Сьогодні, 7 березня, в бою під Бахмутом загинув доброволець “Правого сектору” та Герой України Дмитро Коцюбайло за позивним “Да Вінчі”. Коцюбайло знаходився на фронті від початку російсько-української війни з 2014 року. Вдовою стала 28-річна парамедикиня-волонтерка ЗСУ з 2014 року Аліна Михайлова, яка зараз також є депутатом Київради від “Голосу”.
Про це KВ стало відомо з повідомлення в телеграм-каналі Президента України Володимира Зеленського.
“Сьогодні в бою загинув “Да Вінчі”, герой України, доброволець, людина-символ, людина-хоробрість, – Дмитро Коцюбайло. Боєць 67-ї окремої механізованої бригади, комбат. Загинув в бою під Бахмутом, у бою за Україну”, – повідомив Володимир Зеленський.
Зеленський зазначає, що Дмитро із 2014 року захищав нашу незалежність, гідність нашого народу. Один із наймолодших героїв України. Один із тих, чия особиста історія, характер, сміливість навіки стали історією, характером і сміливістю України.
“Уже понад девʼять років українські герої в жорстоких боях за державу виборюють майбутнє для України. Спокій і відносна безпека в тилових містах – це їхній подвиг. Наша впевненість у перемозі України – це їхня стійкість і сила. Україна завжди памʼятатиме своїх героїв. Наша памʼять про них не згине. Згине цей ворог, що прийшов в Україну”, – додав Зеленський.
Зеленський подякував 67 бригаді та усім воїнам, хто бʼється за Бахмут. “Слава вашому героїзму! Дякую всім воїнам, чия стійкість і наполегливість знищують армію окупанта на Донбасі! Вічна памʼять усім, хто віддав життя за Україну”, – сказав Президент.
Зазначимо, Дмитро Коцюбайло народився 1 листопада 1995 року на Івано-Франківщині. Був активним учасником Революції гідності. У 2014 році Дмитро, якому на той час було 18 років, пішов добровольцем на фронт. На фронті від початку російсько-української війни. В 2014 році командував взводом добровольців, в 2015 став командиром роти. У 2014 році отримав важке поранення в Пісках Донецької області, після одужання повернувся на фронт. 17 березня 2016 року призначений командиром 1-шої окремої штурмової роти “Вовки Да Вінчі” Добровольчого українського корпусу “Правий сектор”, яка була переформатована в батальйон.
Також Коцюбайло перший доброволець, якому присвоєно звання “Герой України”. У 2021 році Президент Володимир Зеленський присвоїв звання Героя України з врученням ордена “Золота Зірка” Дмитру Коцюбайлу.
Вдовою Дмитра Коцюбайла залишилась парамедикиня-доброволець ЗСУ 28-річна Аліна Михайлова, яка також є депутатом Київради (фракція “Голос”). Михайлова – співзасновниця міжфракційного депутатського об’єднання “Допомога учасникам АТО, ООС, волонтерам та членам сімей загиблих військових Києва “Захисники України”. В єдиному загальноміському виборчому списку партії “Голос” у Аліни Михайлової був №4. У списку округу №4 (Лісовий масив та частина Троєщини) займала перше місце, на окрузі за неї проголосували 777 виборців (з тих, хто голосував за загальний список). Обрана за загальноміським списком.
Аліна Михайлова є ініціаторкою присвоєння посмертно звання Почесного громадянина Києва голові ГО “Захистимо Протасів Яр”, розвіднику 93 окремої механізованої бригади “Холодний Яр” Роману Ратушному, який загинув 9 червня 2022 року в бою під Ізюмом (Харківська обл.). Київська влада досі не присвоїла Роману Ратушному звання Почесного громадянина Києва. Попри петицію №22/145860-еппр про присвоєння Роману Ратушному звання Герой України (посмертно), Президент України Володимир Зеленський 13 вересня 2022 року нагородив Ратушного орденом “За мужність” III ступеня.
Аліна Михайлова – волонтерка Майдану Гідності, засновниця Дніпропетровського обласного відділення “Армія SOS”, парамедик Першої штурмової роти “Правого сектору”, зірка кліпу “ТНМК” на пісню “ПМ’ТЙ” і прототип фігурки LEGO versions від The Brothers Brick, учасниця рейтингу Forbes Ukraine 2022 року “30 до 20: обличчя майбутнього”.
Сьогодні в Києві в Михайлівському соборі попрощалися із чотирма українськими воїнами із батальйону “Братство”: Максимом Михайловим (позивний “Непийпиво”), Юрієм Горовцем, які брали участь у Революції Гідності (“Святоша”), Тарасом Карпюком (“Тарасій”) та Богданом Ляговим (“Аполлон”). Вони загинули на кордоні брянської області росії у різдвяну ніч, 25 грудня 2022 року.
Прощання з воїнами батальйону “Братство”, фото: Укрінформ
І сьогодні ж в столиці України пройшла церемонія прощання з двома киянами-льотчиками, які загинули за Україну – 22-річним Ігорем Соломенніковим та 55-річним Віктором Волинцем, які загинули на Донбасі під час виконання бойового завдання.
Читайте: В столиці попрощалися з двома Героями-льотчиками
Фото: Вікі-сторінка Дмитра Коцюба́йла