Недоруйновану будівлю “Квітів України” виставили на продаж

Недоруйновану будівлю “Квітів України” виставили на продаж

Власник ТОВ “Квіти України” вирішив продати модерністську будівлю однойменного навчально-методичного павільйону в середмісті Києва. Оголошення про продаж об’єкту нерухомусті 28 червня з’явилися одразу на кількох рієлторських майданчиках. Ціна питання 5 за гаком мільйонів доларів США. Новому власнику пропонують облаштувати в будинку торгові площі, кафе, бар, ресторан та інші об’єкти сфери послуг. Громадські активісти, які 2 роки ведуть боротьбу за будівлю новину про продаж “квітів” сприйняли із оптимізмом.

Факт продажу KВ підтвердила директорка ТОВ “Квіти України” Ольга Файзієва.

“Так, продаж. З усіма питаннями вам варто звертатись до ріелтора Дмитра Галушка”, – заявила кореспондентці КВ Ольга Файзієва.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

За даними аналітичної системи Youcontrol, об’єкт нерухомості за адресою (Січових Стрільців, 49) повністю належить ТОВ  “Квіти України”.“Квіти України” власник

Як стало відомо KВ, 28 червня оголошення з продажу будівлі “Квіти України” одночасно розмістили на платформах з продажу нерухомості OLX та RIELTOR.ua

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

В свою чергу, ріелтор Дмитро Галушко, підтвердив KВ, що дійсно займається продажем будівлі  по вулиці Січових Стрільців, 49 на замовлення ТОВ “Квіти України”.

Галушко стверджує, що знає про охоронний статус об’єкту, між тим, чи впливає він на продаж, а також про кількість запитів і призначені оглядини “квітів” для потенційних клієнтів продавець не повідомив.

Згідно із оголошенням, ціна модерністської будівлі складає 5 030 000 доларів США.

“Торговельно-офісний комплекс, розташований на першій лінії у Шевченківському районі міста Києва на вулиці Січових Стрільців. Об’єкт має площу 3139 квадратних метрів та розташований на ділянці площею 13,9 соток у постійному користуванні. Комплекс складається з 6 поверхів та повноцінного підвалу з висотою стелі 3,10 м.

Планування та розташування комплексу дозволяє розмістити торгові площі, кафе, бар, ресторан та інші об’єкти сфери послуг. Це дає можливість розглядати об’єкт як багатофункціональний комплекс.

Ціна на об’єкт становить $5030000. Дана вартість включає всі вмонтовані системи та обладнання, що забезпечують роботу комплексу.

Цей об’єкт є ідеальним варіантом для інвесторів, які шукають перспективні можливості для розвитку свого бізнесу. Його вигідне розташування на першій лінії забезпечує великий потік клієнтів.

Тому, якщо Ви зацікавлені у придбанні цього об’єкту, зв’яжіться з нами за контактним номером телефону та ми з радістю надамо Вам додаткову інформацію та організуємо перегляд”, – стверджує ріелтор Галушко у рекламному оголошенні.

До слова, оголошення про продаж “квітів” ріелтор чомусь вирішив проілюструвати фотографіями із зображенням альтернативного проєкту ревіталізації будівлі, яку розробили архітектори Олександр Дойков та Антон Каламбет.

Квіти Олександр Дойков та Антон Каламбет

Що відомо про власника

ТОВ “Квіти України”, за даними аналітичної системи YouControl, є правонаступником ПрАТ “Квіти України” й було створено за 14 днів до початку повномасштабного вторгнення.

Одним з бенефіціарів ПрАТ був Олексій Пишний (на колажі), який володів часткою у 50%, а наразі володіє половиною ТОВ “Квіти України”.

Недоруйновану будівлю “Квітів України” виставили на продаж

Пишний – бізнесмен, який заявляв, що хоче реконструювати “Квіти України” під бізнес-центр і наполягав, що не будуватиме на її місці житлову висотку.

В 2021 Пишний позиціонував себе, як керуючий партнер групи інвесторів Rockwill Group, до складу якої входять Rockwill Wealth Solutions Limited (Велика Британія) і RWS Immobilien (Чехія).

Недоруйновану будівлю “Квітів України” виставили на продаж

На фото: Олексій Пишний

Журналісти-розслідувачі тісно пов’язують Пишного із країною-агресором. У нього знайшли прибуток з російських підприємств і два російські паспорти.

В рамках підготовки цього матеріалу KВ також отримала підтвердження, що ще донедавна Пишний використовував  російський номер телефону. Наразі цей номер видалено з усіх месенджерів.

