Сьогодні, 29 лютого, на 10:00 заплановане чергове засідання Київради. На розгляд депутатського корпусу попередньо винесено 128 проєктів рішень, більшість з яких традиційно стосуються сфер містобудування та земельних відносин. Серед іншого, депутатський корпус може повторно розглянути питання щодо відведення ділянки під 105-річним будинком Замкова на вул. Івана Франка, 26 в оренду ТОВ “Рент Менеджмент Інвест”, що входить до орбіти одіозного Сергія Коровченка. Крім того, міськрада може розпочати процес передачі ділянки на вул. Богдана Хмельницького, 34, літ. Б, Б’ в оренду ТОВ “ВІТ-Плюс”, власником якого є молодший брат Віталія Кличка Володимир.
Про те, що 29 лютого 2024 року о 10:00 відбудеться чергове пленарне засідання Київради, КВ стало відомо з анонсу на сайті міськради.
Засідання традиційно відбувається у будівлі столичної міськради за адресою: вул. Хрещатик, 36, 4 поверх, зал засідань. Пряму трансляцію засідання можна переглянути на офіційному сайті Київради або тут:
Дата, час та місце проведення засідання були затверджені розпорядженням міського голови Києва Віталія Кличка №135 від 13 лютого 2024 року.
До порядку денного цього пленарного засідання увійшло 128 проєктів рішень. Вони вже згруповані у три розділи (“Загальні питання”, “Питання власності та регуляторної політики” та “Питання містобудування та землекористування”), які у свою чергу поділені на десятки підрозділів, зокрема:
-
щодо надання та передачі ділянок під різні потреби – 35 проєктів рішень;
-
щодо зміни та присвоєння назв об’єктів міського підпорядкування 16 проєктів рішень;
-
щодо передачі ділянок фізичним особам – 14 проєктів рішень;
-
щодо питань законності – 9 проєктів рішень;
-
щодо поновлення договорів оренди ділянок – 9 проєктів рішень тощо.
Сьогодні Київрада може повторно розглянути проєкт рішення щодо направлення звернення до Кабінету Міністрів щодо відновлення перевірок у сфері державного архітектурно-будівельного контролю під час дії воєнного стану. Даний документ вже виносився до сесійної зали під час “пленарки”, яка відбулася 8 лютого поточного року, але тоді він не набрав необхідної для затвердження кількості голосів. Причиною провалу голосування стала діаметрально протилежна позиція щодо цього питання у різних політичних сил Київради. Деякі депутати вважають, що такі перевірки є тиском на бізнес, а інші – що без цих заходів контролю міській владі дуже важко зупиняти резонасні забудови.
Читайте: Київрада не підтримала направлення звернення до Кабміну щодо відновлення “будівельних перевірок”
Крім того, депутатському корпусу запропоновано вдруге розглянути проєкт рішення щодо передачі в оренду ТОВ “Рент Менеджмент Інвест” земельної ділянки на вул. Івана Франка, 26, який Київрада також не підтримала 8 лютого 2024 року. Тоді затвердити цей документ завадило те, що на даній землі розташовано 105-річний будинок Замкова, який, ймовірно, має історичну цінність, а вказана компанія розпочала там будівельні роботи ще до прийняття Київрадою рішення про землевідвід і під час акції протесту активістів за вказаною адресою на останніх було скоєно напад. Як повідомляла KВ, переконати депутатський корпус намагалися представники фракції “ВО “Батьківщина”. Але доводи Віталія Нестора, який доводиться свояком ймовірному бенефіціару “Рент Менеджмент Інвест” Сергію Коровченко, тоді не спрацювали.
Читайте: Попри лобізм “Батьківщини”: у Київраді зірвалося оформлення землі під будинком Замкова
Також на розгляд Київради винесено проєкт рішення щодо надання дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,11 га на вул. Б. Хмельницького, 34, літ. Б, Б’. Отримати дану землю в оренду планує ТОВ “ВІТ-Плюс” – компанія, офіційним власником якої є брат міського голови Києва Віталія Кличка, відомий боксер та бізнесмен Володимир Кличко. Згідно з документом, у майбутньому ця ділянка може бути відведена “для будівництва та обслуговування адміністративних будинків, офісних будівель”.
Як повідомляла KВ, саме на цій ділянці знаходиться нежитлова будівля, навколо якої ще декілька років тому розгоралися серйозні “пристрасті”. Довгий час ця нерухомість перебувала в комунальній власності та знаходилась в оренді ТОВ “Альтернатива”, яке входить до орбіти Сергія Алєксєєва та Сергія Боярчукова – близьких товаришів Віталія Кличка. При цьому, не дивлячись на те, що у ній повинні були бути розміщені музей та бібліотека, фактично вона використовувалася готелем “11 Mirrors”, який належить все тому ж Кличку-молодшому. І нецільове використання даного обєкту, і його приватизація вищезгаданим ТОВ “ВІТ-Плюс” свого часу цікавили правоохоронців, але станом на сьогодні жоден з можливих фігурантів відповідного слідства так і не був притягнутий до відповідальності.
Читайте: Новогодний подарок: “отель Владимира Кличко” вновь попал под арест
Зазначимо, цей перелік питань є дуже “попереднім”, адже керівництво і депутати Київради полюбляють вносити до порядку денного деякі проєкти рішень вже під час пленарного засідання, а деякі – навпаки виключають. Разом з тим, протягом останніх майже двох років на сайті міськради не публікуються проєкти рішень, які народні обранці планують розглянути у порядку невідкладності (термінові питання, що затверджуються за спрощеною процедурою. – KВ), хоча таких зазвичай “набирається” десятки.
На сьогоднішню “пленарку”, серед іншого, за такою процедурою, вочевидь, може бути винесено проєкт рішення щодо коригування бюджету Києва на 2024 рік в частині збільшення видатків на програму “Захисник Києва” з 1,5 млрд до 5 млрд гривень – принаймні розгляд цього питання вже анонсував Віталій Кличко.
Фото: KВ