Столична девелоперська компанія KAN Development є першопрохідцем у створенні інклюзивних житлових комплексів в Україні, проєктуючи інклюзивні будівлі з урахуванням потреб усіх груп населення. Для полегшення доступу вони запровадили низку інновацій, таких як пандуси, маркування для людей із вадами зору та спеціальні санвузли в освітніх закладах. Комплекси компанії забезпечені інфраструктурою, що відповідає концепції “міста в місті” з усім необхідним у пішій доступності, від клінік до спортивних і культурних закладів.
на правах реклами
Про це КВ дізналася з коментаря пресслужби компанії KAN Development для “РБК-Україна”.
“Компанія стала першопрохідцем у створенні безбар’єрних житлових комплексів на українському ринку нерухомості, обравши за пріоритет комфорт своїх мешканців уже сьогодні, а не готовність держави чи міжнародних організацій підтримувати українських девелоперів у реалізації інклюзивних ініціатив”, – йдеться у повідомленні.
Зокрема, під час проєктування житлових комплексів та будинків KAN за замовчуванням враховує потреби людей усіх вікових груп та фізичних можливостей: малюків, які роблять свої перші кроки, батьків з дитячими колясками, спортсменів з травмами, осіб з інвалідністю та маломобільних літніх людей.
“Входи до будівель на території житлових комплексів KAN Development спроєктовані без сходів. Нахил пандусів для доступу до внутрішніх дворів становить 10%, нахил благоустрою при вхідних групах житла та комерційних приміщень – від 2% до 3%, а знижений бордюрний камінь на пішохідних переходах полегшує з’їзди з доріжок. Комфорту незрячим та слабозорим людям додають написи шрифтом Брайля, якими оснащені всі ліфти та сходові марші будинків KAN Development”, – додали в компанії.
І зауважили, що жовта контрастна розмітка першої та останньої сходинки на сходових маршах будинків, а також тактильна плитка перед сходами та дверима всіх вхідних груп житлових і комерційних приміщень полегшує орієнтацію людей у просторі та допомагає уникнути травмувань. До скляних прозорих дверей та дверей, колір яких збігається з кольором фасадних конструкцій, також застосовується контрастне маркування.
“Усе це в комплексі дає можливість жителям KAN та їхнім гостям безперешкодно пересуватися по території приміщень і дворів житлових комплексів”, – розповідають у компанії.
Не стали винятком, зауважують у пресслужбі, у цьому питанні й освітні заклади найбільшої приватної мережі А+.
“Школа А+ на території житлового кварталу “Файна Таун” обладнана санвузлами для маломобільних груп населення зі спеціальними поручнями та кнопкою виклику. Також на території житлових комплексів KAN Development є спеціальні паркомісця для людей з інвалідністю”, – розповіли в компанії.
Варто зауважити, що компанія KAN відома широкою інфраструктурою своїх житлових комплексів, що перетворює їх у мініміста, де у пішій доступності є все необхідне: клініки, ветлікарні та аптеки, кав’ярні та ресторани, спортзали та басейни, школи та дитсадки, артстудії та коворкінги. Концепція “міста в місті” економить час мешканців KAN на обслуговування щоденних потреб, вивільняючи час, якого завжди не вистачало на хобі, якісну взаємодію з дітьми, спорт та прогулянки у парку.
“Напевно, з цих причин 80% мешканців KAN не виїжджають за межі своїх житлових комплексів, зберігаючи при цьому баланс роботи, рутини та відпочинку. Погодьтеся, життя стає цікавішим, якщо альтернативою домашньому дивану, за кілька метрів від дому, приміром, у житловому комплексі “Respublika”, стає басейн, майданчик для гольфу, креативна студія з гончарства, живопису чи цілий торгово-розважальний центр Respublika Park. А безбар’єрний доступ до клінік, аптек, стоматології, спортзалів та басейнів на території житлового комплексу робить його ще й практичним, що критично важливо для людей з обмеженими фізичними можливостями”, – додають у компанії.
У пресслужбі додали, що подібний підхід KAN Development у питаннях фінансування, проєктування та введення в експлуатацію житлових комплексів неодноразово проходив перевірку часом: економічна криза 2008 року, антитерористична операція у 2014 році, COVID-19 у 2019 році, повномасштабне вторгнення у 2022 році.
“Ми ще раз пересвідчилися у правильності та ефективності власних орієнтирів: моделі прямого фінансування проєктів, коли кожен проєкт має своє джерело фінансування та свій резерв, а отже, точно буде добудований; інклюзивного підходу до проєктування безбар’єрних житлових комплексів, що створює рівні можливості для людей з різними фізичними можливостями; та вчасної здачі житла в експлуатацію”, – резюмували в KAN.
Нагадаємо, що столична девелоперська компанія KAN, відома своїми інноваційними підходами до житлового будівництва, увійшла до ТОП-10 девелоперів України за версією Forbes та LUN. Це визнання стало можливим завдяки тому, що з початку 2023 року компанія здала найбільшу кількість квартир на ринку. Однак ключовим фактором успіху KAN є не лише кількість побудованих квадратних метрів. У своїх проєктах компанія акцентує увагу на інтеграції соціальної інфраструктури, таких як школи, дитячі садки, спортивні майданчики та зелені зони
Читайте: KAN Development прозвітувала про динаміку будівництва ЖК Respublika у жовтні
Фото: rbc.ua
КиївВладаВероніка Злацька