“Київтеплоенерго” закупило 15 австрійських міні-ТЕЦ на рекордні 1,12 млрд гривень

“Київтеплоенерго” закупило 15 австрійських міні-ТЕЦ на рекордні 1,12 млрд гривень

КП “Київтеплоенерго” на 1,12 млрд гривень замовило півтора десятки когенераційних установок для виробництва тепла та електрики. Для такого обладнання ця вартість закупівлі є рекордною для України, хоча загальна потужність відповідного обладнання у 60,5 МВт рекордом не вражає: за підрахунками фахівців, тільки кондиціонери столиці “тягнуть” 350 МВт. Поставить для “Київтеплоенерго” ці установки словацька компанія “KTS Engineering s.r.o.”, яка в аукціоні обійшла трьох конкурентів. При цьому, на замовника пала підозра в організації тендеру під “свою” компанію, адже на підготовку до такого коштовного тендеру відвели менше тижня.

Як стало відомо КВ з оголошення електронної системи ProZorro, 18 червня 2024 року КП “Київтеплоенерго” (*) уклало з “KTS Engineering s.r.o.” договір на постачання когенераційних установок. Ціна договору склала 1,12 млрд гривень (25,84 млн євро).

За вказану суму підрядник повинен поставити вказаному КП партіями до кінця 2025 року 15 когенераційних установок виробництва австрійської компанії INNIO. З них – дев’ять потужністю не менше 4,5 МВт (Jenbacher JMS 624 GS-N.L.) і шість – 3,3 МВт (Jenbacher JMS 620 GS-N.L.), які працюватимуть на природному газі. Установки повинні бути 2024 року випуску, з гарантією три роки або 24 тис.машино-годин.

“Київтеплоенерго” закупило 15 австрійських міні-ТЕЦ на рекордні 1,12 млрд гривень “Київтеплоенерго” закупило 15 австрійських міні-ТЕЦ на рекордні 1,12 млрд гривень

Скріншоти із сайту “KTS Engineering s.r.o.”

Сумарна потужність закуплених когенераційних установок складає 60,5 МВт. Нагадаємо, що за даними гендиректора компанії «YASNO» Сергія Коваленка, лише кондиціонери у Києві споживають 350 МВт.

У тендері змагалися чотири компанії – українське ДП “Автомоторс”, ТОВ з іноземними інвестиціями “Цеппелін Україна ТОВ”, чеське “RSE s.r.o.” та “KTS Engineering s.r.o.” Остання компанія в аукціоні запропонувала найвигіднішу ціну.

“Київтеплоенерго” закупило 15 австрійських міні-ТЕЦ на рекордні 1,12 млрд гривень

При цьому, в ході закупівлі її потенційні учасники висловили КП “Київтеплоенерго” звинувачення в проведенні тендеру під “дружню” компанію та пригрозили, що повідомляють про це  відповідні органи. Зокрема, компанія, яка не назвалася, звернула увагу на дуже стислі терміни такого коштовного тендеру – для подання пропозицій з урахуванням вихідних фактично було лише 6 днів: оголосили закупывлю 30 травня, пропозицію можна було подати до ранку 7 червня.

Згідно з даними публічного модуля аналітики BI.Prozorro, нинішня закупівля КП “Київтеплоенерго” є найдорожчою закупівлею, що пов’язана з когенераційними установками, по всій Україні за всю історію існування системи Prozorro. До цього найкоштовнішим був свіжий договір (від 19 червня 2024 року) цього ж підприємства ціною 50,48 млн гривень на розробку проєкту реконструкції ТЕЦ-5, яка передбачає збільшення її потужності шляхом встановлення когенераційних установок.

Про “KTS Engineering s.r.o.” відомо, що це словацька компанія з реєстрацією в Братиславі (дані Clarity Project). Керівницею компанії є Дарина Вайнагій із Братислави. До перемоги у тендері “Київтеплоенерго” ця компанія двічі отримувала бюджетні підряди в Україні – обидва в 2020 році на поставку запчастин для АТ “Укртрансгаз” загальною ціною 126,47 млн гривень.

