Великі будівельні компанії різко звернулися до влади: “З таким ставленням нікому буде відновлювати країну”

Великі будівельні компанії різко звернулися до влади: "З таким ставленням нікому буде відновлювати країну"

Українська асоціація девелоперів заявила про критичний стан будівельної галузі в Україні. За офіційними даними, агресор зруйнував житло понад 1,5 млн родин, тоді як обсяги будівництва знизилися вдвічі. Деякі політики, «псевдоактивісти» та судді своїми незаконними діями блокують роботу цілого сектору економіки – будівельної галузі, а влада потурає їм. Через це мільйони українців не можуть отримати житло, а економіка втрачає мільярди гривень.

Про це, як дізналася КВ, йдеться у заяві Української асоціації девелоперів, яка об’єднує найбільші будівельні компанії. Будівельники вимагають припинити змінювати правила та застосовувати норми заднім числом і відновити законність.

«Після року будівництва чиновник під тиском вулиці може скасувати своє ж рішення, видане за законом. Окремі силовики – відкрити кримінальне провадження лише на підставі бажання запросити бізнес до «обговорення фінансового питання». Суд може віддати перевагу вимогам натовпу за вікном, а не нормам законів та кодексів. У результаті псевдоактивісти та силовики заробляють, економіка втрачає, громадяни не отримують своє житло», – йдеться в заяві Української асоціації девелоперів.

Автори заяви відзначають, що будівельна галузь сьогодні знаходиться під постійним тиском та блокуванням. Навіть за наявності усіх дозволів та документів будівельники не мають жодної гарантії, що органи центральної влади або місцевого самоврядування не змінять правила на ходу і не заблокують будівництво. В результаті девелопери банкрутують, економіка втрачає мільярди, а люди не отримують житло, наголошують девелопери.

В Асоціації попереджають, що подальше ігнорування проблем галузі державою призведе до катастрофічних наслідків. Галузь зупиниться, а ціни на житло стрімко злетять, що зробить його ще більш недоступним для більшості громадян.

Найбільші українські будівельні компанії звертаються до президента, Кабміну та інших органів влади з закликом втрутитися в ситуацію.

«Вимагаємо чесних правил! Відновити дотримання законів у будівельній галузі всіма її учасниками! Зупинити свавілля псевдоактивістів та силовиків! Притягнути до відповідальності здирників та шантажистів! Розглядати питання культурної спадщини виключно в правовому полі, а не під тиском вулиці! Заборонити застосування законів та норм заднім числом! Припинити переписувати правила у будівельній галузі на ходу!» – йдеться у заяві.

Якщо цього не зробити сьогодні, завтра державу не буде кому відбудовувати, резюмують в Асоціації девелоперів.

Нагадаємо, як раніше повідомляла КВ, ДБР спільно з Офісом Генпрокурора пробують притягти до відповідальності осіб, які можуть бути причетними до заволодіння майном ПрАТ “ХК “Київміськбуд” на суму 282,5 млн гривень. Йдеться про нежитлові приміщення і паркомісця у ЖК “Чарівне місто” (колишній проєкт держкорпорації “Укрбуд”). Наразі правоохоронці встановили, що для привласнення нерухомості була використана багатоетапна схема – починаючи від направлення підробного листа щодо необхідності продажу даних об’єктів та закінчуючи “фіктивними” фінансовими операціями щодо оплати угод по купівлі та “примарними” покупцями. Уже декілька фігурантів відповідних кримінальних справ отримали підозри – найближчим часом вони можуть постати перед судом. 

Читайте: Замкнуте коло: незаконний ресторан у столичному парку “Партизанська слава” не можуть знести вже 12 років

Фото: Українська асоціація девелоперів

КиївВлада

Вероніка Злацька

Рекомендуємо до перегляду
Марні витрати: Нацполіція розслідує розкрадання бюджету Києва при розробці проєкту відновлення озера Синє
Марні витрати: Нацполіція розслідує розкрадання бюджету Києва при розробці проєкту відновлення озера Синє
09:00 Нещодавно ексзаступник гендиректора КП “Плесо” Дмитро Непочатов отримав підозру у розкраданні 134,4 тис. гривень зі столичного бюджету, які йому доведеться компенсувати у випадку…
Справи насущні: скільки та на що у вересні 2024-го витрачала Боярка
Справи насущні: скільки та на що у вересні 2024-го витрачала Боярка
12:00 У вересні 2024 року розпорядники бюджетних коштів Боярки надзвичайно активно здійснювали публічні закупівлі, уклавши договорів на загальну суму 29,29 млн гривень. Майже половина…
“Київавтодор” віддасть 440 млн гривень за реконструкцію шляхопроводу на Дарниці своєму топовому підряднику
“Київавтодор” віддасть 440 млн гривень за реконструкцію шляхопроводу на Дарниці своєму топовому підряднику
09:00 Реконструкція столичного шляхопроводу біля станції метро “Дарниця” стартувала з угоди на суму майже 440 млн гривень. Підрядника КК “Київавтодор” шукала через відкритий аукціон,…
Banner
QlU7mDx4