Kyiv Wine: невичерпний всесвіт вина (фото, відео)

Kyiv Wine: невичерпний всесвіт вина (фото, відео)

Відомий київський фуд-блогер Інна Гордієнко прогулялась фестивалем Kyiv Wine 2018, де скуштувала неймовірну кількість вин та написала дуже цінні поради для читачів КиевVласти.

Обіцяла вам продовження історій про гастрономічні події літа і слово своє тримаю. Цього разу поділюся з вами враженнями від відвідування вже традиційного винного фестивалю Kyiv Wine 2018, який відбувся цими вихідними та став найкращою локацією для дегустації вина та їжі.

Цього разу, сплачуючи за вхідний квиток, всі відвідувачі фестивалю мали змогу безкоштовно дегустувати всі вина, яких було представлено близько 500 позицій виробниками з 77 країн світу. Щоб зрозуміти, як правильно справитися з цією нелегкою задачею, робіть, як рекомендують сомельє – починайте з легкого вина та поступово переходьте до насиченого.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Тому я почала свою дегустацію з ігристих вин, потім перейшла до легких білих та рожевих, потім до червоних і завершили дегустування кріпленими та десертними винами – мадейрами, хересами та портвейнами.

Звичайно, спробувати всі позиції було просто неможливо. Та все одно уявлення про найкращі вина світу ми отримали. Ділюся смаками, які мені особливо сподобалися і навіть вразили. До речі, більшість з цих вин ви можете придбати в маркеті Good Wine.

Ігристі вина

Франчакорта – італійська відповідь шампанському. Це ігристе вино з Ломбардії виробляється традиційним методом шампанізації. Кожен поважаючий себе італієць в суботу п’є просекко на сніданок, а франчакорту на вечерю.

З франчакорта нам порадили спробувати Berlucchi 61 brut rose, яке була створено на честь святкування 50-річчя компанії Berlucchi і Cuvee Prestige Blanc. Останнє – візитівка будинку, це вино може позмагатися з таким шампанським, як Deutz і Taittinger. Це два найвпливовіших виробника франчакорта. Нас запевнили, що спробувавши їх ми матимемо чітке уявлення про це ігристе.

Моє найулюбленіше іспанське ігристе – Cava. Позицій Cava дуже багато, найбільш популярна і досить демократична за ціною – Jaume Sierra Brut або Semi Sec. Ви мусите її спробувати – бо це найкращий аккомпанемент для будь-яких закусок та страв влітку.

Цього разу я спробувала нову для мене Cava – Codorniu. Виявилось, це одна з найстаріших бодег Іспанії. Стиль цієї Cava дещо незвичний, вона дуже хрустка і свіжа, і, до речі, одна з найпопулярніших в світі кав Cava. Візитівка цього будинку Codorniu Anna Blanc de Blanc Cuvee, якою ми і насолоджувалися по повній.

Загалом, стенд Cava.ua був представлений 12 брендами Cava, серед яких була Cava нішевих бодег, яку мало де в Україні можна спробувати, а також ігристе від відомого футболіста Андреса Іньєсти.

Шампанські вина ми оминули, оскільки хотілося спробувати декілька позицій білого і звичайно червоного. Мені також кортіло посмакувати кріпленими винами, бо я дуже люблю справжній портвейн.

Білі вина

Навіть сумнівів не виникало, що треба почати з Італії. Насолоджувалися винами бренду ISTEFANINI, що з Північної Італії і робить виключно соаве. Смакували їхнє Monte di Fice. Також не оминули увагою виробника Feudi di San Grigorio. Мені особисто сподобалося цитрусове Fiano di Avellino. З П’ємонтських вин дегустували Gavi di Tassarolo Fornaci зі старої сімейної виноробні Castellaro Bergalio. Воно виявилось дуже легким та свіжим.

А ще дуже раджу наступного фестивалю з італійських вин спробувати вино Cometa від культової сицилійської виноробні Planeta. Це вино дуже насичене, і хоча я не сильно тямлю в смаках та відтінках вин, проте змогла відчути в ньому аромати персика, груші та яблука.  

