мільйонний штраф

Суд завершив справу про порушення митних правил, заведену Київською митницею стосовно громадянки, яка намагалася незаконно ввезти антикварні вироби. Серед конфіскованих товарів наявні столові прибори, сільнички, вази, статуетки, скриньки тощо, серед яких вироби авторства всесвітньо відомого французького ювеліра та майстра скла Рене Лаліка. На порушницю накладено штраф у розмірі вартості предметів правопорушення, а це понад мільйон гривень.

Про це KВ дізналася із повідомлення пресслужби Київської митниці.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Як зазначили у пресслужбі Київської митниці, десять виробів авторства Рене Лаліка, вартістю близько 900 тисяч гривень, та ще 83 вироби менш відомих та іменитих французьких майстерень 19-20 століть (вартість цих виробів – 200 тисяч гривень) намагалися ввезти в Україну за фальшивими документами.

“Вантаж із вживаним столовим посудом та приборами заявленою вартістю 1600 євро прямував з Франції через Польщу до України на адресу громадянки. За наданими в митницю документами, продавцем 93 предметів є антикварний магазин у Парижі”, – йдеться в повідомленні.

Однак, як зауважили на Київській митниці, при митному контролі київські митники виявили певні невідповідності в документах, а при огляді – розбіжності у вазі та кількості товару. 

“Увагу митників також привернуло характерне клеймо ©️R.Lalique (René Lalique) на деяких виробах зі скла. За отриманою митницею інформацією з’ясувалося, що власник паризького антикварного магазину не продав ці предмети, а подарував товаришу за умови “не для продажу”, – прокоментували у пресслужбі.

Також додали, що митниця скерувала виявлені предмети на експертизу до Національного музею історії України для ідентифікації та встановлення їх культурної та історичної цінності.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

За висновком фахівців, за винятком кількох позицій, надані витвори становлять культурну/історичну чи художню цінність, а загальна оціночна вартість предметів становить 1,1 млн гривень. Ринкова ж може бути значно вищою.

Зазначається, що серед виявлених виробів авторства Рене Лаліка найдорожчою експерти визнали вазу “Папуги”. Вона виготовлена з непрозорого скла кольору “синій електрик”. Її оціночна вартість – 300 тисяч гривень, а на сайті паризького антикварного магазину її оцінюють аж у 20 тисяч євро (800 тисяч гривень).

Інші дев’ять виробів Рене Лаліка – це скульптурна пластика “Сусанна”, ваза “Мушля”, скринька “Курча”, дві різні вази “Друїди”, автомобільний талісман-прикраса “Цесарка. Гвінейська пташка”, ваза “Булурі”, ваза “Евкаліпт” та ваза “Молоді вʼязи”. Загальна вартість цих виробів складає 587 тисяч гривень.

За фактом виявлення спроби ввезення в Україну культурних та історичних цінностей за фальшивими документами Київською митницею було складено протокол про порушення митних правил.

Наразі ж, суд виніс рішення, згідно якого жінку визнано винною у порушенні митних правил, до товарів застосовано конфіскацію, а на порушницю накладено штраф у розмірі вартості предметів правопорушення – понад мільйон гривень.

Читайте: Київські митники вилучили 10 тисяч одиниць контрабандних засобів для косметичної медицини

Фото: Київська митниця 

КиївВлада

Автор:
Владислава Олійник
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Війна та релокація: як фермери знаходять прихисток на Київщині та відновлюють агробізнес
Війна та релокація: як фермери знаходять прихисток на Київщині та відновлюють агробізнес
12:00 Військові дії у багатьох регіонах країни змусили фермерів шукати більш безпечні місця для ведення бізнесу. Аграрні підприємства, що релокуються, стають прикладом адаптації в…
“Маневр на 3 млрд”: Київрада погодила збільшення статутного капіталу “Спецжитлофонду”
“Маневр на 3 млрд”: Київрада погодила збільшення статутного капіталу “Спецжитлофонду”
09:00 Столична міськрада вирішила поповнити статутний капітал КП “Спецжитлофонд” на 3 млрд гривень за рахунок бюджету Києва. Ці гроші мають піти на формування т.зв.…
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
09:00 Генпрокуратура через суд намагається повернути державі земельну ділянку площею 5,69 га на просп. Академіка Глушкова, 65 (територія НПП “Голосіївський”). У 2022 році право…
Banner
QlU7mDx4