Прем’єр Великобританії Боріс Джонсон стримав слово: в Україну прибувають зенітні ракетні комплекси Starstreak британського виробництва, які днями почнуть ефективно знищувати надзвуковими ракетами гелікоптери і літаки путіна.
Про це KВ дізналася с допису в Facebook громадсько-політичного діяча Дмитра Карпа.
“Прем’єр Великобританії Боріс Джонсон стримав слово! В Україну прибувають зенітні ракетні комплекси Starstreak. Зенітні ракети британського виробництва, буквально цими днями будуть розгорнуті в Україні.
!!! Важливо зауважити! Ніяких секретів я у цьому дописі не розкриваю. Про це журналістам розповів міністр оборони Великобританії Бен Воллес і про це пише і британська преса.
“Британські ракети Starstreak готові до розміщення в Україні, щоб негайно знищити літаки Путіна, каже Бен Воллес”.
(https://www.dailymail.co.uk/…/British-Starstreak…)”,- йдеться в повідомленні.
За словами Дмитра Карпа, міністр оборони Великобританії Бен Уоллес розповів сьогодні журналістам, що система Starstreak – це ракети, політ яких втричі перевищує швидкість звуку і у найближчий час будуть готові до їх використання збройними силами України проти ворожих гелікоптерів і літаків.
Starstreak (буквально “зоряний слід”) – британський зенітно-ракетний комплекс середнього радіусу дії, призначений для поразки вертольотів і літаків противника. Дальність дії ракет Starstreak сягає до 7 лікометрів. Starstreak також позначають Starstreak HVM (High Velocity Missile – високошвидкісна ракета). Конструкція дозволяє розігнати суббоєприпаси до швидкості близько 3500 км/год, що нівелює будь-які протиракетні маневри супротивника. Позиціонується виробником як багатоцільовий комплекс.
Після пуску і розгону ракети до швидкостей більше 3 махів, відбувається відділення трьох суббоєприпасів, що наводяться далі за принципом “лазерна стежка” (напівавтоматичне командне наведення по лазерному променю, так званому “приборканий промінь”, за кордоном позначається як SACLOS beam-riding. Використання в бойовій частині трьох кінетичних вольфрамових субелементів, кожен з яких має свою осколкову бойову частину, збільшує ймовірність успішного ураження цілі противника.
Фото: Facebook Дмитра Карпа