Нардепи пропонують Раді спростити процедуру списання військового майна

Нардепи пропонують Раді спростити процедуру списання військового майна

Секретар оборонного комітету Верховної Ради (ВР) Роман Костенко (фракція “Голос”, на фото) разом з великою групою народних депутатів з різних фракцій пропонує спростити процедуру списання втраченого в бою військового майна. Парламентарій каже, що у зв’язку з бойовими діями в Україні фіксуються великі втрати майна, а всі процедури його списання – давно застарілі, забюрократизовані та можуть тривати місяці й навіть роки. За словами Костенка, це призводить до того, що за військовими частинами значиться багато втраченого майна, а при цьому вони не можуть доотримати необхідне. Виправити ситуацію й покликаний внесений ним у Раду законопроект.

Про це KВ дізналася з законопроекту №10039 “Про внесення змін до статті 4 Закону України “Про правовий режим майна у Збройних Силах України” щодо спрощення процедури списання військового майна”, зареєстрованого у ВР 13 вересня 2023 року.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Під час дії воєнного стану командир військової частини за поданням комісії для списання військового майна має право своїм наказом списувати закріплене за військовою частиною майно незалежно від номенклатури служб забезпечення (крім зброї) вартістю за одиницю військового майна або за одним актом до 100 000  неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1,7 млн гривень – КВ) без затверджень та погоджень з посадовими особами вищих рівнів, правоохоронними органами чи спеціальним правоохоронним формуванням у складі Збройних Сил України”, – йдеться у проекті закону.

Законопроектом встановлюється, що у разі втрати (знищення, руйнування) військового майна внаслідок воєнних (бойових) дій таке майно незалежно від номенклатури служб забезпечення списується єдиним актом з описом події та переліком втраченого закріпленого за військовою частиною майна. 

Відповідний акт складається та підписується комісією для списання військового майна військової частини та не менше як двома учасниками або свідками події за їх наявності і подається на затвердження командувачу виду (окремого роду військ (сил), оперативного командування, повітряного командування) Збройних Сил України у тридцятиденний строк.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Як пояснив у коментарі інформагентству “Інтерфакс-Україна” щодо своєї та колег законодавчої ініціативи Роман Костенко, “у зв’язку з бойовими діями в Україні фіксуються великі втрати майна, а всі процедури його списання – давно застарілі, забюрократизовані та можуть тривати місяці й навіть роки. За словами Костенка, це призводить до того, що за військовими частинами значиться багато втраченого майна, а при цьому вони не можуть доотримати необхідне”.

Костенко ще каже, що цей законопроєкт “з’явився в результаті моїх постійних дискусій на фронті, і на його ухвалення чекають усі військовослужбовці – включно з командирами військових частин. Наприклад, “мавіки” (квадрокоптери DJI Mavic українські військові використовують для проведення аеророзвідки – ІФ-У), які ми надаємо на фронт тисячами, має право списати тільки командувач Військово-повітряних сил. Тому ми намагаємося спростити життя військовослужбовцям на фронті під час воєнного стану в Україні”.

Крім Костенка, співавторами законопроєкту стали також близько 40 членів різних фракцій і груп парламенту, зокрема “слуги народу” – представник Президента України у парламенті Федір Веніславський, голова комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич, Мар’яна Безугла (мажоритарний оболонський округ №217 міста Києва), а також Ірина Фріз, Олексій Гончаренко (“Європейська солідарність”), Роман Лозинський, Соломія Бобровська, Сергій Рахманін (“Голос”), Михайло Цимбалюк (“Батьківщина”), Лариса Білозір (“Довіра”).

Наразі проект закону опрацьовується в оборонному комітеті Ради.

Читайте: ЗСУ знищили ворожий ракетний комплекс“Тріумф” поблизу Євпаторії

Фото: “Інтерфакс-Україна”

КиївВлада

Автор:
Олексій Ігнатьєв
Рекомендуємо до перегляду
Суди “за історію”: компанія Дробота-Плачкова не змогла скасувати охоронний статус будівлі на столичному Подолі
Суди “за історію”: компанія Дробота-Плачкова не змогла скасувати охоронний статус будівлі на столичному Подолі
09:00 У столиці триває скандал навколо можливого знищення старовинної будівлі – колишніх лазень купця Михайла Бубнова на вул. Набережно-Хрещатицькій (орієнтовно 1822 року побудови). Власник…
Сумнівна приватизація і суди з Міноборони: родина Кушнірів “бореться” за забудову лікарні на столичному Соцмісті
Сумнівна приватизація і суди з Міноборони: родина Кушнірів “бореться” за забудову лікарні на столичному Соцмісті
10:00 ТОВ “Київінвест”, власником якого є син ексголови “Київміськбуду” Ігоря Кушніра Ілля (на колажі праворуч та ліворуч), в судовому порядку намагається повернути собі будівлі…
Скандал навколо Тарасівського родовища титанових руд: громади Білоцерківщини проти видобутку радіоактивного металу
Скандал навколо Тарасівського родовища титанових руд: громади Білоцерківщини проти видобутку радіоактивного металу
09:00 На Білоцерківщині загострюється конфлікт через можливе відновлення видобутку титанових руд на Тарасівському родовищі. Попри численні протести в минулому, у березні Кабмін включив це…
Banner
QlU7mDx4