Вставлю і свої 5 копійок щодо знесення садиби Малініна, або-як працює механізм безкарного знищення пам’яток у Києві.
Вчора молодь (ну молодці не очікував) привели масштабні збори біля будівлі КМДА на знак протесту проти знесення садиби Малініна.
Молодь вимагала – покарати, відновити, скасувати!
Все правильно, проте, навіть якщо вдасться щось домогтись по окремій садибі Малініна – це не врятує сотні, а може й тисячі історичних будівель Києва, які б мали бути захищені – мати пам’ятко-охоронний статус, але не мають, а тому МОЖУТЬ в будь який момент і наголошую як юрист – АБСОЛЮТНО БЕЗКАРНО – ЗНИЩЕНІ.
Я завше повторяю (як ото Карфаген має бути зруйнований), що в Києві, як і в Україні в цілому, окрім війни є лише одна єдина проблема – КОРУПЦІЯ!
І якщо окремі чиновники ще чогось бояться, приймаючи індивідуальні рішення то чиновники, депутати чи «митці» (як сказав би Подревлянський) гуртом, у складі якогось колегіального органу – взагалі ні за що не відповідають і можуть приймати самі абсурдні і незаконні рішення, чудово знаючи, що жодної відповідальності за це не понесуть.
І саме на використанні таких «органів колективної безвідповідальності» в Києві і побудовані самі наглі і безпардонні схеми беззаконь (активно цю схему почали застосовувати ще в часи Черновецького)
Є такі органи «колективної безвідповідальності і при Департаменті охорони культурної спадщини КМДА, називаються:
1) Київський науково-методичний центр по охороні, реставрації та використанню пам’яток історії, культури і заповідних територій, який уже давно нічого не реставрує і не захищає, а переважно торгує «правильними» висновками на замовлення забудовників і навіть не відповідає на інформаційні запити – тіпо ми не орган влади, а комерційна організація – тому ми тут обслужили у разних позах забудовника, розробили проект, але ми вам його не покажемо – бо ми приватна (по факту) комерційна організація по зароблянню бабла.
2) І другий (ще хитріший орган) – Консультативна рада при Департаменті охорони культурної спадщини – і саме через цей орган чиновники Департаменту охорони культурної спадщини КМДА знімають із себе відповідальність за дерибан тієї ж самої культурної спадщини.
.
Як це працює (на прикладі тієї ж садиби Малініна)?
Рішення про занесення чи НЕ занесення історичної будівлі – до переліку об’єктів культурної спадщини, Департамент охорони культурної спадщини приймає на підставі висновків якраз цієї «Консультативної ради», в складі якої багато (занадто багато) «митців», серце яких регулярно проймається співчуттям до мук і тягот забудовників. Тому ці «митці» регулярно приймають рішення в інтересах забудовників.
На засіданні цієї прости господи «Ради» ці «митці» одразу хотіли прийняти рішення про те, що садиба Малініна не являється цінною і не підлягає занесенню до переліку Об’єктів культурної спадщини», але так як на це таємне засідання прийшло занадто багато громадськості, яка почала обурюватись хитрі «митці», зробили хід конем – вирішили звернутись до Інституту національної пам’ятки – а чи не являється давно померлий професор Малінін агентом кремля?
І таким чином – дати забудовнику час – щоб встигнути знести садибу.
І хоча Інститут національної пам’яті і дав висновки, що Малінін не комуняка і не підпадає під закон про дерусифікацію, тому будівлі можна надавати пам’ятко охоронний статус – піть боржомі уже було пізно – забудовник зніс садибу Малініна і, скоріш за все – безкарно, бо дякуючи «митцям» будівля не набула пам’ятко-охоронного статусу. А тому в юридичному сенсі, власник просто зніс стару будівлю – яка була його ж власністю.
Так, на будівлю було накладено арешт, але так як знесенням матеріальні збитки нанесені самому ж власнику ж (а він не буде скаржитись) то, скоріш за все, забудовник відбудеться якимось штрафом і на цьому усе.
А всі кримінальні справи насправді порушені виключно для одного – випустити пар, заспокоїти людей, а через певний час ВСІ ці кримінальні справи будуть тихенько закриті. Як вони тихенько закриті по інших подібних резонансних знесеннях історичних будівель
А прости Господи «Консультативна рада» при ДОКСІ – і далі буде розпродувати права на знищення нашої історії.
Тим паче, що хоча її робота начебто і має бути публічною, але ви ніде не найдете ні інтернет сторінки цієї «Консультативної Ради».
Тобто – це цілком таємна «Рада», завданням якої є – обслуговування корупційних інтересів Кличка і його партнерів забудовників.
Немає про неї жодної інформації на інтернет сторінці Департаменту охорони культурної спадщини КМДА – бо на відміну від інших департаментів, Департамент культ спадщини КМДА інтернет сторінки взагалі немає (вона була – але тю-тю).
Уявляєте – такий суспільно важливий департамент, як Департамент охорони культурної спадщини, не має навіть власної інтернет сторінки, лише сторінку у фейсбуці на якій Департамент зараз проливає гіркі крокодилячі сльози – «ай я яй, ой йо йой, гвалт, каравул, а як же негодяй забудовник зніс садибу, горє то какоє». При цьому – садибу місто втратило саме по вині департаменту і продажних «митців» із таємної «Консультативної ради».
Тому, на мою думку, якщо наша молодь хоче захистити не якусь одну пам’ятку, а змінити ситуацію системно – то треба йти і вимагати від Кличка – розігнати к чортям собачим «митців» і сформувати новий склад цієї Ради – переважно з молодих істориків, вчених, яким небайдужа історична пам’ять нашого древнього Києва. Департамент охорони культурної спадщини КМДА Київська міська рада
Читайте також:
У Києві під зведення ЖК “Тургєнєф” знесли історичну будівлю XIX століття
Знесення садиби Зеленських: прокуратура розпочала ще два кримінальних провадження
Безугла звинуватила Кличка у бездіяльності
КиївВлада