Заступник Київського міського голови, секретар Київради Володимир Бондаренко (на фото) озвучив цифри щодо наслідків війни від початку повномасштабного вторгнення військ рф в Україну у розрізі столиці. Крім інформації щодо жертв російської агресії і руйнувань інфраструктури, він також зауважив, що наразі 15% депутатів Київради перебувають у лавах оборони і безпеки, що є найвищим показником серед міських рад в країні, і що за два роки Київ надав понад 10 млрд гривень допомоги бойовим підрозділам.
Про це, як стало відомо KВ, Володимир Бондаренко (був обраний до Київради від “Удару”) заявив під час сьогоднішнього засідання Київради.
“15% нашого депутатського корпусу сьогодні перебуває в лавах оборони та безпеки. 15% – це найвищий показник серед місцевих рад. Попри загрози 22-го року та терористичні атаки 2023-2024 років, і Київський міський голова Віталій Кличко і представницький орган киян, жодного дня не припиняли свою роботу: і коли в Києві було 700 тис. населення, і коли населення знову сягнуло 3 млн”, – зауважив секретар міськради.
Він додав, що за цей час у Києві повітряна тривога лунала 990 разів, загалом було пошкоджені близько 800 житлових будинків, 122 заклади освіти, 18 закладів охорони здоров’я та 17 закладів соцсфери. Мав місце 1741 виїзд бригад швидкої допомоги до 1034 постраждалих, зокрема, 36 дітей.
“Київ став вимушеною домівкою для 209,5 тисяч внутрішньо переміщених осіб, з яких 46 тис. дітей. Київ вистояв і намагається розвиватися попри війну. На жаль, і в нас є втрати. Наш колега Сергій (Сокіл) Ільницький загинув 22 серпня 2023 року. На жаль, 27 лютого 2024 року загинув перший співробітник секретаріату Олександр Чекмарьов. Майже 200 цивільних мешканців, серед яких шість дітей, загинули від терористичних атак росії”, – повідомив Володимир Бондаренко.
Також, за його словами, допомога Києва бойовим підрозділам за цей час “сягнула понад 10 млрд гривень, не враховуючи техніку та нерухомість, яка була передана для сил оборони й безпеки”.
Зазначимо, такий суттєвий обсяг фінансової допомоги Силам оборони України за рахунок столичного бюджету викликає обґрунтовані сумніви.
На початку цього року KВ повідомляла, що при затвердженні бюджету Києва на 2024 рік міська влада заклала на виконання найважливішої під час війни програми “Захисник Києва” лише 13 млн гривень. На думку низки депутатів Київради, це було просто смішно – на відповідні заходи в цьому році треба витратити не менше 5 млрд гривень і нарешті почати постачати для ЗСУ хоча б давно обіцяні FPV-дрони.
Втім, як з’ясовується, у 2023 році влада Києва теж успішно займалася оборонними питаннями лише на словах – за 9 місяців 2023-го на виконання заходів програми “Захисник Києва” було виділено з міської скарбниці тільки 1,5 млрд гривень (при річному плані у 5,1 млрд гривень), з яких по факту було освоєно лише близько 600 млн гривень. І зовсім не факт, що до кінця 2023 року команда Кличка хоть щось витратила в рамках вказаної програми на “придбання, виготовлення БПЛА та засобів захисту військової техніки від ураження”.
Читайте: Захистити столицю: У Київраді шоковані обсягами фінансування на 2024 рік та шукають гроші на оборону
Для виправлення цієї ситуації сьогодні депутатський корпус Київради, зокрема, доручив Київській міськдержадміністрації (КМДА) зняти не менше 1 млрд гривень з проєкту Міської цільової програми розвитку транспортної інфраструктури міста Києва і направити ці кошти на реалізацію програми “Захисник Києва”. Але відповідне рішення має рекомендаційний характер, далеко не факт, що в КМДА його виконають.
Читайте: Київрада доручила КМДА направити на підтримку ЗСУ не менше 1 млрд грн з “транспортної програми”
Фото: скріншот засідання