Верховна Рада (ВР) прийняла в другому читанні та в цілому законопроект, що передбачає передання майна державних пожежно-рятувальних підрозділів із державної у комунальну власність – якщо рятувальники це майно не використовують і не планують використовувати. В уряді сподіваються, що це спонукатиме громади приділяти більше уваги до безпеки і заохотить до створення добровільної пожежної охорони на місцях.
Про це КВ стало відомо із законопроекту №3688 “Про внесення зміни до статті 7 Закону України “Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності” щодо передачі цілісних майнових комплексів державних пожежно-рятувальних підрозділів (частин) та іншого майна Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту”,ухваленого ВР (299 голосів “за”) у другому читанні та в цілому на засіданні 21 квітня 2022 року (законопроект передано на підпис президенту Володимиру Зеленському).
Законопроект передбачає передачу майнових комплексів, нерухомого та окремого майна державних пожежно-рятувальних підрозділів та ДСНС з державної у комунальну власність. Передача такого майна має бути безкоштовним.
Йдеться про “цілісні майнові комплекси державних пожежно-рятувальних підрозділів (частин), інше нерухоме та окреме індивідуально визначене (рухоме) майно, що належить органам і підрозділам Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту та не використовується і не планується до використання” (крім житлових будинків та гуртожитків).
Але при цьому цільове призначення такого майна не може бути змінено, воно повинно використовуватися виключно для виконання пожежно-рятувальних робіт.
Як зазначається в пояснювальній записці до урядового законопроекту, “прийняття закону сприятиме створенню центрів безпеки в (…) територіальних громадах, що дозволить збільшити відсоток своєчасного прибуття до місця надзвичайної ситуації пожежно-рятувальних підрозділів”.
В уряді сподіваються, що прийняття закону сприятиме створенню нових пожежно-рятувальних підрозділів місцевої та добровільної пожежної охорони в територіальних громадах, що й підвищить рівень безпеки громадян і пожежної та техногенної безпеки в державі загалом.
Проект закону був розроблений Міністерством внутрішніх справ за керівництва екс-міністра Арсена Авакова. Документ був внесений на розгляд народних депутатів прем’єр-міністром Денисом Шмигалем 18 червня 2020 року. За основу прийнятий 1 грудня того ж року.
Як інформувала KВ, на тому ж засіданні 21 квітня 2022 року ВР розмежувала повноваження у сфері цивільного захисту між Міністерством внутрішніх справ та Державною службою з надзвичайних ситуацій (ДСНС).
Документ, відправлений на підпис президенту Володимиру Зеленському, закріплює за МВС під керівництвом Дениса Монастирського (на фото) повноваження формувати політику цивільного захисту, а ДСНС відводить роль її виконавця.
Читайте: Мечты Зеленского сбываются: МВД начинают возвращать к “дореволюционному” состоянию
Фото: Вікіпедія