Німеччина також славиться білими винами, тому нам порадили не пропустити стенд короля рислінг Ерні Лоузі Dr. Loosen. Пробитися на дегустацію було важко – людей біля цього бренду сконцентрувалося дуже багато, і це не дивно. Ви закохаєтесь в цей рислінг, якщо ще ні разу в житті його не пробували.

Щодо мене, я обожнюю іспанські вина – як білі, так і червоні. Тому вишукувала їх скрізь в дегустаційному залі, і натрапила на декілька якими хочу з вами поділитися.

Неймовірна виноробня Txomin Etxaniz з Країни Басків. Вино Txakoli зроблено з місцевих сортів винограду і має неймовірний аромат трав, цитрусових і квітів. Воно навіть злегка ігристе і настільки особливе, що його не можна порівняти ні з яким іншим.

Також рекомендую виноробню Alejandro Fernandez, яка виробляє єдине біле вино Tinto Pesquera, але смак його неймовірний.

Червоні вина

З червоних вин мене найбільше вразив новозеландський виробник Saint Clair. Мабуть його багато хто знає по відмінному совіньон блан з голими чоловіками на етикетці. Мій товариш і чудовий друг Андрій навіть має відповідну футболочку.

Але нам порадили розширити своє знайомство з цією виноробнею і спробувати Pinot Noir Vicar’s Choice. І воно нас дійсно здивувало – ягідне вино, з нотами полуниці і суниці. Неодмінно раджу спробувати!

Італійський бренд Brancaia також заслуговує уваги.  Це маєток в Тоскані, яким займається одна з найвпливовіших жінок-виноробів Італії – Барбара. Вона не просто власниця виноробні, а й прекрасний енолог.

Пробували Tre – це найлегше молоде вино цієї виноробні і воно прекрасне!

Також, ми були у захваті від італійського IL Pino і Zanna Riserva.

Не пошкодуєте, якщо спробуєте червоні вина з Південної Африки – виноробня Kanonkop і їхнє Pinotage Kadette, португальські від виробника Casa Santos Lima, наприклад, вино Colossal.

Австралійський будинок вина Yalumba, які одними з перших придумали використовувати кришки скрюкер на своїх винах. Завдяки їм тепер можна не носити з собою штопор в сумочці, щоб випити доброго вина. У них нам найбільше сподобалося – Patchwork Shiraz.

А ще ми мали нагоду зрозуміти, що таке натуральні біодинамічні вина на прикладі вин, представлених іспанським виробником Negra de Negra від Portal del Priorat. Це одне з найбільш цінних вин Іспанії. Аромат у нього фруктовий, із присмаком стиглих фруктів і землистими нотками сланцю та вугілля! Ніколи не думала, що вино може мати і такі аромати.

З кріплених вин, особливо відмічу – іспанський Херес Pedro Ximinez El Candado і португальські портвейни від Sandeman.

Звичайно це не весь перелік вин, які нам дуже сподобались, і які я особливо хотіла би мати в своєму барчику. Але описати всі просто неможливо. Та й подужати всі 500 позицій ми просто не змогли.

Після такої дегустації, ми зголодніли  відправилися за смачною їжею на фудкорти фестивалю. Вона була представлена 25 найкращими рестораціями Києва, серед яких: “Жизнь замечательных людей”, “Любимый дядя”, “Dogs and Tails”, “Lucky Restaurant Vinoteque”, “Tin Tin”, “Beef and Wine”, Milk Bar та інші.

Що саме ми спробували і що вам рекомендую

Oister bar пропонував дуже свіжі устриці – ми спробували фін де клер № 2 з чорною ікрою за 49 грн шт, і устрицю Special David Herve №3 за 67 гривень за штуку.

Від устриць перемістилися до 101 Wine Bar і спробували половинку лобстера – яка коштувала 500 гривень. І це було неймовірно смачно.

В’єтнамська кухня останнім часом не дає мені спокою, тому не змогла не порадувати себе спрінг-ролом з креветкою та овочами – 70 гривень, а також мідіями в тамаринадовому соусі з рисовими чіпсами за 150 гривень. Ресторан Tin Tin можете взяти на олівець – дійсно все було смачно і виглядало дуже апетитно.

