“Ліга Сильних” та КМДА спільно працюватимуть над впровадженням безбар’єрності в столиці

У Києві пройшов перший проєктний семінар «Впровадження безбар’єрності та доступності у Києві: перспективи та виклики на друге півріччя 2024 року». Представники департаментів Київської міської державної адміністрації представили звіти та плани щодо імплементації елементів безбар’єрності в міські цільові програми. Експерти громадської спілки «Ліга Сильних» проаналізують документи та підготують рекомендації, що потрібно доопрацювати в частині забезпечення доступності. 

Про це, як передає КВ, повідомила виконавча директорка громадської спілки «Ліга Сильних» Дар’я Сидоренко.

«Питання доступності – це питання комфорту та якості життя у столиці. Це питання можливості жити у Києві через 10-20-30 років. Це питання допомоги людям, які зараз захищають нас і можуть повернутися  пораненнями. Спільно працюємо над тим, аби столиця України була доступною та безбар’єрною. Для працівників КМДА вже провели курс з безбарʼєрності. Наступне – проведемо аналіз завдань, які закладені у планах структурних підрозділів для реалізації безбарʼєрності. Необхідно, щоб вони відповідали вимогам державних будівельних норм та засадам доступності. Щоб в подальшому втілювати їх в життя», – зазначила виконавча директорка громадської спілки «Ліга Сильних» Дар’я Сидоренко.

Під час заходу представники департаментів КМДА презентували результати роботи з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні за 2023–2024 роки на період до 2030 року у місті Києві. Обговорили плани, щоб скоординувати свої дії на друге півріччя 2024 року. Акцент робили на сферах охорони здоров’я, соціального захисту та ветеранської політики, транспортної та житлово-комунальної інфраструктури, розвитку зелених зон і цифрової доступності.

Громадська спілка «Ліга Сильних» проаналізує представлені документи та надасть рекомендації, що потрібно доопрацювати в частині забезпечення доступності.

«Наша мета – створити в Києві середовище, де кожному жителю буде комфортно. Зараз українське суспільство відходить від того, що безбарʼєрність – це лише про відсутність фізичних перешкод у вигляді облаштування пандусів та підіймачів. Це набагато ширше поняття, що стосується кожного. Зрештою, для кожної людини мають бути створені належні умови, щоб вона могла користуватися послугами й інфраструктурою безперешкодно», – сказала заступниця голови КМДА зі здійснення самоврядних повноважень та відповідальна за впровадження безбар’єрності в Києві Марина Хонда.

Читайте: “Ліга Сильних” спільно з Державним агентством відновлення та розвитку інфраструктури України будуть працювати над питаннями доступності

Фото: Ліга Сильних

КиївВлада

Олексій Вєтров 

Поділитися
Поділитися
Поділитися
QlU7mDx4

Рекомендуємо до перегляду

Сміттєві війни: суд зобов’язав ТОВ “Утілсервіс” відшкодувати Бородянці понад 1,2 млн гривень
09:56 Обласна прокуратура у Господарському суді Київської області домоглася від місцевого підприємства відшкодування понад 1,2 млн гривень на користь  Бородянської громади. Причиною стало самовільне…
Втрати на понад 433 млн гривень: правоохоронці розслідують махінації в сфері паркування Києва
09:00 Столичні правоохоронці продовжують фіксувати численні порушення в діяльності КП “Київтранспарксервіс”. Наразі в рамках двох кримінальних проваджень слідчі вивчають факти втрати цим підприємством і,…
Справи насущні: скільки та на що у квітні 2024-го витрачав Київ
09:00 У квітні поточного року загальна вартість публічних замовлень столиці сягла 3,3 млрд гривень, що на 650 млн гривень більше, ніж місяцем раніше. Найбільшу…
QlU7mDx4