Європейський парламент (ЄП) закликав союзників по Північно-атлантичному альянсу (НАТО) поважати (“to honour”) свої зобов’язання (“their commitment”) перед Україною і прокласти шлях для запрошення Києва приєднатися до оборонного альянсу, який у липні збереться на свій черговий саміт. Депутати ЄП сподіваються, що процес вступу України до НАТО розпочнеться після закінчення війни і буде завершений якомога швидше.
Про це KВ дізналася з повідомлення Європарламенту, який супроводив реліз світлиною затоплення в Україні через підрив Каховської дамби.
Згідно повідомлення, у резолюції, прийнятій у четвер, 15 червня 425 голосами “за”, 38 “проти” при 42-х тих, що утрималися, депутати Європарламенту підкреслюють, що очікують, що “процес вступу почнеться після закінчення війни і буде завершений якомога швидше”.
“Поки не буде досягнуто повноправного членства, ЄС та його держави-члени разом із союзниками по НАТО та партнерами-однодумцями повинні тісно співпрацювати з Україною для розробки тимчасових рамок для гарантій безпеки”, – сказано в релізі за підсумками голосування в ЄП.
Парламент об’єднаної Європи наголошує, що інтеграція України як до НАТО, так і до власне ЄС зміцнить регіональну та глобальну безпеку та зміцнить зв’язки між Україною та євроатлантичною спільнотою.
Довідавшись про голосування в ЄП, спікер Верховної Ради (ВР) України Руслан Стефанчук публічно відреагував і назвав прийняту резолюцію “потужним” документом, а заклики до партнерів і союзників України – “надважливими”.
Читайте: Зеленський: Україна подає заявку на вступ до НАТО у пришвидшеному порядку (відео)
Організація Північноатлантичного договору (Північноатлантичний альянс або НАТО; англ. North Atlantic Treaty Organization – NATO) – міжнародна міжурядова організація, військово-політичний союз 31 держави Північної Америки і Європи, які прагнуть досягти мети Північноатлантичного договору, підписаного у Вашингтоні 4 квітня 1949 року.
А саме, відповідно до статутних документів Альянсу головна роль НАТО полягає у забезпеченні свободи та безпеки країн-членів із використанням політичних і військових засобів.
До альянсу наразі входять такі країни: Бельгія, Велика Британія, Данія, Канада, Ісландія, Італія, Люксембург, Нідерланди, Норвегія, Португалія, США, Франція (засновники), а також країни, що приєднались у різні хвилі розширення НАТО – Греція, Туреччина, Німеччина, Іспанія, Польща, Угорщина, Чехія, Болгарія, Естонія, Латвія, Литва, Румунія, Словаччина, Словенія, Албанія, Хорватія, Чорногорія, Північна Македонія, Фінляндія.
Читайте: ПА НАТО одностайно визнала злочини рф проти України геноцидом, – українська делегація
Фото: з відкритих джерел