Чоловіки такими стравами навряд чи можуть наїстися, тому відправилися годувати друга до фудкорту ресторану Dogs&Tails, який розробив спеціальне меню хот-догів і навіть хот-дог з восьминогом. Скоштували хот-дог із сосискою з індички із свіжим трюфелем, овочами та сиром рікоттан за 215 гривень, а також Dark Duck з качкою по-пекінські за 185 гривень.

А я з більшим задоволенням підкріпилася хумусом з овочами (150 гривень) та пітою з телячими мізками (160 гривень) від ресторанів Любимый дядя и Жизнь замечательных людей.

Для любителів м’яса і ситної їжі були прекрасні пропозиції від фудкорту Димне м’ясо від Тараса, де ребрами свинячими та яловичими можна було поласувати (68 гривень за 100 гр).

Ресторан Beef meat & wine пригощав стейком м’ясника за 240 гривень 100 гр, каре телятини NL (260 гривень за 100 гр), філе-міньйоном UA (170 гривен 100 гр) та іншою м’ясною смакотою. Всі страви подавалися з кукурудзою гриль та соусом BBQ.

Ну і звичайно як же без солоденького на гастрофестивалі! Власна кондитерська Good Wine частувала своїх гостей чарівним наполеоном – він насправді, виявився одним з найкращих, які я пробувала в своєму житті, і португальським паштейшом – 39 гривень за штуку. А запивала я ці десерти какао на вівсяному молоці з фруктами та спеціями – 50 гривень за стаканчик.

Кому не вистачило вина – мій улюблений Parovoz Speek Easy готував просто чудові коктейлі, які теж були спеціально розроблені до фестивалю вина. Мені запропонували спробувати коктейль Cava Julep на основі мого улюбленого ігристого Cava, про яке вже йшла мова вище – і виявився він неперевершеним на смак.

До речі, деякі страви та кухні, представлені на фудкортах можна спробувати в згаданих ресторанах міста Києва. Тобто вам не обовязково чекати на наступний Kyiv Wine, аби спробувати спрінг-роли, хот-доги, хумуси та піти. Тож вибирайте, що вам більш сподобалося на колір і смак, і вперед на дегустацію найкращих ресторанів Києва.

А я найближчим часом спробую розказати вам про “Любимый дядя” – улюблений ресторан багатьох киян та гостей столиці, а також “Жизнь замечательных людей” – чудове затишне місце для зустрічей друзів в самому центрі нашого міста.

Ну і не втрачайте можливість Смакувати разом з Інна Гордієнко і читати мою сторінку на Фейсбук:  та в Інстаграмі: @inna_yummi.

Читайте та смакуйте: Індія на “Даринку”: смачний “Кураж Базар” (фото, відео)

Фото та відео автора

KиевVласть

Автор:
Інна Гордієнко
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Друга спроба: метро на Виноградар за майже 14 млрд гривень домовились будувати до травня 2027 року
Друга спроба: метро на Виноградар за майже 14 млрд гривень домовились будувати до травня 2027 року
09:00 Днями перспектива завершення будівництва метро на Виноградар ще трішки віддалилася від мешканців цього житлового масиву, хоча їм і не звикати. КП “Київський метрополітен”…
“Башта на кону”: Київрада ризикує пам'ятником архітектури заради житлової багатоповерхівки
“Башта на кону”: Київрада ризикує пам’ятником архітектури заради житлової багатоповерхівки
09:00 Столичні депутати погодили поновлення договору оренди земельної ділянки на вул. Старонаводницькій, 2-А, завдяки чому ТОВ “ЖК Старонаводницький” зможе будувати там 24-поверховий будинок з…
Київрада “зарезервувала” для підлеглих Непопа понад 13 млрд гривень на закупівлю “пільгового” житла
Київрада “зарезервувала” для підлеглих Непопа понад 13 млрд гривень на закупівлю “пільгового” житла
09:00 Столична міськрада затвердила цільову програму забезпечення житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, на 2025-2027 роки. На її реалізацію передбачено більш ніж вдвічі…
Banner
QlU7mDx4