Монастир Києво-Печерської лаври подав позов через порушення договору оренди Успенського собору і Трапезного храму, – УПЦ

Монастир Києво-Печерської лаври подав позов через порушення договору оренди Успенського собору і Трапезного храму, - УПЦ

УПЦ заявляє, що одностороннє переривання керівництвом заповідника “Києво-Печерська лавра” договору оренди Успенського собору та Трапезного храму монастирем Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра Української Православної Церкви є протиправним і не вимагалось Указом президента України чи іншими нормативними документами. Монастир Лаври надіслав позовну заяву про подолання перешкод для використання Успенського собору і Трапезного храму відповідно до тих угод, які діяли з 2016-го року. 

Про це, як стало відомо KВ, повідомляє інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Дана заява викликана протиправними діями керівництва національного заповідника з метою не допустити духовенство та вірян УПЦ до молитви в храмах Верхньої Лаври, зокрема і в дні Різдвяних свят”, – йдеться у повідомленні.

За інформацією юридичного відділу УПЦ, відповідно до п. 5 Постанови КМУ від 27 травня 2022 р. № 634 “Про особливості оренди державного та комунального майна у період воєнного стану”, договори оренди державного та комунального майна, термін дії яких завершується у період воєнного стану, вважаються продовженими на період дії воєнного стану та протягом чотирьох місяців з дати припинення чи скасування воєнного стану.

“Таким чином, навіть, якщо термін дії договорів завершився, вони автоматично продовжують свою дію на період воєнного стану та протягом чотирьох місяців після його закінчення. Окрім того, якщо Заповідник мав намір не продовжувати дію договорів, то необхідно було повідомити про це за 30 днів до дати закінчення договорів, чого зроблено не було. У випадку, якщо Мінкультури та Заповідник мають іншу позицію, вони можуть довести свою правоту в суді, а до тих пір користування чоловічим монастирем Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра Успенським Собором та Трапезною церквою є правомірним та законним”, – йдеться у повідомленні.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Згідно з повідомленням, жодної офіційної заборони для УПЦ проводити богослужіння на території верхньої Лаври не було надано.

“Усвідомлюючи це, керівництво заповідника навмисно перешкоджає вірянам звершувати богослужіння у зазначених храмах, навісивши на їх двері ланцюги із замками. Свої дії в.о. Генерального директора Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” О.В. Рудик пояснив існуванням рекомендацій від Міністра культури і інформаційної політики із посиланням на Указ Президента України. Однак, в Указі Президента жодним чином немає заперечення щодо оренди храмів Свято-Успенською Києво-Печерською Лаврою”, – йдеться у повідомленні

Читайте: Керівник заповідника “Києво-Печерська лавра” не “в курсі” про служіння ПЦУ в Успенському храмі на Різдво (відео)

Нагадаємо, 5 січня 2023 року, Успенський собор та Трапезну церкву в Києво-Печерській лаврі офіційно забрали з користування Української Православної Церкви (УПЦ).

Читайте: Держава офіційно забрала з користування УПЦ Успенський собор і Трапезну церкву Києво-Печерської лаври, – Ткаченко

Фото: відкриті джерела

КиївВлада

Автор:
Оксана Олійникова
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачала Згурівка
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачала Згурівка
09:00 У серпні в Згурівці через Prozorro було зроблено замовлень на понад 11 млн гривень. Цей місяць відзначився укладенням двох “довгограючих” угод – на…
Кримінальний капремонт: Нацполіція розслідує “оновлення” столичного кінотеатру “Краків”
Кримінальний капремонт: Нацполіція розслідує “оновлення” столичного кінотеатру “Краків”
09:00 Правоохоронці вивчають факти можливих розтрати і привласнення бюджетних коштів при здійсненні капітального ремонту кінотеатру “Краків” у Дніпровському районі столиці. У Нацполіції зазначають, що…
З-під окупації – у нове життя: як фермер з Приазов’я відновив свою справу з вирощування часнику на Київщині
З-під окупації – у нове життя: як фермер з Приазов’я відновив свою справу з вирощування часнику на Київщині
13:00 За даними ФАО, понад 150 тис. фермерів безпосередньо постраждали від війни та були змушені мігрувати. У складному становищі найбільше опинилися аграрії, які займалися…
Banner
QlU7mDx4