Столична міськрада гарантувала, що “Київводоканал” виплатить Франції кредит на суму 70 млн євро

Столична міськрада гарантувала, що “Київводоканал” виплатить Франції кредит на суму 70 млн євро

Столична міськрада надала гарантію, що ПрАТ “АК “Київводоканал” розрахується перед урядом Франції за наданий ним кредит. Мова йде про 70 млн євро, які “водний монополіст” має витратити на реалізацію інвестиційного проєкту із заміни трубопроводів, оптимізації Деснянської водопровідної станції тощо. Ця позика розрахована на 40 років, а виплачувати кошти “Київводоканал” буде “за рахунок інвестиційної складової тарифу”, тобто – фактично за рахунок киян. При цьому, у КМДА уточнюють, що у випадку невиконання цим акціонерним товариством своїх зобов’язань, відповідальність буде нести саме він, а не Київрада.

Як стало відомо KВ, під час сьогоднішнього засідання Київради депутатський корпус підтримав проєкт рішенняПро надання місцевої гарантії у 2023 році” (№08/231-614/ПР від 30 травня 2023 року).

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Суб’єктом подання цього документу виступив Департамент фінансів Київської міськдержадміністрації (КМДА). У сесійній залі за його погодження проголосували 65 депутатів.

Цим рішенням столична міськрада гарантувала, що ПрАТ “АК “Київводоканал” виконає свої зобов’язання по договору від 13 травня 2021 року, в рамках якого уряд Франції виділить вказаному акціонерному товариству кредит в розмірі 70 млн євро. Сторонами відповідної угоди є Міністерство фінансів України (саме через нього буде надходити позика), “Укрексімбанк” (ця установа, серед іншого, прийматиме платежі за кредитом), Київрада і сам “Київводоканал”.

Читайте: Французы готовы дать в долг “Киевводоканалу” 70 млн евро на реконструкцию канализации

Даний кредит буде розрахований на 40 років (включаючи так званий пільговий період 15 років). Отримані кошти ПрАТ “АК “Київводоканал” має витратити на реалізацію спеціального інвестиційного проекту, який передбачає захист Деснянської і Дніпровської водопровідних станцій від гідравлічних ударів, заміну двох трубопроводів, що йдуть від Деснянської водопровідної станції, оптимізацію роботи тієї ж водопровідної станції тощо. 

Повертати позику “Київводоканал” буде “за рахунок інвестиційної складової тарифу та амортизаційної складової”, тобто – за рахунок киян, яким доведеться платити більше за водопостачання і водовідведення. При цьому, під час пленарного засідання представник Департаменту фінансів КМДА уточнив, що у випадку, якщо “Київводоканалом” не розрахується перед французами по даному договору, претензії будуть висувати саме до цього акціонерного товариства, а не до міськради. 

Як повідомляла KВ, наприкінці 2022 року Київрада затвердила Схему оптимізації систем водопостачання та водовідведення столиці, чим фактично дозволило ПрАТ “АК “Київводоканал” у найближчі роки освоїти на проведенні різних робіт 56,9 млрд гривень (у тому числі, 12,6 млрд гривень з міського бюджету). За ці кошти, зокрема, треба здійснити реконструкцію двох водопровідних станцій, Бортницької станції аерації (БСА), перекласти і замінити в столиці низку трубопроводів, побудувати нові напірні каналізаційні колектори та реверсивну насосну станцію на острові Великий тощо. 

Читайте: Мільярди у воду: У Києві затверджено Схему оптимізації систем водопостачання та водовідведення


Нагадаємо також, у квітні 2023 року столична влада дозволила “Київводоканалу” не платити в міський бюджет за користування комунальним майном за 2021-2023 роки, поновити такі виплати  планують лише через півроку з моменту закінчення воєнного стану. Мова йде про оплату в розмірі 10% від “чистого” прибутку підприємства за попередній бюджетний рік (але не менше 200 тис. гривень в рік) – не дуже великі кошти в порівнянні з іншими витратами приватного акціонерного товариства. Надані преференції столичне керівництво пояснює тяжким фінансовим становищем монополіста (зазначається, що в 2022 році прямі збитки “Київводоканалу” склали 300 млн гривень) та бажанням уникнути підвищення цін на водопостачання та водовідведення у місті. Під час обговорення цього питання деякі депутати заявляли, що тарифи тут ні до чого, бо столичний водоканал “неадекватно використовує” значно більші кошти. Але на результат голосування їх позиція не вплинула.

Читайте: “Київводоканалу” дозволили не платити за користування комунальним майном


На сьогоднішній день 25,46% акцій цього ПрАТ перебуває у комунальній власності Києва (в особі Департаменту комунальної власності КМДА. – KV), а 67% акцій “Київводоканалу” належить ПрАТ “Компанія Київенергохолдинг” (61% акцій цієї компанії також належать столичній громаді, ще 39% акцій – офшору з Кіпру “Densec Limited” та британській фірмі “A Artio Global Investors”). Інші пакети акцій ПрАТ “АК “Київводоканал” становлять менше 10%.

Читайте: Владельцы “Киевводоканала” налегке завладели имуществом киевлян до 2033 года


Із 12 квітня 2021 року головою правління – генеральним директором ПрАТ “АК “Київводоканал” є Сергій Крушановський. У КМДА роботу ПрАТ “АК “Київводоканал” координує заступник мера Петро Пантелеєв

Департаментом фінансів КМДА з 2012 року керує Володимир Репік. Діяльність цієї структури контролює перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

Фото з відкритих джерел

КиївВлада

Автор:
Іван Кулик
Рекомендуємо до перегляду
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
09:00 Генпрокуратура через суд намагається повернути державі земельну ділянку площею 5,69 га на просп. Академіка Глушкова, 65 (територія НПП “Голосіївський”). У 2022 році право…
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
Banner
QlU7mDx4