Заборонена, але представлена: на Київщині 102 депутати діють від партії “Наш край”

Заборонена, але представлена: на Київщині 102 депутати діють від партії “Наш край”

Восьмий апеляційний адміністративний суд заборонив діяльність політичної партії “Наш край” за  підривну діяльність певних її членів та проросійську позицію. Все майно, кошти та інші активи партії мають бути передані у власність держави, включаючи майно на Київщині, де ця політсила отримала чимале представництво в органах влади. На місцевих виборах 2020 під біло-синіми прапорами у 29 районних, міських, селищних та сільських рад увійшло 102 депутати. В яких громадах є представники від забороненої партії і хто з них займає керівні владні крісла на місцях  – у матеріалі КВ

Як стало відомо КВ, 19 червня Восьмий апеляційний адміністративний суд задовольнив позов Міністерства юстиції та заборонив діяльність політичної партії “Наш край”.

“Інформуємо про те, що судом задоволено позовні вимоги Міністерства юстиції України: заборонено діяльність політичної партії “Наш край”; майно, кошти та інші активи партії, її обласних, міських, районних організацій, первинних осередків та інших структурних утворень передано у власність держави”, – йдеться на сайті “Судова влада України”. 

Як стало відомо, заборона на діяльність партії ґрунтується на документах СБУ, які свідчать про підривну діяльність з боку її членів. Докази включають заклики до протиправних дій, які робили керівники та члени партії, а також її осередків.

Не колаборанти?

Того ж дня, після оголошення “вироку”, політична партія “Наш край” опублікувала офіційну заяву, у якій наголосила, що має намір оскаржити це рішення у Верховному суді. Аргумент – суд прийняв рішення на безпідставних звинуваченнях і це, ніщо інше, як спроба ліквідації політичної сили.

“19 червня суд першої інстанції виніс рішення про заборону партії “Наш край”. Звинувачення на адресу партії з вимогою її заборони через нібито проросійську та антидержавницьку позиції, безпідставні та незаконні. І за духом, і за буквою закону.

“Наш край” – проукраїнська та патріотична політична сила. З дня заснування і до сьогодні. “Рускій солдат! Иди на х..!” – ось офіційна позиція партії, яка звучить з 24 лютого 2022 року. Партію звинувачують у наявності в її лавах колаборантів. По-перше. Колаборанти і зрадники є в багатьох партіях. Зокрема загальновідомий факт колабораційної діяльності народного депутата України від партії “Слуга Народу” Ковальова О.І. По-друге. Претензії Мінюсту стосувалися 10 осіб, 7 з яких не є членами “Нашого краю”, – йдеться в заяві. 

У партії наголошують, що дії поодиноких депутатів на окупованих територіях не можуть свідчити про будь-яку систематичність антиконституційної діяльності всієї партії.

Київщина

У цій же заяві була названа і цифра “прихильників” партії. Зокрема, “Наш край” налічує понад 10 тисяч членів та близько 1700 депутатів місцевих рад. Станом на грудень 2022 року 66 депутатів місцевих рад  та 920 членів партії вступили у ЗСУ.

КВ вирішила з’ясувати, яка частка з озвученої цифри припадає на пристоличний регіон і чи продовжують члени партії вести активну діяльність у місцевих радах та громадах.

За даними YouControl, з червня 2024 року керівником Київської обласної організації політичної партії “Наш край” є Олександр Сайко, який неодноразово балотувався як до обласної ради, так і до Київської міської ради від цієї партії. Був радником з питань безпеки Національної акціонерної компанії “Украгролізинг” та ексголовою пенітенціарної служби Києва та Київської області. До цього очільником партії в регіоні був ексгубернатор Київщини Анатолій Присяжнюк. 

Заборонена, але представлена: на Київщині 102 депутати діють від партії “Наш край”

На фото радіо “Свобода”: очільник обласної організації “Наш край” Олександр Саєнко

Районні ради

У обласній раді дана політична партія не представлена. Проте за даними ЦВК, у 2020 на місцевих виборах представники “Наш край” зайняли 16 крісел в чотирьох районних радах. Найбільше партійців в Бориспільській райраді – п’ять, по чотири депутати представлено в Білоцерківській та Обухівській райрадах, до Вишгородської пройшло три.

Зокрема, у Бориспільській райраді партію представляють Іван Недогибченко, Василь 

Фесенко, Світлана Сьомак, Роман Дякович та Жанна Нескорожена. В Обухівській – Андрій Андрієвський, Сергій Білецький, замголови Кагарлицької громади Іван Семцов та Юрій Цікаленко. 

