Поліцейські отримали додаткові повноваження в умовах війни – закон

Поліцейські отримали додаткові повноваження в умовах війни - закон

Українські поліцейські отримали додаткові повноваження в умовах війни: отримувати інформацію про військовополонених ворогів, утримувати в ізоляторах осіб, затриманих за вчинення кримінальних або адміністративних правопорушень, збирати біометричні дані (дактилоскопія) тощо.


Про це КВ стало відомо з законопроєту №7147, який 15 березня ухвалила Верховна Рада.


Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 


Голова партії “Слуга народу” Олена Шуляк уточнила, що ”завдяки ухваленню цього закону ми зможемо забезпечити ефективну діяльність поліції та виконання нею завдань в умовах воєнного стану.


Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм


Серед додаткових повноважень поліцейських:

  • за письмовим запитом безоплатно одержує від державних органів, органів місцевого самоврядування, юридичних осіб державної форми власності інформацію, необхідну для виконання завдань та повноважень поліції, зокрема про військовополонених;

  • конвоювання осіб, затриманих за підозрою в учиненні кримінального правопорушення, узятих під варту, обвинувачених або засуджених до позбавлення волі, а також охорона їх у залі суду;

  • може утримувати в ізоляторах тимчасового тримання осіб, затриманих за вчинення кримінальних або адміністративних правопорушень, осіб, щодо яких як запобіжний захід застосовано тримання під вартою, осіб, підданих адміністративному арешту, а також обвинувачених і засуджених;

  • оперативне розмінування: виявлення, знешкодження та знищення вибухонебезпечних предметів;

  • техніко-криміналістичне забезпечення огляду місця події, в тому числі, пов’язаної з пожежами, та спеціальні вибухотехнічні роботи за фактами скоєння вибухів, надходження повідомлень про виявлення підозрілих вибухонебезпечних предметів, загрозу вибуху;

  • представництво та виконання зобов’язань України в Міжнародній організації кримінальної поліції – Інтерполі;

  • співробітництво з Європейським поліцейським офісом (Європолом);

  • збір біометричних даних осіб, у тому числі шляхом дактилоскопіювання;

  • адміністративний нагляд відповідно до закону.


Закон також передбачає, що на час воєнного стану атестування поліцейських не проводиться. Поліцейські призовного віку на весь період їх служби в поліції отримують відстрочку від призову. Також під час воєнного стану поліцейським гарантується безоплатне медичне забезпечення в закладах охорони здоров’я будь-якої форми власності.


Читайте: Бійці тероборони зможуть отримати статус учасників бойових дій – Олена Шуляк

Фото: з відкритих джерел

КиевVласть

Автор:
Олексій Алтинов
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Finita la Вирлиця: суд поставив крапку у справі щодо повернення столичній громаді берегів озера
Finita la Вирлиця: суд поставив крапку у справі щодо повернення столичній громаді берегів озера
09:00 Столична прокуратура спільно з активістами добилися повернення до комунальної власності ділянки площею 19,72 га в Дарницькому районі біля озера Вирлиця (фактично, водно-болотні угіддя).…
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачала Згурівка
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачала Згурівка
09:00 У серпні в Згурівці через Prozorro було зроблено замовлень на понад 11 млн гривень. Цей місяць відзначився укладенням двох “довгограючих” угод – на…
Кримінальний капремонт: Нацполіція розслідує “оновлення” столичного кінотеатру “Краків”
Кримінальний капремонт: Нацполіція розслідує “оновлення” столичного кінотеатру “Краків”
09:00 Правоохоронці вивчають факти можливих розтрати і привласнення бюджетних коштів при здійсненні капітального ремонту кінотеатру “Краків” у Дніпровському районі столиці. У Нацполіції зазначають, що…
Banner
QlU7mDx4