З перших днів повномасштабного вторгнення рф в Україну оперативний екологічний штаб Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України (Міндовкілля) фіксує та обраховує збитки довкіллю від дій окупантів.
Про це KВ дізналася з повідомлення пресслужби Міндовкілля.
Згідно з повідомленням, уже задокументовано 231 екологічний злочин рф на території України та в акваторії Чорного моря. Найбільше випадків екоциду виявлено на Київщині – 34, Донеччині – 27 та Дніпропетровщині – 22.
Зазначається, що ракетні обстріли спричиняють масштабні пожежі на об’єктах критичної інфраструктури, передусім нафтосховищ та хімзаводів. Це завдає суттєвої шкоди екосистемам, призводить до забруднення довкілля, зменшення популяцій видів рослин та тварин.
“Міндовкілля спільно з підпорядкованими органами виконавчої влади та екологічними активістами з першого дня війни фіксує екозлочини рашистів та рахує збитки за спеціальними методиками. Ця інформація доповнить загальний кошик збитків від військових дій росії, який формує Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, для підготовки позову у Міжнародний суд ООН”, – розповідає міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.
Нагадаємо, співробтники ЧАЕС відновили контроль хімічних показників води у сховищі відпрацьованого ядерного палива №1. Спеціалісти можуть визначити, чи не відбувається з паливом шкідливих процесів, контролюючи хімічні показники води, у якій перебуває паливо.
Читайте: На ЧАЕС хімічний контроль якості води відновили у повному обсязі
Фото: pravdatutnews.com