Ремонт пташника Київського зоопарку доручили постачальнику сумнівних бронежилетів

Ремонт пташника Київського зоопарку доручили постачальнику сумнівних бронежилетів

Київський зоопарк замовив аварійний ремонт пташника, де мешкають екзотичні птахи. Цікавим в цій закупівлі є не вартість робіт, не стислі терміни виконання і навіть не те, що відповідний договір підписано без конкурсу. Цікавим є вибір підрядником столичне ТОВ “БК КБР”, яке має в своєму досьє чимало гучних кримінальних проваджень. Є підозра в розтраті бюджетних коштів, є підозра в диверсії в умовах воєнного стану. Зокрема, керівництво цієї фірми “засвітилося” в розслідуванні щодо посадовців “Енергоатому”, які підозрюються у виведенні коштів в тінь через субпідрядників при облаштуванні Центрального сховища відпрацьованого ядерного палива. Також правоохоронців зацікавила поставка ТОВ “БК КБР” для Волинської області касок та бронежилетів (хоча фірма позиціонує себе як будівельна) сумнівної якості. В цій справі власнику компанії навіть обирали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, але заочно, адже на той час він був за кордоном та був оголошений у міжнародний розшук.

Як стало відомо KВ з оголошення електронної системи ProZorro, 16 лютого 2023 року Київський зоологічний парк загальнодержавного значення (*) без аукціону уклав з ТОВ “БК КБР” (**) договір на проведення аварійного ремонту зимового куполу у пташнику. Ціна договору склала 398,05 тис. гривень.

Згідно з договором, ТОВ “БК КБР” протягом 10 днів з дати його укладення повинно очистити металеві конструкції пташника від корозії та пофарбувати їх, розібрати напівкруглі та трикутні слухові вікна, засклити віконні рами полікарбонатом та загерметизувати шви. Гарантійний термін на всі види робіт повинен становити 1 рік.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, ТОВ “БК КБР” зареєстровано в 2016 році в Києві. Статутний капітал складає 2 млн гривень. Основний вид діяльності – будівництво житлових і нежитлових будівель. Засновник та кінцевий бенефіціар – Дмитро Нестерук, директор – Максим Вишняков.

За даними Clarity Project, у результаті участі в публічних закупівлях ТОВ “БК КБР” уклало 146 договорів на загальну суму 1,09 млрд гривень. Найбільшим замовником фірми через ProZorro є держустанова “Інститут серця Міністерства охорони здоров’я України”, яке у 2021 році за 330 млн гривен замовляла у неї реконструкцію трьох поверхів кардіологічного та фасаду кардіологічного і господарського корпусів по вул. Братиславська, 5-А.

Серед найбільших замовників ТОВ “БК КБР” також і столичний зоопарк, від якого фірма отримує підряди практично за весь час свого існування. З 2017 року між сторонами було підписано 57 договорів на 88,54 млн гривень (включаючи нинішній). Серед найбільших замовлень зоопарку – капремонт слоновника за 34,83 млн гривень та будівництво універсального павільйону та відкритого вольєру експонування тварин за 15,27 млн гривень, які повинні були завершити до кінця 2022 року, однак звіти про виконання цих договорів в ProZorro досі не опубліковані.

Востаннє компанія отримувала підряд від зоопарку зовсім недавно – 23 грудня підписано договір ціною майже 421 тис. гривень на проведення капремонту водостічної системи адміністративно-побутового корпусу по просп. Перемоги, 32.

Читайте: Киевский зоопарк за 15 млн гривен заказал строительство павильона и открытого вольера

ТОВ “БК КБР” є затятим фігурантом кримінальних проваджень за підозрою в привласненні коштів спільно з бюджетними замовниками. Зокрема, в поле зору правоохоронців потрапило замовлення у цієї компанії Управлінням культури, туризму та охорони культурної спадщини Дніпровської райдержадміністрації капремонту районної бібліотеки ім. Тичини (провадження №12018100010000335 від 10.01.2018 року). Згідно з матеріалами справи, на виконання цих робіт сторони підписали два договори (1, 2), по яким підряднику заплачено по факту 3,63 млн гривень. Однак як з’ясувалося, акти виконання робіт підписувалися, коли роботи ще тривали, крім цього було виявлено завищення обсягів та вартості вже виконаних робіт.

Однак найрезонансніші провадження стосуються замовлень ТОВ “БК КБР”, які були здійснені в обхід публічних закупівель. Так, детективи НАБУ розслідують провадження (№ 52021000000000006 від 05.01.2021 року) за підозрою у розтраті коштів ТОВ “БК КБР” спільно з держпідприємством держпідприємством “НАЕК “Енергоатом”. За версією слідства, наприкінці 2020 року в порушення законодавства про публічні закупівлі сторони підписали договір ціною 421,8 млн гривень на встановлення системи фізичного захисту, зв`язку, контролю та керування для Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП). Однак, як йдеться в матеріалах справи, під час виконання цього договору службові особи ВП “Атомпроектінжинірінг” ДП “НАЕК “Енергоатом” та підрядник організували схему штучного завищення цін на закуплені у субпідрядників товари, а різницю коштів виводили в тіньовий готівковий обіг.