На сайті “KTS Engineering s.r.o.” вказано, що ця фірма є офіційним партнером компаній INNIO, Nidec Leroy-Somer і Baker Hughes в Україні. Її представництва розташовані в Словаччині, Австрії, Узбекистані та Україні.

Нагадаємо, 16 травня 2024 року Київрада ухвалила Концепцію відновлення та підвищення енергетичної стійкості Києва, яка передбачає перехід на т.зв. “розподілену когенерацію” – коли ТЕЦ і котельні міста вироблятимуть і тепло, і електроенергію, які постачатимуться переважно в межах якоїсь конкретної території. Зокрема, передбачається встановлення когенераційного обладнання потужністю від 2,5 до 15 мВт на 11 районних котельнях. Тоді ж столичні депутати вирішили збільшити розмір статутного капіталу КП “Київтеплоенерго” на 2,5 млрд гривень – до 7,8 млрд гривень. 

Читайте: У Києві вирішили зайнятися модернізацією енергетичного сектора

13 червня 2024 року столична міськрада внесла відповідні зміни до Програми економічного та соціального розвитку Києва на 2024-2026 роки та до бюджету Києва на 2024 рік. В той же день було затверджено Угоду про підготовку кредитного фінансування від Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), відповідно до якої вказана установа може надати КП “Київтеплоенерго” позику в розмірі до 50 млн євро на термін до 5 років.

Читайте: “Ручний” розподіл коштів та “фатальний” дефіцит: Київрада вчергове внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку

Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, КП “Київтеплоенерго” було засновано Київрадою у червні 2016 року. Це підприємство стало основним постачальником киянам тепла та гарячої води у травні 2018 року, після завершення дії договору між містом та ПАТ “Київенерго”. З 22 грудня 2018 року КП “Київтеплоенерго” керує Вʼячеслав Бінд (на колажі).

КП “Київтеплоенерго” підпорядковане Департаменту житлово-комунальної інфраструктури Київської міськдержадміністрації (КМДА), який з 17 липня 2017 року очолює Дмитро Науменко. За роботу цього департаменту відповідає заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Читайте: Київрада приховує від громадськості умови кредиту від ЄБРР для “Київтеплоенерго” на майже 5 млрд гривень

Когенераційна установка (міні-ТЕЦ) – комплекс обладнання, який одночасно виробляє електричну і теплову енергію. Принцип роботи когенераційної установки: газоподібне паливо (природний газ, біогаз, шахтний метан тощо) надходить на газопоршневий двигун для подальшого згоряння та приведення в рух поршневої групи. Ця механічна енергія передається через вал до генератора, який у свою чергу виробляє електроенергію. При виробленні електрики в когенераційній установці паралельно виділяється тепло – це тепло від газів, що відходять, масла та антифризу, які охолоджують двигун. 

* КП “Київтеплоенерго” (код ЄДРПОУ: 40538421)

Фото: колаж КВ

Альона Момот

КиївВлада
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Скандальний довгобуд: Київрада поновила договір оренди землі під ЖК “Оболонський бриз”
Скандальний довгобуд: Київрада поновила договір оренди землі під ЖК “Оболонський бриз”
09:00 Столична міськрада погодила поновлення договору оренди ділянки на просп. Оболонському, на якій будується скандально відомий ЖК “Оболонський бриз”. Заявляється, що вирішення земельного питання…
Дрони для фронту: як, за скільки і які громади Київщини озброюють ЗСУ
Дрони для фронту: як, за скільки і які громади Київщини озброюють ЗСУ
14:00 З початку 2024 року громади Київщини активно закуповують безпілотні літальні апарати, дрони та квадрокоптери, для потреб ЗСУ. Майже за пів року 24 українські…
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачав Яготин
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачав Яготин
09:00 В червні 2024 року загальна вартість публічних замовлень Яготина перевищила 3,5 млн гривень. Найбільша частка цих коштів – понад півмільйона гривень – була…
Banner
QlU7mDx4