Нещодавно у Києві, у клініці “Ветмедсервіс” при ветеринарному факультеті Національного Університету біоресурсів (вулиця Полковника Потєхіна, 16), відкрився перший державний банк крові для собак. Цей банк слугує для того, щоб допомогти “цуцикам”, які потребують термінового переливання крові.
Усі хазяїва чотирилапих друзів розуміють як це опинитися у “екстреній” ситуації, коли терміново потрібна допомога. Саме тут у пригоді стаються донори, і кров, яку зберігають, бо інколи знайти потрібного дуже важко, а коли все під рукою, можна допомогти якнайшвидше.
Матеріал створено в рамках Проекту”Юн-Пресс-KV”
Мій пес Мартін став одним із перших донорів. Про клініку ми дізналися під час “DogFest” – фестивалю для собак та їх хазяїв – від тренера школи охоронних собак “Альфа”, де навчається наш Мартін. Порадилися вдома і вирішили, що наш собака може врятувати життя інших тварин, з якими трапилася біда.
Спочатку ми зареєструвалися, у Мартіна взяли всі необхідні аналізи. І сказали чекати. Якось пізно ввечері нам зателефонували з клініки й повідомили, що терміново потрібна кров для собаки. Ми приїхали вже досить поночі. В клініці нас зустріла кінолог Поліна. Нашого пса забрали до маніпуляційної. Йому ввели снодійне, й ми весь час, поки в собаки брали кров, були поруч з ним, тримали його, щоб він раптом не смикнувся й не висмикнув голку з вени. Хвилин через 15 Мартіну ввели інші ліки, які стимулювали його організм, привели до звичної норми.
Про ветеринарну клініку я можу сказати, що персонал тут доброзичливий, вічливий, професійно виконує свою роботу, швидко встановлює контакт з донором і з його господарем. А цуцик впродовж всієї процедури почуває себе комфортно. Для донорів клініка надає безкоштовний аналіз крові, щеплення й дарує гарну червону хустинку, яку можна одягати на шию собаці.
Кров Мартіна, вже врятувала одне життя, і сподіваюсь, що буде рятувати й далі.
– Ваша собака також може стати донором, але це має бути середня або крупна порода, вагою понад двадцять п’ять кілограм. Також донор має бути абсолютно здоровим. До речі, у собак, як і у людей є група крові. Тільки, якщо у людей їх 8 (враховуючи позитивний і негативний резус-фактор), то у собак – 11-13 (за різними джерелами), тоді, як у котів – усього 3 групи крові. Слід зазначити, що у клініці працюють професіонали, з якими ви можете проконсультуватися з приводу здоров’я улюбленця, – розповів лікар-ветеринар, завідувач кафедри хірургії та патофізіології ім. акад. І. Поваженка НУБіП Микола Малюк.
Лікар також розповів, що за один раз у собаки-донора беруть 300-350 мілілітрів крові. Після процедури тварина нормально себе почуває, не млява , активна, ніби кров і зовсім не збирали! Собаки мають можливість донорствувати один раз на місяць. Кожен може врятувати чиєсь життя.
Ми преживали, що після здачі крові нашому Мартіну може бути недобре, але він дуже жваво побіг, гарно поїв, а на прогулянці гасав, як завжди.
Як тільки кров нашого Мартіна буде потрібна, нас викличуть і він знову рятуватиме життя.
Матеріал створено в рамках Проекту”Юн-Пресс-KV”