Київрада дозволила бізнесу сплачувати за землю відповідно до “старої” оцінки

Київрада дозволила бізнесу сплачувати за землю відповідно до “старої” оцінки

Столична міськрада знову відтермінувала введення в дію нової нормативної грошової оцінки земель міста Києва, яка була затверджена в липні 2021 року. На пленарному засіданні від 7 грудня 2023 року було вирішено, що нововведення буде реалізоване лише з наступного року після закінчення воєнного стану. Таким чином, податок на землю, орендна плата і державне мито для землекористувачів будуть розраховуватися відповідно до оцінки, яка була затверджена ще в 2014 році (з урахуванням індексації інфляції на початку 2021-го) і була значно нижчою. Заявлена мета таких пільг – зменшення фінансового навантаження на бізнес в умовах війни.

Як стало відомо KВ, під час учорашнього засідання Київрада погодила внесення змін до свого рішення від №1589/1630 від 8 липня 2021 року “Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель Києва”.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Суб’єктами подання відповідного проєкту рішення №08/231-1436/ПР від 16 листопада 2023 року виступила група з 6 депутатів міськради з різних політичних сил. У сесійній залі за погодження даного документу проголосували 62 народних обранці.

Згідно з прийнятими змінами, столична міськрада відтермінувала введення в дію нової нормативної грошової оцінки земель міста Києва, яка була затверджена вищезгаданим рішенням. Таким чином, дана оцінка почне діяти лише після припинення воєнного стану – з початку нового календарного року після його скасування. 

Це означає, що всім землекористувачам можна буде платити орендну плату, податок на землю і державне мито відповідно до “старої” нормативної грошової оцінки, яка де-юре була затверджена в 2014 році (після чого індексувалася в 2021 році. – KВ) і була нижчою. Відповідно, розмір усіх вищезазначених плат до бюджету не збільшиться. У пояснювальній записці до проєкту рішення зазначено, що це було зроблено для зменшення фінансового навантаження на бізнес в умовах війни.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“Це вкрай важливий проєкт для столичних платників податків – наших промисловців, підприємців”, – зазначила під час пленарного засідання одна з суб’єктів подання цього документу, депутатка Київради Олена Овраменко (фракція “УДАР”).

Як повідомляла KВ, вищезгаданим рішенням було передбачено, що “базова” вартість  столичної землі підвищиться на 20% і становитиме 1617,36 гривень за 1 кв.м. При цьому, під час обговорення даного питання в сесійній залі заступник голови Київської міськдержадміністрації (КМДА) Петро Оленич не спромігся доступно пояснити депутатам, які підстави для такого підвищення в умовах кризи. Тоді народні обранці обурювалися – для деяких підприємств це може вилитися у значне збільшення сум земельного податку та орендної плати на землю, що може призвести до масових звільнень працівників та зменшення сум надходжень до бюджету Києва від податку на прибуток. 

У якості компромісу було вирішено почати оцінювати землю “по-новому” не з початку 2022 року, як це передбачалося відповідним проєктом рішення, а відстрочили таке нововведення до 1 січня 2023 року. Також бізнесу дали примарну надію, що напередодні цієї дати на знак підтримки підприємництва можуть знизити відсоткові ставки на оренду землі.

Читайте: Киевсовет отсрочил 20% подорожание столичной земли до января 2023 года


Нагадаємо, Департамент земельних ресурсів КМДА з 29 червня 2021 року очолює Валентина Пелих (виконувала обов’язки керівника цієї структури з 2 квітня 2021 року). Раніше, з 27 липня 2018 року по 1 квітня 2021 року, цим департаментом керував вищезгаданий Петро Оленич. Останній з 2 квітня 2021 року обіймає посаду заступника голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень та курує в Києві земельні та містобудівні питання.

Фото: KВ

КиївВлада

Автор:
Іван Кулик
Рекомендуємо до перегляду
Нацполіція розслідує розкрадання бюджету на капітальних ремонтах зелених зон Києва
Нацполіція розслідує розкрадання бюджету на капітальних ремонтах зелених зон Києва
09:00 Нацполіція розслідує чергові факти можливих “бюджетних розпилів” при проведенні низки капітальних ремонтів столичних зелених та “відпочинкових” зон. В рамках кримінального провадження, відкритого в…
Хліб та міни: як сапери та фермери очищують Київщину від мін та вибухівки
Хліб та міни: як сапери та фермери очищують Київщину від мін та вибухівки
09:00  Тисячі гектарів родючих сільгоспугідь Київщини заміновані вибухонебезпечними предметами. Якнайшвидше очищення від цих залишків війни важливе не лише для економіки країни, а й для…
У Києві планово обстежать 20 шляхопроводів, естакад та мостів
У Києві планово обстежать 20 шляхопроводів, естакад та мостів
15:00 До кінця цього року за результатами тендерів КП “Київавтошляхміст” 20 столичних шляхопроводів, естакад та мостів мають технічно обстежити. За відповідні роботи КП готове…
Banner
QlU7mDx4