Правоохоронці завершили розслідування масштабної схеми ухилення від мобілізації на Київщині

Правоохоронці завершили розслідування масштабної схеми ухилення від мобілізації на Київщині

Працівники ДБР завершили розслідування масштабної схеми ухилення від мобілізації, в якій були залучені посадовці військкоматів Києва та області, спільники з інших областей України. Йдеться про підробку довідок ВЛК та військово-облікових документів про зняття чоловіків з обліку. Також “клієнтам” надавалися поради стосовно способу перетину держкордону. Вартість “послуги” складала від 6 до 10 тис. доларів.


Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні Державного бюро розслідувань (ДБР).


Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Згідно з повідомленням, організував оборудку колишній начальник Київського обласного військового комісаріату, який вийшов на пенсію, проте зберіг необхідні зв’язки. 


“Під його контролем інші учасники злочинної організації вносили завідомо недостовірні дані до довідок ВЛК та військово-облікових документів про зняття чоловіків з обліку через непридатність до військової служби за станом здоров’я”, – йдеться в повідомленні.


Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм


Зазначається, що також учасники угруповання надавали “клієнтам” поради та вказівки щодо місць та способу перетину держкордону України.

Вартість “послуги” складала від 6 до 10 тисяч доларів  з однієї особи в залежності від стартового пакета документів. Клієнтами були як вчорашні студенти, так і банкіри з дорослими синами. ДБР повідомлено про підозру у вчиненні 11 епізодів видачі підробних документів.


“У ході слідства з’ясувалось, що колишній начальник Київського обласного військового комісаріату долучив до оборудок свого сина та колишню дружину, які нещодавно отримали підозри у створенні та участі у злочинній організації, незаконному переправленні осіб через державний кордон, ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, зловживанні впливом”, – інформували в Бюро.


Повідомляється, що іншим учасникам схеми– начальнику третього відділу Бучанського РТЦК та СП, голові ВЛК Макарівського району, колишньому працівнику Київського обласного військкомату було раніше повідомлено про підозри за цими ж статтями.


“У подальшому працівники ДБР продовжать розслідування у межах іншого кримінального провадження щодо інших посадовці військкоматів, які могли брати участь у схемі”, – зауважили правоохоронці.


Після ознайомлення сторонами захисту з матеріалами розслідування справа буде передана до суду.


Нагадаємо, ДБР спільно з СБУ викрило цю схему наприкінці 2023 року. За даними правоохоронців, у ній були залучені посадовці 9 військкоматів переважно з Києва та області, керівниця ВЛК Макарівського району Київщини та спільники з інших областей України. За даними слідства, цим “шляхом” за кордон могло виїхати щонайменше 100 ухилянтів.


Читайте: У Києві ексвійськкома, керівницю ВЛК та посадовців 9-ти ТЦК викрили на організації схеми ухилення від мобілізації


Фото: ДБР

КиївВлада

Автор:
Олександр Попов
Рекомендуємо до перегляду
На зв’язку: в Укртелеком розповіли про протидію блекаутам та розбудову мереж на Київщині
На зв’язку: в Укртелеком розповіли про протидію блекаутам та розбудову мереж на Київщині
14:00 Телефонія та зв’язок стали однією з цілей під час нападу росіян одразу після вторгнення їх на Київщину. Оператори зв’язку області постали перед необхідністю…
Справи насущні: скільки та на що у вересні 2024-го витрачав Бориспіль
Справи насущні: скільки та на що у вересні 2024-го витрачав Бориспіль
10:00 У вересні бориспільські замовники провели через Prozorro договорів загальною ціною 19,63 млн гривень. Найдорожчим вкладенням міста стало продовження реконструкції амбулаторії в селі Рогозів,…
Підозра іноземцю: на капремонті гуртожитка “Київпастрансу” могли вкрасти 1,8 млн гривень
Підозра іноземцю: на капремонті гуртожитка “Київпастрансу” могли вкрасти 1,8 млн гривень
09:00 Нацполіція розслідує справу щодо розкрадання 1,8 млн гривень столичного бюджету при здійсненні капремонту одного з гуртожитків КП “Київпастранс” на вул. Мрії (раніше мала…
Banner
QlU7mDx4