У Києві знесли “церкву-кіоск” біля Національного музею історії України

У Києві знесли "церкву-кіоск" біля Національного музею історії України

На території Національного музею історії України у Києві демонтували Десятинний храм Української православної церкви (Московського патріархату).

Про це КВ стало відомо з повідомлення пресслужби Національного музею історії України.

Як повідомляється, 16 травня 2024 року Державна виконавча служба України забезпечила виконання судового рішення про демонтаж незаконної споруди на території Національного музею історії України.

Споруда Десятинного храму Української православної церкви (Московського патріархату) у різних формах проіснувала на території Національного музею історії України з 2006 по 2024 рік.

“Історія свавільного спорудження цієї будівлі на особливо цінних землях, власником яких є держава, стане хрестоматійним прикладом безвідповідальності чиновників і водночас неповаги до культурної спадщини України міжнародного значення”, – вважають в музеї.

У планах музею – використання території і зокрема звільненої ділянки для проведення просвітницьких заходів і дитячих програм, присвячених як давньому минулому, так і сучасній історії України. Також у майбутньому плануються археологічні дослідження ділянок, що досі не були вивчені або не стали експозиційними обʼєктами. 

Нагадаємо, у вересні 2023 року Північний апеляційний господарський суд підтвердив незаконність самочинного будівництва і зобов’язав знести споруду та привести земельну ділянку у попередній стан коштом особи, яка допустила правопорушення. Рішення суду набуло законної сили й перебуває на стадії примусового виконання з 2 жовтня 2023 року.

Читайте: Апеляційний суд підтримав позицію Мінкульту: “храм-МАФ” на території музею історії України у столиці демонтують

Раніше КВ повідомляла, що на вулиці Володимирській в Києві біля Національного музею історії України встановили новий інформаційний стенд, завдяки якому можна прочитати та побачити інформацію про Десятинну церкву, та навіть доторкнутись до неї в доповненій реальності.

Читайте: Десятинну церкву відтепер можна побачити в доповненій реальності біля Національного музею історії

Фото: Національний музей історії України

КиївВлада
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачав Київ
09:00 Загальна вартість замовлень столичних розпорядників бюджетних коштів в червні 2024 року сягла майже 5 млрд гривень – це ледь не вдвічі більше, ніж…
Столична прокуратура судиться за землю під житловими комплексами Андрія Вавриша
Столична прокуратура судиться за землю під житловими комплексами Андрія Вавриша
09:00 Київська міська прокуратура наразі в судовому порядку намагається “відібрати” у Національної академії внутрішніх справ (НАВС) 29,9 га землі на 22 км  Дарницького шосе…
“Розпил” на 25 млн гривень: БЕБ і Офіс Генпрокурора розслідують як у 2021-2023 роках “Київпастранс” купував шини
“Розпил” на 25 млн гривень: БЕБ і Офіс Генпрокурора розслідують як у 2021-2023 роках “Київпастранс” купував шини
09:00 Бюро економічної безпеки (БЕБ) спільно з Офісом Генпрокурора розслідують справу щодо можливих розкрадань посадовцями КП “Київпастранс” бюджетних коштів при закупівлі пневматичних шин. Наразі…
Banner
QlU7mDx4