Комісія МКІП звернулась у поліцію через аварійний стан корпусу № 112 Києво-Печерської лаври, в якому раніше була пожежа

Комісія МКІП звернулась у поліцію через аварійний стан корпусу № 112 Києво-Печерської лаври, в якому раніше була пожежа

Сьогодні, 12 квітня, комісія МКІП з приймання-передачі майна Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” продовжила свою роботу. Зокрема члени комісії відвідали корпус № 112, що є пам’яткою архітектури та містобудування місцевого значення, та зафіксували аварійний стан приміщення.

Про це, як стало відомо KВ, повідомив міністр культури Олександр Ткаченко.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Понад 100 років корпус № 112 був невід’ємним елементом просторової композиції Києво-Печерської лаври, зразком громадсько-суспільної архітектури в стилі класицизму, проект якої виконаний відомим архітектором П.І. Спарро. УПЦ МП ж знадобилося всього кілька десятків, аби перетворити приміщення на те, що ви бачите на фото”, – заявив Ткаченко.

За результатами обстеження приміщення, комісія звернулася з заявою про злочин за ст. 298 ККУ “Незаконне проведення пошукових робіт на об’єкті археологічної спадщини, знищення, руйнування або пошкодження об’єктів культурної спадщини”.

Нет описания фото.Приміщення Книжкового складу опечатано представниками Заповідника. Слідчі проводять всі необхідні процесуальні дії від огляду приміщення до показів свідків.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

В той же час, як повідомляв Національний заповідник “Києво-Печерська лавра”, в цьому корпусі у 2019 р. була сильна пожежа.

“14 січня 2019 року близько 16 години сталася пожежа в приміщенні пам’ятки архітектури “Книжковий склад” (корпус № 112)”, – йдеться у повідомленні.

Комісія МКІП звернулась у поліцію через аварійний стан корпусу № 112 Києво-Печерської лаври, в якому раніше була пожежа

,Комісія МКІП звернулась у поліцію через аварійний стан корпусу № 112 Києво-Печерської лаври, в якому раніше була пожежа

Нет описания фото.

Нет описания фото.

Нет описания фото.

У коментарі Української Православної Церкви повідомляється, що заява міністра культури не відповідає дійсності, а приміщення корпусу тривалий час використовувалося як лабораторний корпус інфекційної лікарні.

“Після переведення лікарні в інше приміщення, Заповідник намагався передати цей корпус на баланс Києво-Печерської Лаври. Однак у 2019 році у цьому приміщенні виникла пожежа внаслідок підпалу. Винний у підпалі чоловік був заарештований і поніс покарання відповідно до вироку суду. У зв’язку зі значними руйнуваннями приміщення, які були завдані лікарняною установою, а також внаслідок пожежі потрібні було залучити великі матеріальні кошти для капітальної реконструкції споруди. До того ж Міністерство культури відмовлялось надати будь-які погодження на реставраційні роботи. Тому монастирем було прийняте рішення законсервувати приміщення до отримання погодження від Мінкульту на відновлення даного корпусу”, – йдеться у повідомленні.

Як інформувала KВ, чоловічий монастир УПЦ попросили до 29 березня звільнити будівлі Києво-Печерської Лаври. 30 березня, комісія Міністерства культури та інформаційної політики  прибула для перевірки двох будівель Києво-Печерської лаври. Проте, з невідомих причин, на територію Лаври її не пустили. 31 березня комісія з приймання-передачі державного майна Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” знову не змогла розпочати роботу в Лаврі через перешкоджання УПЦ. 

Читайте: Петиція до влади Києва з закликом позбавити монахів в Лаврі води, тепла й світла набрала необхідну кількість голосів

Нагадаємо, 1 квітня колишньому наміснику Києво-Печерської Лаври митрополиту Павлу (Лебедю) вручили підозру. Митрополита Української Православної Церкви (УПЦ) звинувачують у розпалюванні міжрелігійної ворожнечі.

Читайте: Суд відправив митрополита Павла під цілодобовий домашній арешт на 60 діб

Фото: Олександра Ткаченко, ДСНС у Києві

КиївВлада

Автор:
Оксана Олійникова
Рекомендуємо до перегляду
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
16:00 Демонтаж держави-агресора та спонсора тероризму, російської федерації, є безумовним і обов’язковим запобіжником проти подальших злочинних дій з боку кремлівських режимів. Тільки це убезпечить…
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об'єктів на приватизацію
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об’єктів на приватизацію
14:00 Столична міськрада затвердила новий перелік комунальних будівель та приміщень, які підлягають “малій приватизації”. До нього увійшли близько сотні об’єктів загальною площею понад 16…
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Banner
QlU7mDx4