У Науково-дослідному інституті українознавства (НДІУ) вважають реорганізацію установи, ініційовану Міністерством освіти та науки України, неприйнятним і антиукраїнським рішенням, особливо в умовах повномасштабної російсько-української війни.
Про це, як передає KВ, йдеться у “Відповіді вчених-українознавців на рейдерське посягання чиновників”, опублікованій на сайті НДІУ.
7 грудня 2023 р. до Науково-дослідного інституту українознавства надійшов лист “Про реорганізацію Науково-дослідного інституту українознавства” №1/19265-23 від 06.12.2023 року:
“З метою його обговорення та прийняття рішення були зібрані збори трудового колективу НДІУ”, – йдеться в дописі.
Зазначається, що директор, доктор філософії, професор, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки Василь Чернець у своєму виступі наголосив: “Під час російсько-української війни Науково-дослідний інститут українознавства розгорнув потужну діяльність з поширення українознавства як європейської науки. Також його дія спрямована на консолідацію суспільства та відвоювання української культурної спадщини у країни-агресора”.
Науковець зауважив, що “в умовах, коли за межами держави перебуває понад 10 мільйонів громадян України, Інститут з метою активної співпраці з діаспорою та підтримки українських біженців, створив 24 закордонних філії (у США, Німеччині, Швейцарії, Франції, Нідерландах, Туреччині, Чехії та інших країнах), які діють виключно на волонтерських засадах”.
“Завдяки їхній роботі про діяльність Інституту знає увесь світ. Вважаємо, що будь-яка реорганізація саме Інституту українознавства в умовах повномасштабної російсько-української війни є неприйнятним і антиукраїнським рішенням, суперечить інтересам Української держави та української нації”, – акцентував Василь Чернець.
Директор НДІУ наголосив, що він прикладе всіх зусиль, щоби зберегти Інститут та його колектив для продовження виконання вченими-українознавцями науково-дослідних робіт. Окрім того, відзначив директор: “Ми маємо наказ багатьох героїв Збройних сил України, які виступали на наукових заходах Інституту, і обов’язково звернемося до них за підтримкою”.
Як відзначив голова первинної профспілкової організації, кандидат історичних наук, Юрій Фігурний, “Ініціатором листа виступив директорат фахової передвищої, вищої освіти МОН України, який не має жодного відношення до нашої наукової установи. Найголовніше те, що у листі відсутнє будь-яке обґрунтування причин та мети цієї реорганізації. Це зроблено без погодження із трудовим колективом”.
Вчений секретар, кандидат історичних наук, Юлія Лєбєдєва зачитала проєкт-звернення до Президента України Володимира Зеленського, премєр-міністра України Дениса Шмигаля та міністра освіти і науки Оксена Лісового. Проєкт листів був одноголосно підтриманий та прийнятий за основу на загальних зборах трудового колективу НДІУ.
Читайте: Художники “БЖ-АРТ” просять т.в.о. міністра культури не відключати від електроенергії їхні майстерні
Фото: НДІУ