У Білоцерківській райраді працюють Володимир Бабенко, Ольга Литвин, Ольга Мартинюк та Микола Маслюк. Проблеми Вишгородського району вирішують Микола Урупа, Микола Горовий та Микола Остапов.  

Міські ради

Ще 37 крісел “Наш край” зайняв у дев’яти міських рад Київщини. Ба більше, дві громади Київщини очолюють представники “Нашого краю”. А саме – Таращанську, Михайло Кривошеєв, та Кагарлицьку – Олександр Панюта. Покійний мер Борисполя Анатолій Федорчук. також був із кагорти “Нашого краю”. 

Найбільше представництво партії засідає у депутатській залі Бориспільської ТГ (вісім депутатів). І як повідовив в коментарі КВ т.в.о. голови та секретар Бориспільської міської ради Владислав Байчас (“Слуга народу”), представники партії продовжують активно працювати. 

Заборонена, але представлена: на Київщині 102 депутати діють від партії “Наш край”“Рішення суду ще не оприлюднили. По-друге, ця політична партія в раді добре працює і до її роботи питань не було. І якщо суд забороняє діяльність цієї партії, то партії не буде, а депутати залишаться працювати. Їх обрали люди, вони посли перші місця”, – розповів Байчас КВ

П’ять депутатів має і Таращанська громада. Продовжують діяти від партії Микола Фурдичка, Віра Маслюк, Федір Ілляшенко, Олег Якименко та Володимир Тупчій. До речі, ще зовсім нещодавно обранців від “Нашого краю” було сім, але два депутати – Віталій Кашко та Галина Нечипоренко більше не в списку.

Ще шість – у Кагарлицькій. І з 26 обраних, представництво цієї партії у раді найбільше. Депутатами від “Нашого краю” наразі є Юрій Береговенко, Володимир Вітенко, Роман Коваленко, Інна Карапіра, Григорій  Кулініченко та Олександр  Широкоступ. 

Як розповів КВ заступник голови Кагарлицької громади та депутат Обухівської райради від “Наш край” Іван Семцов, депутати від “Нашого краю” працюють у раді і навколо цієї партії згуртована більшість депкорпусу.

Заборонена, але представлена: на Київщині 102 депутати діють від партії “Наш край”“На місце одного покійного депутата нещодавно зайшов новий член партії. Ймовірно, що і після оголошення рішення суду вони продовжать працювати у раді. Жодних претензій щодо їхньої діяльності не надходило. Потрібно вивчати рішення суду”, – зауважив Семцов в коментарі КВ

Чотирьох депутатів від “Нашого краю” в депкорпусі має і Яготинська громада і з 26 депутатів за кількістю вони посідають друге місце після “Слуги народу”. У вересні 2023 року достроково припинив свої повноваження на підставі особистої заяви Володимир Семеняка, який пройшов у раду як перший кандидат. Анатолій Петренко, Валентин Пісківець, Валерій Чорноштан наразі на сайті вказано, що вони є позафракційними, однак на виборах йшли від однойменної партії.  

По три представники – в Українській та Богуславській громадах. Так, в Українській громаді в обраному складі продовжують засідати Андрій Гузєв, Іван Кирилюк та Володимир Луценко. Як і в Богуславській – Леонід Кипиченко, Микола Куценко та Анатолій Резніченко.

І найменше, по 2 депутати, у Сквирській (Надія Рогоза та Юлія Поступаленко), Тетіївській (Іван Миколюк та Олександр Возний) та Обухівській громадах. Сайт Обухова наразі не працює, але за даними ЦВК, до громади  у 2020 році увійшли Дмитро Шевченко та Олександр Акимов.

Селищні громади 

Є “свої” люди і в селищних громадах. Ще 37 депутатів засідає в 11 громадах. Найбільша кількість у двох громадах – у Бородянській та Рокитнянській по 5 мандатів. 

У Бородянській громаді ця партія разом із “За Майбутнє” у раді має найбільше представництво. Так, а саме – Таїсія Баскакова, Сергій Кулик, Володимир Тонюк, Павло Остапченко та Наталія Никифорова.

На сайті Рокитнянської громади відсутній доступ до керівного складу громади, але за даними ЦВК, “Наш край” у раді має найбільшу кількість депутатів і її представниками на виборах були Ярослав Литвин, Ольга Литвин, Олексій Оленко, Василь Паустовський та Олександр Литвин. 

По чотири депутати представлені в Згурівській та Володарській громадах. 

У Згурівській громаді від “Наш край” у депкорпусі засідають Володимир Гусинський, Костянтин Устименко, Валентина Клименко та Станіслав Кошіль, а у Володарській головою фракції є Олександр Купріянчук, членами – Тамара Ващенко, В’ячеслав Денисюк та Ірина Самоїд. 

