Не дивлячись на заборону, в лісах столичного регіону, де велися бої, місцеве населення збирає зразки трубчатого пороху – видовжені палички, схожі на бенгальський вогник. Деякі їх потім використовують як сірники в побуті.
Про це KВ стало відомо з повідомлення Київської міської військової адміністрації (КМВА).
Зазначається, що в районі Пущі-Водиці та у Київській області, де велися бойові дії, місцеве населення знаходить зразки трубчатого пороху. Це видовжені палички, схожі на бенгальський вогник, які використовуються для відстрілу артилерійських снарядів.
“Попри заборону відвідувати лісову зону, деякі місцеві жителі збирають такі порохові заряди. Зокрема, використовують як сірники в побуті для розпалення домашніх печей та котлів для обігріву будинків. Цього робити не можна”, – підкреслюють у КМВА.
Відповідно до наданого КМВА роз’яснення, на відкритому повітрі пороховий заряд горить контрольовано через малий тиск. Однак, використання трубчатого пороху у закритому просторі (як наприклад, піч чи котел) є пожежо- та вибухонебезпечним.
“Використання навіть двох одиниць може призвести до детонації через стрімке виділення теплової енергії та газоподібних продуктів”, – підкреслили в КМВА.
А також попросили громадян бути обережними.
Читайте: Втрати рашистів сягнули 39 тисяч вояків та 3 920 ББМ, – Генштаб ЗСУ
Фото: КМВА