У Державному бюро розслідувань анонсували арешт майна Соні Морозюк – колишньої нареченої Романа Гринкевича, підозрюваного у шахрайстві з постачанням одягу для ЗСУ.
Про це, як стало відомо KВ, повідомляє ДБР.
“Наразі, у кримінальному провадженні накладено арешт на нерухоме майно та транспортні засоби львівського бізнесмена, членів його родини – дружини, сина та тещі, двох його співучасників та підконтрольних їм товариств. Також ініційовано питання про накладення арешту на нерухоме майно нареченої сина львівського бізнесмена та ще одного співучасника”, – йдеться у повідомленні.
Як повідомила радниця з комунікації ДБР Тетяна Сап’ян, передає “Еспресо.Захід”, необхідні документи для арешту майна вже скеровано Міністерству юстиції і після цього дані буду внесені у реєстр.
“Це земельні ділянки у Київській, Львівській, Закарпатській областях, Львові. Це автівки преміум-класу, які датовані 2022 роком виробництва. Квартири, записані на тещу, дружину, сина”, – зазначила Сап’ян.
Вона також додала, що є ухвали на арешт двох квартир у Києві та однієї у Харкові, а також земельної ділянки, які наразі перебувають у власності Софії Морозюк.
“Хочу закцентувати увагу на тому, що у переважній більшості це майно було придбано саме в умовах війни”, – наголосила радниця ДБР.
Як йдеться у розслідуванні hromadske, 15 січня Соня Морозюк нібито позичила 6,7 мільйона гривень у своєї мами Ліліани Семенюти, яка зареєстрована як ФОП і надає різні послуги – від дизайну до прибирання будинків. Також на неї оформлена громадська організація “Вік Можливостей”, про інший бізнес жінки невідомо.
Одна з квартир художниці розташована в ЖК “Альтер Его” на Новопечерських липках. Ціна таких апартаментів стартує від 6 мільйонів гривень. Приблизно стільки ж коштує друга квартира Морозюк, яка розташовується у ЖК “Пори року”. Також ідеться про галерею, яка належить художниці.
Під приводом отримання позики від мами Морозюк у нотаріуса наклала обтяження на всі три об’єкти нерухомості. За даними у держреєстрі, всі вони перебувають в іпотеці, а отже його не можна арештувати чи конфіскувати.
Як писала KВ, 17 січня ДБР повідомило про підозру одному з найбільших постачальників Міністерства оборони України – львівському бізнесмену Ігореві Гринкевичу та чотирьом іншим учасникам злочинної групи, викритим на оборудках із закупівлями одягу та білизни для ЗСУ. Їх підозрюють у створенні й участі в злочинній організації та у заволодінні чужим майном шляхом зловживання довірою (шахрайство), вчиненому в умовах воєнного стану, в особливо великих розмірах, злочинною організацією (ч. 5 ст. 190, ч. 1, 2 ст.255 Кримінального кодексу України).
Встановлено, що компанії бізнесмена уклали 23 договори на постачання Міноборони одягу на більш ніж 1,5 млрд грн. До виконання замовлень було залучено підконтрольні бізнесменові підприємства, які раніше займалися будівництвом і не мають належних виробничих, складських й інших потужностей для виготовлення й зберігання речового майна для потреб Міноборони. Згідно з проведеними експертизами, державі завдано збитків на більш ніж 934 млн грн.
Читайте: ДБР затримало сина бізнесмена Гринкевича, підозрюваного у постачанні неякісного одягу для ЗСУ
Фото: Соні Морозюк