Протягом квітня поточного року вартість всіх замовлень Києва перевищила 5,5 мільярда гривень. Другий місяць поспіль найбільше коштів столиця спрямовує на різноманітні ремонти та реконструкції, зокрема, обʼєктів теплопостачання міста, укриттів, а також мосту через Десенку. Втім, найдорожчим контрактом квітня стало замовлення комунально-приватного ПАТ “АК “Київводоканал” реагентів очищення води майже на півмільярда гривень. Постачальником обрали компанію з доволі строкатою історією: за час свого існування вона змінювала не лише власників і міста реєстрації по всій країні, а й саму назву та напрям діяльності – із сфери вантажного транспорту до оптового продавця хімречовин.
Як стало відомо КВ з даних публічного модуля аналітики BI.Prozorro, у квітні 2025 року розпорядники бюджетних коштів Києва за результатами публічних закупівель уклали 6,45 тис. договорів. Їхня загальна ціна склала 5,53 млрд гривень.
Найбільші замовлення
Більше третини місячного обсягу київських замовлень у квітні — а це 1,89 млрд гривень — спрямували на ремонти та реконструкції. Здебільшого йдеться про роботи на обʼєктах КП “Київтеплоенерго” (*), яких було замовлено на понад 764 млн гривень. Назви на адреси частини з них не опубліковані з міркувань безпеки, зокрема, по найдорожчому договору місяця ціною 202 млн гривень. Водночас відомо, що відновлювальні роботи виконуватимуть також на ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6, сміттєспалювальному заводі “Енергія” та на деяких аварійних ділянках тепломереж.
Серед коштовних ремонтних договорів також відновлення несних конструкцій мосту через річку Десенку, яке за 185,35 млн гривень замовило КП “Київавтошляхміст”. Ці роботи за умовами угоди триватимуть до кінця 2026 року.
Столиця продовжує роботу і над облаштуванням укриттів: у квітні на ці потреби направили понад 120 мільйонів гривень. З цих грошей 110 мільйонів пішли на ремонтні роботи захисних споруд у закладах освіти та будівництво нового укриття в ліцеї «Універсум» Шевченківського району.
На другому місці серед найбільших замовлень Києва минулого місяця – покупка частково комунальним ПАТ “АК “Київводоканал” (**) на понад 485 млн гривень реагентів очищення води (гідроксихлорид алюмінію) українського виробництва. Поставити понад 15 тонн цієї хімічної речовини до кінця року повинно ТОВ “Вест Гейт” (***). Цей договір став найдорожчим у столиці за квітень.
Третю сходинку посіла угода КП “Київпастранс” на закупівлю електричної енергії за 241,15 млн гривень. За ці кошти ТОВ “Енерджі Трейд Груп” забезпечуватиме підприємству електропостачання протягом двох місяців (до кінця червня). Отримана енергія буде розподілена між філіями та підрозділами “Київпастрансу”.
Найбільші замовник та підрядник
У квітні 2025 року публічні закупівлі в Києві здійснювали 466 розпорядників коштів — серед них комунальні підприємства та установи, департаменти столичної адміністрації, а також районні управління. Найактивнішим серед них було КП “Київтеплоенерго”, яке протягом місяця уклало майже дві сотні контрактів на загальну суму 1,18 млрд гривень. Окрім ремонтів і реконструкцій, підприємство закуповувало технічне обладнання та будівельні матеріали — зокрема, повітрооброблювальні установки, вентилятори й труби. Також серед іншого фінансувалися проєкти з оновлення інженерних вводів у житлових будинках, закупівля спецодягу для працівників і послуги з брендування автотранспорту.
Підрядниками у столичних закупівлях минулого місяця стали 2 538 компаній та ФОПів. Найдорожча угода місяця на постачання реагентів для очистки води “Київводоканалу” на понад 485 млн гривень укладена з ТОВ “Вест Гейт”.
Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, КП “Київтеплоенерго” було засновано Київрадою у червні 2016 року. Це підприємство стало основним постачальником киянам тепла та гарячої води у травні 2018 року, після завершення дії договору між містом та ПАТ “Київенерго”. З грудня 2018 року КП “Київтеплоенерго” керує Вʼячеслав Бінд.
КП “Київтеплоенерго” підпорядковане Департаменту житлово-комунальної інфраструктури Київської міськдержадміністрації (КМДА), який очолює Дмитро Науменко. За роботу цього департаменту відповідає заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.
Читайте: Київрада приховує від громадськості умови кредиту від ЄБРР для “Київтеплоенерго” на майже 5 млрд гривень та “Київтеплоенерго” закупило 15 австрійських міні-ТЕЦ на рекордні 1,12 млрд гривень
Згідно з даними аналітичної системи YouControl, ТОВ “Вест Гейт” зареєстровано у 2020 році у Києві під назвою ТОВ “Карго Трейдінг Груп” з основним видом діяльності “вантажний автомобільний транспорт”. Проте згодом компанію перейменували, вона кілька разів змінювала місто реєстрації, а також власників та профіль. На сьогодні компанії прописана в Чернівцях, вона спеціалізується вже на оптовій торгівлі хімічними продуктами, а належить Олександру Храмову.
Згідно з даними Clarity Project, за результатами участі в публічних закупівлях ТОВ “Вест Гейт” підписало 28 договорів на загальну суму понад 800 млн гривень. Найбільшим замовником фірми є ПАТ “АК “Київводоканал”, який протягом останніх двох місяців замовив у компанії реагентів на понад 584 млн гривень.
ПАТ “АК “Київводоканал” з листопада 2023 року знаходиться під керівництвом Олега Лисюка (до цього, з 26 липня 2023 року, він очолював цю компанію на правах “в.о.” гендиректора, будучи заступником керівника по капітальному будівництву та інвестиціях). 25,46% акцій цього підприємства перебуває у комунальній власності Києва в особі Департаменту комунальної власності КМДА, 67% акцій належить ПрАТ “Компанія Київенергохолдинг” (має офшорне коріння, хоча формально на 61% належить Департаменту комунальної власності КМДА).
Читайте: КП замість ПрАТ: столична міськрада вирішила створити “новий “Київводоканал”
Нагадаємо, що КВ щомісячно аналізує замовлення столиці. Зокрема, протягом березня поточного року столиця зробила замовлень сумарно на 4,54 млрд гривень. В цей місяць після нетривалої зимової паузи місто знову почало активно ремонтувати та реконструювати. Найкоштовнішими проєктами стали чергове зміцнення дамб мулових полів Бортницької станції аерації, перенесення електроліній із зони будівництва метро на Виноградар, а також відбудова трьох понівечених обстрілами будинків.
Читайте інші матеріали KВ про замовлення Києва, а також міських і селищних громад Київщини
* КП “Київтеплоенерго” (код ЄДРПОУ: 40538421)
** ПрАТ “АК “Київводоканал” (код ЄДРПОУ: 03327664)
*** ТОВ “Вест Гейт” (код ЄДРПОУ: 43678233)
Фото: колаж КВ, Олександр Гончаров
Альона Момот
КиївВлада