Новий скандал у Білій Церкві – наміри місцевої влади придбати майно Білоцерківської ТЕЦ у комунальну власність викликали обурення серед громадян. Причиною стали борги теплоенергоцентралі, а також підозри, що за рішенням влади стоїть олігархічний інтерес. Мер міста натомість запевняє: стратегічні об’єкти для Білої Церкви об’єкти мають перебувати у комунальній власності.
Про це KВ дізналась з відеозвернення мера Білої Церкви Геннадія Дикого на сторінці Білоцерківської міської територіальної громади у Фейсбук.
Так, Дикий повідомляє, що зараз стале проходження опалювального сезону є одним з ключових питань. Рішення придбати ТЕЦ у комунальну власність він вважає необхідним, адже підприємство є стратегічним для Білої Церкви.
“Володимир Зеленський зазначив, що стратегічні об’єкти для держави мають перебувати у державній власності, так само як і стратегічні для міста об’єкти мають перебувати у комунальній власності.” – йдеться у зверненні.
Але міські жителі обурені таким рішенням, та вважають безглуздям купувати цілу ТЕЦ, замість того щоб побудувати одну велику котельню, яка вийде набагато дешевше.
“Жодної цифри по Білоцерківській ТЕЦ мер Білої Церкви Г.А.Дикий не озвучує, громада не повинна знати всього? Так же як Геннадій Анатолійович не роз’яснює чому Біла Церква повинна купити за мільярди ТЕЦ, а не побудувати одну НОВУ котельню за 150 мільйонів та зекономити на газі сотні мільйонів або навіть мільярдів так важливих на сьогодні бюджетних грошей.” – пише місцевий активіст Олександр Коломієць на своїй сторінці у фейсбук.
Активісти також закидають цьому рішенню, що воно обслуговує інтереси олігарха Павла Фукса.
“Прекрасна ілюстративна історія, як біглий олігарх, якому організували підозру за крадіжку 130 млн баксів рефінансу для банку “Фінанси і кредит”, намагається зберегти контроль за ТЕЦ. Там ще й фігурує можливість викупу містом цієї електроцентралі” – пише активіст та юрист Олександр Лємєнов.
Також мешканців обурює той факт, що до придбання дороговартісного майна не було залучено громадськість. Деякі навіть пропонують свої рішення наприклад: побудувати мінікотельні.
Нагадаємо, що 1 вересня стало відомо про плани Білої Церкви щодо розробки схеми аварійно-резервної системи постачання тепла. Вартість робіт оцінили майже в 3 млн. гривень.
Фото: Facebook Геннадія Дикого