У Київській ОДА надали роз’яснення щодо переліку медичних протипоказань та застережень до вакцинації проти COVID-19. У рамках щоденного брифінгу говорили й про те, чи варто вакцинуватися тим, хто перехворів на COVID-19, або мають хронічні захворювання, та що робити, якщо була пропущена дата другого щеплення.
Про це KV стало відомо за результатами онлайн-брифінгу заступника голови Київської ОДА Олега Торкунова щодо ситуації із захворюваністю на Covid-19 в Київській області та перебігу вакцинальної кампанії.
“Протягом минулої доби в області виявлено 830 нових хворих на коронавірус, в тому числі 51 дитина, на жаль, 27 людей померли. Найбільша кількість хворих у Білоцерківському, Бучанському районах. Також багато осіб хворіють в Обухівському, Фастівському районах”, – розповів Олег Торкунов.
За його словами, у стаціонарах сьогодні лікується понад 1700 хворих із підтвердженим діагнозом коронавірус. З яких кисневу підтримку одержують майже 83%, а під апаратами ШВЛ – 82%.
“89% пацієнтів із важким перебігом хвороби, які знаходяться в лікарнях області, невакциновані. Тому ще раз хочу наголосити, що вакцинація сьогодні – це єдиний надійний захист від важкого перебігу коронавірусу”.
Вакцинація та хронічні хвороби
Докладніше Торкунов зупинився на питаннях вакцинації людей з хронічними хворобами, адже саме ця верства населення є нині найбільш вразливою категорію щодо ймовірного зараження коронавірусом.
“Хворим із бронхіальною астмою, серцево-судинними захворюваннями, діабетом, ВІЛ хронічним захворюванням нирок, тим, хто перебуває на гемодіалізі, життєво важливо щепитися. Люди з онкологічними та аутоімунними захворюваннями також у групі ризику і можуть дуже важко перенести Covid-19. Тому їм необхідно щепитися!”, – говорить він.
Втім, зауважив він, якщо людина проходить курс імуносупресивної терапії, вакцинація може бути менш ефективною. Тому варто порадитися з лікарем, коли саме краще зробити щеплення.
Зокрема, з рекомендаціями щодо вакцинації людей з аутоімунними хворобами та онкологією можна ознайомитись на сайті Міністерства охорони здоров’я.
“Сезонна ж та побутова алергія не є протипоказанням до вакцинації. Щепитися можна, навіть, в період загострення хвороби. Єдиний абсолютний протипоказ до вакцинації – важка алергічна реакція на попередню дозу або один із компонентів вакцини”, – сказав він.
Поради тим, хто одужав
Також заступник голови КОДА розповів, що мешканців Київщини хвилює і питання: чи не обхідно вакцинуватися, якщо вже перехворів на Covid-19.
“ВОЗ рекомендує вакцинуватися від Covid-19, навіть, якщо ви вже перехворіли. Імунітет після хвороби залежить від індивідуальних особливостей кожної людини і невідомо, скільки природний імунітет захищатиме вас”, – зауважив Торкунов.
І додав, що так, вакцинацію можливо відтермінувати на три місяці з дати початку хвороби або одержання позитивного ПЛР-тесту. Або ж зробити щеплення раніше, але не раніше, ніж через 28 днів з часу проявів симптомів.
Відтермінування другої дози
“Хочу також наголосити, що найкращий захист щеплення дає через 14 днів після одержання другої дози. Тому важливо не зволікати і зробити його якомога скоріше. Мінімально можливі інтервали для вакцинації Comirnaty від Pfizer – 21 день, Moderna – 28 днів, CoronaVac – 14 днів, AstraZeneca – чотири тижні”, – каже він.
Загалом же, якщо була пропущена дата другого щеплення, вакцинуватися необхідно за першої ж нагоди.
“Друга доза вакцинації проти Covid-19 введена раніше або пізніше рекомендованого інтервалу зараховується до повного курсу вакцинації. Ви зможете одержати “зелений” Covid-сертифікат, та, найголовніше, уникнути перебігу важкого захворювання”, – додав він.
Торкунов нагадав, що одержати другу дозу вакцини можна в будь-якому пункті чи центрі вакцинації, незалежною від того, де була одержана перша доза вакцини. Єдиною умовою буде наявність у цьому центрі чи пункті потрібної вакцини.
“Наразі в Україні доступні для вакцинації чотири вида вакцини: AstraZeneca, CoronaVac Comirnaty/Pfizer і Moderna. Понад 74% від цільової групи жителів Київщини вже скористалися можливістю щепитися. Лише за вчора вакцинувалося більше 17 тисяч мешканців регіону”, – резюмував він.
Нагадаємо, як раніше повідомляла KV, майже 83% госпіталізованих жителів Київщини потребують кисневої підтримки. На сьогодні в профільних медичних закладах Київської області перебувають 1825 людей. Контроль за громадськими місцями посилюватиметься.
Читайте: За добу на коронавірус захворіли 830 жителів Київщини
Минулої ж доби, 22 листопада, в Україні 270 258 осіб вакциновано проти Covid-19. Одну дозу отримали 79 207 осіб, повністю імунізовано – 191 051 особу. Понад 10 млн. українців завершили імунізацію від Covid-19.
Читайте: В Украине получили две дозы вакцины от коронавируса более 10 млн человек
Крім того, за місяць дії нових правил перевезень між регіонами Національна поліція провела 91168 перевірок регулярних та нерегулярних пасажирських перевезень на наявність у водіїв та членів екіпажу документів про вакцинацію або негативні результати тестування на Covid-19. За результатами перевірок правоохоронці склали близько 700 протоколів. Найбільша кількість порушень була виявлена саме у Київській області.
Читайте: За три дня в Киеве выявили более 200 нарушений субъектами хозяйствования карантинных ограничений
Фото: коллаж KV