КвітиУкраїни власник пишиний росія

Історія протистояння

В червні 2021 року забудовник обніс будівлю “Квітів” парканом, зрізав 30-річний виноград, який її обвивав, і почав демонтаж. Кияни забили на сполох: кількасот активістів розпочали безстрокову акцію протесту, знесли будівельний паркан і змусили забудовника припинити роботи. А в серпні 2021 року будівлю внесли до списку об’єктів культурної спадщини.

Однак, вже в грудні 2022 року окружний адміністративний суд Києва (ОАСК) скасував накази Міністерства культури та інформаційної політики та Департаменту охорони культурної спадщини Київської міськдержадміністрації (КМДА) про внесення павільйону “Квіти України” до Державного реєстру нерухомих пам’яток і Переліку об’єктів культурної спадщини Києва.

Читайте: Рішення ОАСК: “Квіти України” не є пам`яткою культури

Між тим активісти не склали рухи і продовжують опікуватися будівлею, регулярно проводячи толоки з її прибирання.

Недоруйновану будівлю “Квітів України” виставили на продаж

Позиція громади

Після того, як стало відомо про продаж будівлі в ГО “Зберегти Квіти України”, яка опікується модерністською пам’яткою висловили низку вимог до ймовірного покупця і заявили, що зустрічають новину про продаж із радістю.

“Наприкінці червня 2023 року ми дізнались, що поточний власник будівлі вирішив її продати – відповідні оголошення з’явились на публічних майданчиках.

Ми зустрічаємо цю новину з радістю.

ТОВ (колись ПрАТ) “Квіти України”, попередній власник будівлі, ставився до неї недбало, цілеспрямовано її нищив, відмовився підписати охоронний договір з Мінкультом та ДОКС, які визнали будівлю пам’яткою.

Девелопер також розробляв свій проект “реконструкції з надбудовою та підземним паркінгом” виходячи виключно з власних фантазій – ігноруючи волевиявлення мешканців міста, аналіз району та вулиці, нехтуючи справжніми потребами містян, які можна було б ефективно монетизувати.

Ми, як представники громади, яка два роки захищає будівлю в судах та на вулиці, радіємо можливості побачити новим/новою власником/власницею будівлі людину, компанію, об’єднання містян, які б цінували і берегли Квіти України. Ми мріємо про відновлені успішні “Квіти”, які житимуть повним життям та знову стануть окрасою вулиці Січових Стрільців. Ми готові підтримувати нового власника у діалозі з громадою та архітектором будівлі Миколою Левчуком, у фасилітації нового продуманого проєкту відновлення будівлі. Ми також готові передати новому власникові всі наші попередні напрацювання щодо можливих моделей використання будівлі.

Чи є у містян вимоги до потенційного власника? Так:

1.Повага до авторського права та кооперація з архітектором Миколою Левчуком;

2.Повага до статусу пам’ятки – виконання проєкту “реставрації з пристосуванням.”

Зазначимо, що ми не маємо вимог до бізнес-моделі, конкретної функції, бо ми поважаємо права інвесторів на втілення своїх продуманих бізнес ідей.

Тому закликаємо: якщо ви знаєте тих, кому відновлення будівлі буде цікавим, або ви самі є такими людьми – долучайтесь до діалогу щодо купівлі Квітів! І одного дня Квіти будуть жити”, – йдеться на офіційній сторінці ГО “Зберегти Квіти України” у Facebook.

Фото: колаж KВ

КиївВлада

 

 

Автор:
Анастасія Олійник, Єгор Шильбаум
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
“Башта на кону”: Київрада ризикує пам'ятником архітектури заради житлової багатоповерхівки
“Башта на кону”: Київрада ризикує пам’ятником архітектури заради житлової багатоповерхівки
09:00 Столичні депутати погодили поновлення договору оренди земельної ділянки на вул. Старонаводницькій, 2-А, завдяки чому ТОВ “ЖК Старонаводницький” зможе будувати там 24-поверховий будинок з…
Київрада “зарезервувала” для підлеглих Непопа понад 13 млрд гривень на закупівлю “пільгового” житла
Київрада “зарезервувала” для підлеглих Непопа понад 13 млрд гривень на закупівлю “пільгового” житла
09:00 Столична міськрада затвердила цільову програму забезпечення житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, на 2025-2027 роки. На її реалізацію передбачено більш ніж вдвічі…
Свистунову дозволили терміново освоїти 141 млн гривень на темі Генплану Києва
Свистунову дозволили терміново освоїти 141 млн гривень на темі Генплану Києва
09:00 Київрада внесла зміни до програми реалізації містобудівної політики на 2024-2025 роки, збільшивши її фінансування більше ніж удвічі – з 66,5 до 172 млн…
Banner
QlU7mDx4