Зелена Київщина: екологічним програмам області збільшили фінансування

Зелена Київщина: екологічним програмам області збільшили фінансування

Депутати Київської обласної ради затвердили зміни до низки природоохоронних програм Київщини. Зокрема, було збільшено фінансування на озеленення міст і сіл та ліквідацію стихійних сміттєзвалищ. Також передбачено низку заходів для покращення технічного та екологічного стану річки Рось та водойм Узина, Баришівського, Бориспільського та Кагарлицького районів. 

Як стало відомо KV, 22 червня депутати Київської обласної ради підтримали зміни до Програми охорони довкілля та раціонального використання природних ресурсів Київської області на 2019-2022 роки, Програми поводження з твердими побутовими відходами у Київській області на 2017-2020 роки та Обласної цільової програми розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро на період до 2021 року.

Охорона довкілля

Так, зміни до Програми охорони довкілля та раціонального використання природних ресурсів Київської області на 2019-2022 роки полягають у збільшенні фінансування на озеленення міст і сіл. У цьому році на озеленення витратять 10 млн 200 тисяч гривень. З них 6 млн із обласного бюджету, 4 млн – із місцевих бюджетів та 200 тисяч – інші джерела. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Зокрема, передбачено висадити понад 10 тисяч дерев та кущів, чим створити нові парки, сквери та сприяти покращенню повітря.

Також планується видання Атласу територій та об’єктів природно-заповідного фонду Київської області, яким буде забезпечено освітні заклади області.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Загалом у 2020 році на програму виділили 65 млн 216 тисяч гривень. Ці кошти витратять на розвиток та обслуговування інфраструктури моніторингу довкілля, знешкодження непридатних або заборонених до застосування хімічних засобів захисту рослин, проведення озеленення та еколого-просвітницьких заходів.

Як розповів KV депутат Київоблради (ВО “Свобода”), член екологічної комісії Максим Запаскін, у рамках програми передбачено близько 12 заходів. 

Зелена Київщина: екологічним програмам області збільшили фінансування

“Це друк поліграфії, виготовлення проєктної документації на нововиявлені природоохоронні території, закупівля обладнання для постів автоматичної фіксації показників стану навколишнього середовища – забруднення, радіаційний фон тощо. Вони дозволяють у режимі онлайн відстежити можливі порушення. В Обухові під час пожеж орієнтувались на показники системи, в Узині за допомогою фіксації підвищення азоту у повітрі вдалось виявити порушення на свинофермі. Відстежується радіаційний фон у Чорнобильський зоні. На один такий пост було виділено 2 млн гривень, що на мою думку забагато. Нам аргументували тим, що вони відповідають новим критеріям Міністерства екології, але це дивно, оскільки більш дешеві пости справлялись із завданням повністю. 1 млн гривень було виділено на утримання мобільної лабораторії, яку так і не запустили. Я був проти, щоб її передавали на баланс “Київської регіональної інвестиційної компанії”, яка мала великі заборгованості. На мою думку, зараз мільйон витратили внікуди. Є пропозиції від науково-дослідних інститутів, які мають лаборантів, я думаю, потрібно її передавати туди, аби вона почала працювати за зверненнями депутатів“, – каже він. 

Читайте: Киевоблсовет спустя два года легализовал мобильную эколабораторию


Поводження з ТБО

Зміни до Програми поводження з твердими побутовими відходами у Київській області на 2017-2020 роки передбачають виділення 26 млн 250 тисяч гривень на ліквідацію стихійних сміттєзвалищ у поточному році. 

Зазначається, що кошти витратять на проведення робіт з екологічно безпечного збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, видалення, знешкодження і захоронення відходів з метою ліквідації несанкціонованих і неконтрольованих звалищ відходів на території Київської області.

Загальна сума витрат по програмі у 2020 році – 676 млн 620,9 тисяч гривень. Крім внесених змін, у поточному році планується виготовлення проєктно-кошторисної документації, будівництво, реконструкцію, рекультивацію полігонів ТПВ, проведення просвітницької діяльності.