Рік тому журналісти “Схем” опублікували аудіозапис наради в “Енергоатомі” в кінці грудня 2020 року, на якій людина схожа за голосом на керівника “Атопроектінжинірингу” Миколу Божка констатує, що частина грошей на будівництво сховища зникла і обговорює з колегами, як приховати цей факт. Зокрема обговорювалося, як закрити питання з 22 млн гривень, які були сплачено з порушенням. Журналісти згодом з’ясували, що ці 22 млн гривень у період з 17 по 21 грудня 2020 року субпідрядник будівництва “Укренергомонтаж” отримав на системи радіаційного контролю від підрядника “КБР”.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Керівництво ТОВ “БК КБР” разом з посадовими особами Волинської обласної військової адміністрації в рамках ще одного кримінального провадження підозрюються в диверсії та привласненні майна шляхом зловживання службовим становищем (провадження № 22022030000000061 від 20.04.2022 року) при постачанні касок та бронежилетів вартістю 33,9 млн гривень.

Слідчі УСБУ Волинської області з’ясували, що вказана закупівля була проведена поза правилами публічних закупівель, а сама амуніція не відповідала необхідним класам захисту і не змогла б забезпечити захист бійців. За даними видання “Волинь”, фігурантами в цій справі є начальник управління з питань оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Волинської ОВА Валентин Сушик та власник ТОВ “БК КБР” Дмитро Нестерук. Останньому суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою заочно, адже на той час він був за кордоном та був оголошений у міжнародний розшук.Ремонт пташника Київського зоопарку доручили постачальнику сумнівних бронежилетів

Нагадаємо також, що останні роки в Київському зоопарку проходила масштабна реконструкція на замовлення КП “Житлоінвестбуд-УКБ”, яке протягом 2017-2022 років уклало на її проведення чотири коштовні договори загальною ціною понад 1,64 млн гривень. Вказані роботи обросли кримінальними провадженнями за підозрою в розкраданні бюджетних коштів. Зокрема, у жовтні 2019 року столична прокуратура відкрила кримінальне провадження в рамках якого встановлено, що один із підрядників цих робіт (ТОВ “Люнет”, перша черга реконструкції) міг присвоїти при реалізації цього проєкту близько 10 млн гривень, а один із субпідрядників реконструкції зоопарку (ТОВ “Подолжилбуд”) перераховував отримані бюджетні кошти “підозрілим” компаніям.

Правоохоронців зацікавила і третя черга реконструкції київського зоопарку вартістю понад 802 млн гривень, а саме вибір підрядником ПрАТ “Фундамент” для виконання цих робіт. Слідчі Нацполіції запідозрили, що замовник та підрядник заздалегідь домовилися про здійснення таких робіт, узгодили їхню вартість, а сам тендер провели лише для формальності.

Читайте: Миллиарды Непопа: Нацполиция расследует сомнительные закупки КП “Житлоинвестбуд-УКБ”

Київський зоологічний парк загальнодержавного значення очолює Кирило Трантін. Зоопарк підпорядкований Департаменту культури Київської міськдержадміністрації (КМДА) на чолі з Сергієм Анжияком. 

Діяльність Департаменту культури КМДА контролює заступник голови КМДА Валентин Мондрієвський.

* Київський зоологічний парк загальнодержавного значення (код ЄДРПОУ: 02221171)

** ТОВ “БК КБР” (код ЄДРПОУ: 40990651)

Фото: колаж KВ

КиївВлада

Автор:
Альона Момот
Рекомендуємо до перегляду
Київрада “зарезервувала” для підлеглих Непопа понад 13 млрд гривень на закупівлю “пільгового” житла
Київрада “зарезервувала” для підлеглих Непопа понад 13 млрд гривень на закупівлю “пільгового” житла
09:00 Столична міськрада затвердила цільову програму забезпечення житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, на 2025-2027 роки. На її реалізацію передбачено більш ніж вдвічі…
Свистунову дозволили терміново освоїти 141 млн гривень на темі Генплану Києва
Свистунову дозволили терміново освоїти 141 млн гривень на темі Генплану Києва
09:00 Київрада внесла зміни до програми реалізації містобудівної політики на 2024-2025 роки, збільшивши її фінансування більше ніж удвічі – з 66,5 до 172 млн…
Війна та релокація: як фермери знаходять прихисток на Київщині та відновлюють агробізнес
Війна та релокація: як фермери знаходять прихисток на Київщині та відновлюють агробізнес
12:00 Військові дії у багатьох регіонах країни змусили фермерів шукати більш безпечні місця для ведення бізнесу. Аграрні підприємства, що релокуються, стають прикладом адаптації в…
Banner
QlU7mDx4