Модель ООН, або Оазис в освітній пустелі

Модель ООН, або Оазис в освітній пустелі

У столичному ліцеї “Наукова зміна” пройшла освітня рольова гра “Модель ООН” – рольова гра, в ході якої імітується засідання різних органів системи ООН. Її учасники виступають в ролі дипломатів, відтворюючи роботу Організації з дотриманням реальних правил процедури. Вони представляють різні країни і беруть участь в обговоренні питань, які стоять на порядку денному в ООН.

Матеріал створено в рамках Проекту “Юн-Пресс-KV

За рахунок імітації діяльності ООН, на прикладі роботи різних органів організації, учасники дізнаються про проблеми в різних регіонах світу та шляхи їх вирішення. Щорічно проходять сотні Моделей ООН у всьому світі.

Під час конференції старшокласники столичних шкіл мали змогу дискутувати на різні теми, робити політичні заяви, створювати резолюції тощо. Кожен міг вибрати роботу в певному комітеті: від конфліктної та непередбачуваної Ради Безпеки до рівноправної та справедливої Ради з Прав Людини.

А країн взагалі було стільки, що хоч лопатою греби – майже всі 193 члени ООН. Але, як то кажуть, війна війною, а обід за розкладом, тому скрупульозна робота комітетів розчинялася смачними кава-брейками та цікавими тренінгами від провідних соціальних діячів.

Таким чином, за два дні кропіткої праці учасниками було прийнято 5 конструктивних резолюцій, які повністю задовольняють потреби країн-учасників та переслідують одну важливу ціль – єдність заради миру.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

До того ж, важливим є те, що школярі та студенти, які будуть відстоювати гідність нашої країни, здобули невичерпний багаж знань та надзвичайно корисні лідерські якості, навчились вести палкі дебати та знаходити конструктивні рішення.

А тепер на секунду повернімося у звичайну загальноосвітню школу або навіть престижний ліцей. Тут усе по-інакшому: замість необхідних практичних навичок школярі здобувають абсолютно непотрібні теоретичні знання, які без застосування просто “кануть у Лету”.

Згинаючись під ярмом домашніх завдань, бідні “мученики” фізично не мають змоги саморозвиватися – і сходять зі шляху становлення елітою, перетворюючись на дилетантів. А такий процес – це деградація нації.

До речі, нова освітня реформа передбачає підвищення кількості класів ще на один. Тобто, безглуздої теорії стає ще більше. Тому виникає просте запитання: куди ми котимось?

Найцікавіше те, що тут навіть не потрібне втручання влади, якій до цього і так немає діла. Кожний навчальний заклад самостійно може організувати будь-якого роду захід, запросивши небайдужих до цього людей. Тим більше, що у омріяній Європі, у яку ми всі так прагнемо потрапити, така практика є загальновживаною.

Отже, мені та всім іншим завзятим школярам хочеться сподіватись, що у близькому майбутньому щось все-таки зміниться. І пам’ятайте: країну можна змінити лише через освіту.

Матеріал створено в рамках Проекту “Юн-Пресс-KV

Фото: Регіональна модель ООН

KиевVласть

Автор:
Богдан Гарчу, майбутній журналіст, філантроп, ліцеїст
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Реєстрація котів та обов'язкове тестування собак: на Хрещатику, 36 готують нові правила для власників тварин
Реєстрація котів та обов’язкове тестування собак: на Хрещатику, 36 готують нові правила для власників тварин
09:00 На Хрещатику, 36 готуються до затвердження нових Правил утримання та поводження з домашніми тваринами у Києві, які мають замінити діючі Правила, затверджені ще…
Спадщина під загрозою: чому в буферній зоні Києво-Печерської лаври дозволили будувати “житловий хмарочос”
Спадщина під загрозою: чому в буферній зоні Києво-Печерської лаври дозволили будувати “житловий хмарочос”
09:00 У столиці набирає обертів скандал навколо запланованого будівництва житлового комплексу на майже 0,38 га землі в буферній зоні об’єкту всесвітньої спадщини ЮНЕСКО –…
Кожна десята гривня під питанням: на ремонтах дитячої лікарні в Києві можуть переплатити 48 млн грн
Кожна десята гривня під питанням: на ремонтах дитячої лікарні в Києві можуть переплатити 48 млн грн
09:00 У Києві триває оновлення кількох корпусів Київської міської дитячої клінічної лікарні №1. Упродовж 2025 року лікарня уклала із ТОВ «Інж-Строй Компані» дев’ять договорів…