Кава і книжки. Тільки запашний, терпкий аромат натуральної кави та книжкові полички, біля яких, не зважаючи на погодні умови, створюється неймовірна атмосфера затишку і тепла. Такі кафе для поціновувачів, серед відвідувачів часто можна зустріти журналістів та письменників, поетів і редакторів та навіть зібрання цілих літературних клубів. В них завжди стоїть тихий гул розмов, щоб не заважати читаючим і дзенькіт філіжанок, тому що вони завжди наповнюються гарячою кавою, адже, погодьтеся, дві кави поспіль за читанням книжки, то зовсім не гріх.
Літературні кафе переповнюють Київ, дивно чути від мешканців столиці: “Літературні кафе? Цікаво, потрібно сходити”. Для мене, як поціновувача літератури ствердження про те, що хтось не був в такому закладі прирівнюється до образи. Але, це все звісно жарти.
Материал подготовлен в рамках Проекта “Юн-Пресс-KV“
Я хочу надати топ 5 літературних кафе які гідні уваги:
1. “Імбир”
Моє улюблене кафе. Вегетаріанські страви, затишна, майже домашня атмосфера. Інтер’єр виконаний в пастельних тонах, дуже смачна кухня. Почитати книги можна безкоштовно, хоча вибір не великий, але тематика досить різноманітна: духовний розвиток, кухня, саморозвиток, вегетаріанська кулінарія, класика художньої літератури та багато інших.
2. “Купідон”
Позиціонує себе як останній притулок української інтелігенції. Інтер’єр виконаний в стилі стімпанку: безліч старих деталей, залізна труба над барною стійкою та тьмяне світло ламп. Вони одні з перших закладів, що поєднали їжу і літературу. Сюди залюбки приходять письменники і проводять відкриті читання та зустрічі з читачами. Вибір книг дуже великий: від букіністики до сучасної літератури.
3. “Довженко. Книги. Кіно. “
Невеличкий книжковий магазинчик з маленькою зоною для кавування. Це місце є одним з представників видавництва “Фоліо”. Асортимент великий: художня, дитяча, нон-фікшн література. Тут не тільки кавують та читають книжки, а ще, час від часу влаштовують кінопокази фільмів Довженка та сучасників. Відкриті читання, зустрічі з письменниками тут також часто проводяться.
4. “Хармс”
Кафе починало своє існування як маленький книжковий магазин де можна було випити кави і послухати вінілові платівки, а ще, пограти з котом Еліотом. Тепер, це той же простір для книголюбів, але з більшою різноманітністю літератури та власною кухнею і з величезним простором для зустрічей.
5. Літпаб “Крапка Кома”
Тут можна не тільки почитати цікаву літературу, а й випити пива під смачне м’ясо. Кожен вечір в літпабі грає жива музика, можна подивитися футбол, якщо транслюється якийсь матч та глянути фільм.
Нестандартне рішення, адже книгами приємно насолоджуватися під чай чи запашну каву, але, аж ніяк, не попиваючи пиво. Книжки в літературному пабі представлені різноманітні, але не продаються, зате, тут часто практикують буккросинг.
Все-таки, важливо де читати книги та в якій атмосфері. Ми можемо змінювати локації читання залежно від жанру чи від настрою. Але книга завжди йде краще під каву та смачний тортик, а поїсти м’яса під пиво можна і в звичайному пабі.
Материал подготовлен в рамках Проекта “Юн-Пресс-KV“