Чому не можна голосувати за “нову” Конституцію України

Виктор Глеба
Виктор Глеба

Эксперт-градостроитель, член-корреспондент Украинской академии архитектуры, кандидат наук государственного управления

Пояснення загроз і ризиків та Нова редакція КОНСТИТУЦІЇ :

1. Верховна Рада буде створювати елементи територій – ст.85.

Чинна редакція ДІЮЧОЇ Конституції передбачає сталий територіальний устрій з визначеними категоріями районів, областей, міст, селищ, сіл. Нова Конституція визначає нове утворення – “громаду” поряд з існуючими районами і областями (регіонами). Тобто населені пункти змінено на “поселення” і це названо реформою…

Стаття 85. До повноважень Верховної Ради України належить: 29) утворення і ліквідація громад, районів, областей, встановлення і зміна їхніх меж; найменування і перейменування поселень, громад, районів, областей; 30) призначення позачергових виборів голів громад, депутатів рад громад, районних, обласних рад;

2. Під виглядом “децентралізації” та реформування системи, Президент створює свою систему впливів і змінює адміністративний устрій держави на Президентську республіку:

– отримуючи право зупиняти повноваження рад, обраних народом і замінюючи голів на тимчасових ДЕРЖАВНИХ уповноважених;

– призначаючи ПРЕФЕКТІВ і ліквідуючи обласні і районні адміністрації;

– надаючи префектам наглядові функції прокуратури;

Стаття 106. Президент України: 81) тимчасово зупиняє повноваження голови громади, складу ради громади, районної, обласної ради та призначає тимчасового державного уповноваженого у випадках, визначених цією Конституцією;

Стаття 118. Виконавчу владу в районах і областях, у Києві та Севастополі здійснюють префекти яких призначає на посаду та звільняє з посади за поданням Кабінету Міністрів України Президент України.

3. Відсутність в “новій” Конституції назв областей (регіонів) дає змогу сепаратистам трактувати Україну як новоутворену систему зв’язків між територіальними одиницями.

Лугансько-Донецьке утворення може мати інші назви та види об’єднання через громади в подальшому.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook 

Стаття 133. Систему адміністративно-територіального устрою України складають адміністративно-територіальні одиниці: громади, райони, регіони. Територія України поділена на громади. Громада є первинною одиницею у системі адміністративно-територіального устрою України. Декілька громад становлять район.

4. Скасування терміну “місцеве самоврядування” і невизначеність органів прямого народовладдя порушує права громад сільських, міських, селищних рад. Власне, місцеві ради скасовуються, натомість залишаються обласні і районні ради, які не мають функціі “виконавчої гілки влади”.

Стаття 140. Територіальна громада здійснює місцеве самоврядування як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування шляхом самостійного регулювання суспільних справ місцевого значення та управління ними в межах Конституції і законів України.

5. Держава вже не буде фінансово підтримувати місцеве самоврядування, а змінить фінансову компетенцію рад. Перерозподіл фінансів можливий лише для об’єднаних громад (зміні компетенції). Вихід громад у відкритий простір прямих фінансових відносин з державними установами призведе до зубожіння населення малих і дотаційних громад, які не мають ресурсного, демографічного і територіального потенціалу.

Стаття 142. Матеріальною і фінансовою основою місцевого самоврядування є: 2) місцеві податки і збори, частина загальнодержавних податків та інші доходи місцевих бюджетів. Держава забезпечує сумірність фінансових ресурсів та обсягу повноважень органів місцевого самоврядування, визначених Конституцією та законами України.

КиевVласть

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Київ виділив 10 млн гривень громадам області (на що пішли гроші)
Київ виділив 10 млн гривень громадам області (на що пішли гроші)
16:00 Цьогоріч дві громади Київщини – Козинська селищна та Феодосіївська сільська – вчергове отримали зі столичного бюджету по 5 млн гривень в якості компенсації…
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачало Рокитне
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачало Рокитне
09:00 Протягом червня 2024 року Рокитне Білоцерківського району Київщини здійснило публічних закупівель на 2,33 млн гривень. Найбільшою покупкою селища став модульний будинок, де цілодобово…
Нацполіція хоче припинити “бездозвільну” житлову забудову “КСМ-Груп” на столичному Академмістечку
Нацполіція хоче припинити “бездозвільну” житлову забудову “КСМ-Груп” на столичному Академмістечку
09:00 Правоохоронці розслідують факти порушень законодавства при будівництві житлових будинків на більш ніж 6,9 га землі столичного Академмістечка. Мова йде про забудову на земельних…
Banner
QlU7mDx4