У Києві витратять понад 52 млн гривень на ремонт психіатричної лікарні

У Києві витратять понад 52 млн гривень на ремонт психіатричної лікарні

Про те, як під час війни з росією витрачаються гроші з бюджету Києва, можна складати легенди. Наприклад, столична клінічна лікарня “Психіатрія” нещодавно за 52,34 млн гривень замовила проведення капремонту загального психіатричного відділення, що знаходиться на вул. Кирилівській, 103. Підрядником без конкурсу було обрано ТОВ “Ей Бі Ді Груп”. Цікаво, що проект під цей капремонт розробила тісно пов’язана з цим підрядником комнанія, а ще в травні цього року нежитлову будівлю загальною площею 3,9 тис. кв. м за цією адресою столичний муніципалітет збирався передавати в безоплатну оренду БО “Фонд пам’яті “Бабин Яр” з орбіти Павла Фукса.

Як стало відомо KВ з оголошення електронної системи ProZorro, 15 вересня 2022 року КНП “Клінічна лікарня “Психіатрія”* уклало договір з ТОВ “Ей Бі Ді Груп”** проведення капремонту частини свого корпусу №1 (загального психіатричного відділення) на вул. Кирилівська, 103 в Подільському районі Києва. 

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Ціна договору склала 52,34 млн гривень. ТОВ “Ей Бі Ді Груп” до кінця поточного року повинно виконати в корпусі загальнобудівельні роботи, оновити системи вентиляції, опалення, кондиціонування, водопостачання, електропостачання, каналізації, пожежної сигналізації, змонтувати медичне обладнання та провести пусконалагоджувальні роботи.


Розробку проекту цього капремонту КНП “Клінічна лікарня “Психіатрія” 8 червня замовило у ТОВ “Виробниче об’єднання Спецкиївбуд”. Ціна укладеного договору склала 1,69 млн гривень. За його умовами, підрядник до 1 вересня 2022 року повинен був обстежити будівельні конструкції та розробити робочий проект капремонту. Звіт про виконання цього договору в системі ProZorro досі не опублікований.

Зазначимо, обидві закупівлі лікарня “Психіатрія” провела без аукціонів. Це обгрунтували, зокрема, розпорядженням Кабміну від 28 лютого 2022 року №169 про здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, ТОВ “Ей Бі Ді Груп” було зареєстровано в 2010 році в Києві. Статутний капітал – 10 тис. гривень. Основний вид діяльності – діяльність у сфері інжинірингу, геології та геодезії, надання послуг технічного консультування в цих сферах. Наразі засновником та кінцевим бенефіціаром цього ТОВ виступає Тетяна Мельник, директором – Іван Тупіков.

При цьому відомо, що на момент заснування ТОВ “Ей Бі Ді Груп” його директором був Дмитро Будулатій. Людина з таким самим ПІБ станом на 2016 рік була заступником гендиректора з загальних питань Київського науково-методичний центру по охороні, реставрації та використанню пам’яток історії, культури і заповідних територій. На сьогодні Дмитро Будулатій є одним із засновників ГО “Центр пам’яткоохоронних та містобудівних досліджень”. 

За даними Clarity Project, в результаті участі в публічних закупівлях ТОВ “Ей Бі Ді Груп” уклало 56 договорів на 313,23 млн гривень. Переважну кількість підрядів ця компанія отримала від медичних установ по всій Україні на проведення ремонтних робіт. Найбільші замовники – держпідприємство “Медичні закупівлі України”, держустанова “Національний інститут серцево-судинної хірургії імені Амосова Національної академії медичних наук України” та КНП “Психіатрія”.

ТОВ “Виробниче об’єднання Спецкиївбуд” було зареєстровано в 2007 році в Києві. Статутний капітал – 42 тис. гривень. Основний вид діяльності – монтаж водопровідних мереж, систем опалення та кондиціонування. Засновник, кінцевий бенефіціар та директор – Борис Бараш. В 2015-2016 роках Борис Бараш був одним із засновників ТОВ “Ей Бі Ді Груп”.

В результаті участі в публічних закупівлях ТОВ “Виробниче об’єднання Спецкиївбуд” підписало 77 договорів на 19,29 млн гривень. Левова частка замовлень цієї компанії – також від закладів охорони здоров’я на поточні ремонти та техобслуговування медичного обладнання. Найбільший замовник – державна наукова установа “Науково практичний центр профілактичної та клінічної медицини” Державного управління справами, з якою було укладено 20 договорів на 5,57 млн гривень.

КНП “Клінічна лікарня “Психіатрія” засновано в 1997 році Київрадою. Статутний капітал – 323,01 тис. гривень. Основний вид діяльності – діяльність лікарняних закладів. Директор – Вячеслав Мішиєв.

КНП підпорядковано Департаменту охорони здоров’я Київської міськдержадміністрації, яким з жовтня 2017 року керує Валентина Гінзбург. Діяльність цього департаменту координує заступниця голови КМДА Ганна Старостенко (на колажі).

Раніше KВ повідомляла, що в травні поточного року Київрада зняла з розгляду внесений до порядку денного проект рішення, який передбачав включення до Переліку об’єктів комунальної власності другого типу нежитлової будівлі загальною площею 3,9 тис. кв. м на вул. Кирилівській, 103 (знаходиться на балансі “Клінічної лікарні “Психіатрія”). Таке включення дозволяло б в майбутньому передавати дане приміщення в безкоштовну оренду без проведення аукціону. Отримати його в користування планувало БО “Фонд пам’яті “Бабин Яр”, яке має відношення до групи компаній Павла Фукса, для облаштування “Музею історії забуття трагедії Бабиного Яру”.

Читайте: У Київраді не наважилися віддати Павлу Фуксу будівлю на вулиці Кирилівській, 103

* КНП “Клінічна лікарня “Психіатрія” (код ЄДРПОУ: 01994072)

** ТОВ “Ей Бі Ді Груп” (код ЄДРПОУ: 37013701)

*** ТОВ “Виробниче об’єднання Спецкиївбуд” (код ЄДРПОУ: 34999887)

Фото: колаж КВ

КиївВлада

Автор:
Альона Момот
Рекомендуємо до перегляду
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
09:00 Генпрокуратура через суд намагається повернути державі земельну ділянку площею 5,69 га на просп. Академіка Глушкова, 65 (територія НПП “Голосіївський”). У 2022 році право…
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
Banner
QlU7mDx4