Депутат Згурівської громади Євген Чубук (ВО “Свобода”) розповів КВ, що якщо цю партію і заборонили, то скоріше всього, депутати від “Нашого краю” можуть просто вийти з неї і продовжити роботу у Згурівській громаді, адже закон цього не забороняє.

Заборонена, але представлена: на Київщині 102 депутати діють від партії “Наш край”

“Думаю, таким чином, вони і вчинять. Загалом уже ніхто і не пам’ятає, хто і від якої партії зайшов, адже 95% депутатського корпуса голосують виключно за “командою”. Загалом у раді фракції створили лише дві партії – “Свобода” та “Батьківщина”. У складі депкорпусу від цієї партії були певні ротації ще на початку каденції, так Наталія Кам’янецька свого часу стала заступницею голови. Депутати “Нашого краю” в Згурівській селищній раді – це представники Мосціпана. Це його група людей, як і депутати минулого скликання районної ради. Загалом “Наш край” – політична франшиза, яка увійшла у пристоличний регіон завдяки колишньому губернатору Київщини Анатолію Присяжнюку”,  – розповів Чубук КВ

Ще у п’яти громадах по три депутати від “Нашого краю”. Це – Ставищенська (Анатолій Дерманець, Дмитро Звіряка та Олександр Тертичний), Гребінківська (Тамара Майструк, Віталій Луценко та Віталій Лисак), Димерська (Олег Левковець, Юрій Мельниченко ),  Калинівська Фастівського району та Гостомельська (наразі є військовою адміністрацією). До депкорпусу Калинівської ТГ увійшли Юрій Бондар, Руслан Суханов та Даніель Дунаєв, проте наразі ця фракція у раді не представлена. 

По два депутати увійшло у 2020 році в Іванківську (Василь Янута та Юрій Мосієнко, проте наразі ці депутати відсутні у списку депкорпусу) та Немішаївську (Сергій Кармазін та Аліна Федоренко, доступ до депкорпусу відсутній) громади. 

Сільські громади

Дванадцять із “Нашого краю” стали депутатами ще чотирьох сільських громад. Так, у кожній із них представники мають по три мандати. Це – Вороньківська, Пристолична, Борщагівська та Петрівська громади. 

У Вороньківській громаді до цієї партії входять Сергій Кравченко, Іван Курилко та Іван Криворот. У Пристоличній громаді партію представляють Юрій Йовбак, Анастасія Покозацька та Віталій Венгрін. У Борщагівському депкорпусі – це Тетяна Мишкіна, Андрій Федоренко та Леся Талько. Щодо Петрівської громаді, то тут в депкорпусі від “Нашого краю” є Іван Вікован, Марина Лісовець та Євген Мережко.

Нагадаємо, як раніше повідомляла КВ, Антикорупційна прокуратура повідомила про підозру в незаконному збагаченні на понад 11 млн гривень народному депутату України Андрію Клочку (фракція “Слуга народу”, на фото). Свого часу нардеп фігурував у журналістських антикорупційних розслідуваннях, коли обіймав посаду голови парламентського комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. Клочко відомий, зокрема, тим, що за головування в комітеті “гальмував” урядовий законопроект про позбавлення мандату обраних від заборонених партій депутатів місцевих рад.

Читайте: КОР намагається передати Київраді ініціативу щодо вигнання депутатів від ОПЗЖ

Фото: колаж КВ

КиївВлада

Інна Міхно

 

 

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачала Згурівка
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачала Згурівка
09:00 У серпні в Згурівці через Prozorro було зроблено замовлень на понад 11 млн гривень. Цей місяць відзначився укладенням двох “довгограючих” угод – на…
Кримінальний капремонт: Нацполіція розслідує “оновлення” столичного кінотеатру “Краків”
Кримінальний капремонт: Нацполіція розслідує “оновлення” столичного кінотеатру “Краків”
09:00 Правоохоронці вивчають факти можливих розтрати і привласнення бюджетних коштів при здійсненні капітального ремонту кінотеатру “Краків” у Дніпровському районі столиці. У Нацполіції зазначають, що…
З-під окупації – у нове життя: як фермер з Приазов’я відновив свою справу з вирощування часнику на Київщині
З-під окупації – у нове життя: як фермер з Приазов’я відновив свою справу з вирощування часнику на Київщині
13:00 За даними ФАО, понад 150 тис. фермерів безпосередньо постраждали від війни та були змушені мігрувати. У складному становищі найбільше опинилися аграрії, які займалися…
Banner
QlU7mDx4