Планують закупівлю 16 одиниць спеціалізованої техніки, 550 контейнерів для роздільного збирання твердих побутових відходів, облаштування 175 контейнерних майданчиків. Ще планується ліквідація 65 625 стихійних сміттєзвалищ, впровадження сортування відходів у 35 закладах освіти, розроблення одного інвестиційного проєкту. 

“Ліквідація стихійних сміттєзвалищ – це дуже позитивний напрям. Питання, куди вивозять це сміття. Але можу сказати, що у минулому році було ліквідовано близько 30 звалищ за межами населених пунктів. У межах населених пунктів змушували прибирати місцеву владу, біля доріг – дорожню службу, яка їх обслуговує. Також заплановано за 3 млн гривень будівництво полігону твердих побутових відходів. Але із року в рік це планується, але ніяка громада не погоджується, аби біля них будували полігон, навіть сучасний. Нібито якусь землю знайшли, але я не знаю подробиць. Нам цей полігон дуже потрібен”, – зазначив Запаскін. 

Покращення річки Рось

У рамках Обласної цільової програми розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро на період до 2021 року передбачено реалізацію низки заходів, спрямованих на покращення технічного та екологічного стану річки Рось та водойм на території міста Узин, села Бзів Баришівського району, села Іванків Бориспільського району та Бендюгівської сільської ради Кагарлицького району.

Відповідальним за виконання програми визначено Басейнове управління водних ресурсів середнього Дніпра. 

Напрями діяльності програми передбачають розширення меліорації земель і поліпшення екологічного стану зрошуваних та осушуваних угідь, управління водними ресурсами, забезпечення централізованим водопостачанням сільських населених пунктів, що користуються привізною водою, захист сіл і сільськогосподарських угідь від підтоплення, захист населення і територій – від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру. 

Очікується збільшення площ сільськогосподарських угідь, завершення будівництва групових водопроводів в 6-ти населених пунктах, прилеглих до міста Узин, тощо.

“До 2018 року Управління водних ресурсів міста Києві і Київської області (зараз –  Басейнове управління водних ресурсів середнього Дніпра) було виконавцем програми. Замовником і платником були департамент екології та департамент надзвичайних ситуацій КОДА, вони працювали комплексно. Потім цю систему вирішили спростити. З 2019 року департамент екології був як замовником, так і виконавцем робіт. Але там немає відповідних спеціалістів і на департамент було велике навантаження. Тому останнім рішенням вирішили повернутись до системи 2018 року. У цьому році передбачено фінансування 7 об’єктів сумою у 17 млн гривень”, – розповів депутат Максим Запаскін.

Нагадаємо, як раніше писала KV, Департамент екології та природних ресурсів Київської облдержадміністрації  (КОДА) 17 червня 2020 року запустив офіційний інформканал: спеціальний чат-бот в Telegram та у Messenger.

Читайте: На сміття: депутати Боярки зі скандалом продали землю компанії голови “Батьківщини” Макарівщини

КиевVласть

Автор:
Виктория Билоус
Рекомендуємо до перегляду
Київрада майже вдвічі збільшила видатки на столичну цифровізацію
Київрада майже вдвічі збільшила видатки на столичну цифровізацію
09:00 Під час свого останнього засідання в цьому році Київрада внесла зміни до програми «Цифровий Київ» та продовжила її дію на два роки –…
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
16:00 Демонтаж держави-агресора та спонсора тероризму, російської федерації, є безумовним і обов’язковим запобіжником проти подальших злочинних дій з боку кремлівських режимів. Тільки це убезпечить…
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об'єктів на приватизацію
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об’єктів на приватизацію
14:00 Столична міськрада затвердила новий перелік комунальних будівель та приміщень, які підлягають “малій приватизації”. До нього увійшли близько сотні об’єктів загальною площею понад 16…
Banner
QlU7mDx4