У четвер, 16 січня, колегія суддів Шостого апеляційного адміністративного суду підтвердила рішення Київського окружного адмінсуду про визнання нечинною постанови Кабміну № 225, на підставі якої почалися рубки Мархалівського лісу під будівництво Національного військового кладовища.
Про це, як передає КВ, йдеться у повідомленні Київського еколого-культурного центру (КЕКЦ).
“Колегія суддів Шостого апеляційного адміністративного суду під керівництвом судді Л.В.Бєловой, визнала рішення Київського окружного адміністративного суда у резуляційній частині дійсним, тобто апеляційний суд підтвердив, що протиправною та нечинною є постанова Кабінету Міністрів України від 1 березня 2024 р. № 225 “Деякі питання видалення дерев, чагарників, газонів і квітників під час виконання підготовчих та/ або будівельних робіт і експлуатації Національного військового меморіального кладовища”, – йдеться в дописі.
Як зазначили екологи, це вже другий суд, що визнав незаконною постанову Кабміну України, на підставі якої почалися рубки Мархалівського лісу під військове кладовище.
“…ця постанова Кабміну грубо порушує не лише низку Законів України, а саме – Закон України “Про природно-заповідний фонд України”, та Закон України “Про оцінку впливу на довкілля”, а також міжнародну Бернську конвенцію, ратифіковану Україною”, – додав директор КЕКЦ Володимир Борейко.
Він зауважив, що раніше “Кабмін і Київрада під керівництвом Кличка також незаконно хотіли будувати військовий цвинтар на не розмінованій повністю Лисій горі, проте КЕКЦ через суд змусив Кличка відмовитися від цієї дурниці, яка коштувала б життя та здоров’я будівельникам”.
Екологи подякували комісії з екології Київської облради, секретаріату Бернської конвенції, колегії суддів Київського окружного адмінсуду, колегії суддів Шостого апеляційного адмінсуду, жителям сіл Мархалівка та Іванковичі за підтримку КЕКЦ.
Нагадаємо, у КЕКЦ попереджали, що вирубка Мархалівського лісу на Київщині, де планують розмістити Національне військове меморіальне кладовище, може потягнути міжнародний скандал та великий штраф. Громадськість написала на такі дії скаргу до Секретаріату Бернської конвенції. У європейські фундації зажадали від Міндовкілля України пояснень та призначили на весну 2025 року розгляд скарги українців по суті.
Читайте: Національне військове кладовище біля Мархалівки: скандали не вщухають
Як інформувала КВ, колегія суддів Київського окружного адміністративного суду 25 вересня 2024 року розглянула та задовольнила позов КЕКЦ до Кабінету Міністрів України, в якому екологи просили суд визнати протиправною та нечинною постанову Кабміну № 225.
Крім того, у січні 2025 року низка відомих громадських діячів, родичі загиблих військових, представники українського громадянського суспільства та медіаспільноти звернулись з відкритим листом до Президента України, Прем’єр-міністра та міністра у справах ветеранів, у якому висловили недовіру до процесів навколо будівництва Національного військового меморіального кладовища (НВМК).
Фото: lexinform
КиївВлада