150 парламентарів підписалися під зверненням до спікера ВР Стефанчука про позбавлення мандатів депутатів від “ОПЗЖ”

150 парламентарів підписалися під зверненням до спікера ВР Стефанчука про позбавлення мандатів депутатів від “ОПЗЖ”

Під зверненням до спікера Верховної Ради Руслана Стефанчука (на фото) про включення до порядку денного Ради законопроєктів про позбавлення мандатів депутатів всіх рівнів, обраних від “ОПЗЖ” і інших заборонених партій, поставили підписи 150 парламентарів. Це означає, що спікер ВР має розглянути це звернення та включити законопроєкти до порядку денного ВР або обгрунтовано відмовити в цьому проханні.

Про це KВ стало відомо з допису на Facebook народного депутата Олега Дунди (фракція “Слуга народу”, 91 округ, Фастів і Макарів).

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Інформую щодо збору підписів за позбавлення депутатів від заборонених партій, і в тому числі ОПЗЖ, мандатів – маємо 150 підписів! Особливо вдячний моїм колегам, що знаходяться на передовій і боронять Україну, але знайшли час та можливість підписати лист – Сергій Рудик (депутатська група “За майбутнє”, 198 округ, Черкаська обл., – KВ), дякую, твій підпис став 150-им. Роман Лозинський, Роман Костенко, Андрій Шараскін (всі троє є членами фракції “Голос”, – KВ) – вони кожного дня бачать той жах, який принесли представники “ОПЗЖ” на нашу землю. Вони не сумніваючись поставили свої підписи, компромісів щодо представників кремля бути не може… Збір підписів завершується, далі слово за спікером Русланом Стефанчуком. Ми не можемо і далі ігнорувати представників “ОПЗЖ” в парламенті і в радах усіх рівнів”, – написав Олег Дунда.

150 парламентарів підписалися під зверненням до спікера ВР Стефанчука про позбавлення мандатів депутатів від “ОПЗЖ”

“На жаль, частина моїх колег не готові проявити свою проукраїнську позицію на 11 місяці війни і, навіть, страшний обстріл Дніпра не змінив їх думку”, – додав в своєму дописі Олег Дунда.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Нагадаємо, мова йде про проєкт постанови ВР №7694 про позбавлення мандатів 42 нардепів, обраних від “ОПЗЖ”. Ще навесні всі вони вийшли з фракції “ОПЗЖ”, яка припинила своє існування, та створили дві депутатські групи – “Платформа за життя та мир” і “Відновлення України”, що створило правові підстави про позбавлення цих нардепів мандатів.

Читайте: Раді пропонують позбавити мандатів 42 нардепів, що раніше входили до фракції “ОПЗЖ”

Спекуляції стосовно неконституційності позбавлення нардепів мандатів базуються на нормі ст. 81 Конституції, яка говорить, що рішення про відкликання нардепів приймає вищий орган політичної партії, від яких їх було обрано. Проте “ОПЗЖ” вже заборонена судом і ніяких “вищих органів” в неї вже не існує.

Верховна Рада легко може закрити це питання, прийнявши проєкт закону №8345 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення державного суверенітету в умовах воєнного стану”, який наділяє Центральну виборчу комісію повноваженнями позбавлення мандатів депутатів, обраних від заборонених партій.

Це ж стосується урядового законопроєкту №7476 про позбавлення мандатів депутатів місцевих рад, обраних від заборонених партій, який передбачає:

  • однією з підстав дострокового припинення повноважень депутата місцевої ради вважати набрання законної сили рішенням суду про заборону діяльності політичної партії, від якої він висувався та був обраний, а також його входження до депутатської фракції місцевої організації такої політичної партії (у таких випадках заміщення депутата не здійснюється, а відповідний депутатський мандат залишається вакантним);

  • достроково припиняти повноваження сільської, селищної, міської, районної в місті, обласної ради у разі дострокового припинення повноважень більше ніж половини депутатів від загального складу ради з підстави заборони політичної партії (у таких випадках парламент призначає позачергові вибори ради);

  • у разі дострокового припинення повноважень більше ніж половини депутатів від загального складу ради у зв’язку із забороною політичної партії, у районах, областях, на територіях територіальних громад, де введено воєнний стан або в районі проведення бойових дій, до проведення першої сесії новообраної ради утворювати військові або військово-цивільні адміністрації.

Профільний комітет ВР тоді ще під головуванням Андрія Клочка протягом п’яти місяців не міг розглянути урядову ініціативу. Тільки 16 листопада більшість членів комітету підтримали прийняття законопроєкту №7476 за основу.

Читайте: Профільний комітет Ради підтримав прийняття за основу урядового законопроєкту про позбавлення мандатів депутатів місцевих рад, обраних від заборонених партій

Три альтернативні законопроєкти комітет рекомендував відхилити. Мова йде про:

Суть цих законопроєктів однакова та неконституційна: якщо депутат, обраний від забороненої партії, виходить з відповідної фракції, то немає жодних підстав для позбавлення його мандату.

Нагадаємо, першого грудня Президент Володимир Зеленський на виконання петиції про позбавлення мандатів нардепів від “ОПЗЖ” звернувся до спікера ВР Руслана Стефанчука “з проханням опрацювати викладені в електронній петиції пропозиції та поінформувати про результати розгляду автора звернення”. Наразі жодної реакції Стефанчука немає.

Гальмування процесу, в тому числі, криється в позиції голови партії “Слуга народу” Олени Шуляк, яка відверто лобіює інтереси “ОПЗЖ” і великих забудовників, більшість яких є членами Конфедерації будівельників України (КБУ). Секретар профільного комітету – віцепрезидент КБУ Дмитро Ісаєнко, обраний до Ради від “ОПЗЖ” за т.зв. квотою “Медведчука-Столара”.

Читайте: Чому в ВР та місцевих радах досі сидять депутати від “ОПЗЖ”? Треба запитати у очільника “Слуги народу”

Олену Шуляк в гальмуванні позбавлення мандатів нардепів від “ОПЗЖ”, за інформацією KВ, підтримує голова парламентської фракції “Слуга народу” Давид Арахамія.

Втім, 14 січня необхідні 25 тис. голосів зібрала ще одна петиція до Президента №22/175552-еп, підписанти якої просять Володимира Зеленського звернутись до ВР з проханням розглянути проєкт постанови ВР №7694, урядовий законопроєкт №7476 і альтернативні законопроєкти. Тепер ми всі очікуємо на реакцію Президента Володимира Зеленського. А збір підписів під петицією продовжується – під ввічливою вимогою позбавити мандатів проросійських зрадників та колаборантів вже підписались майже 36,5 тис. громадян України.

Читайте: Петиція про позбавлення мандатів депутатів від ОПЗЖ очікує на розгляд президента

Фото: Facebook Руслана Стефанчука

КиївВлада

Автор:
Антон Подлуцький
Рекомендуємо до перегляду
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
09:00 Генпрокуратура через суд намагається повернути державі земельну ділянку площею 5,69 га на просп. Академіка Глушкова, 65 (територія НПП “Голосіївський”). У 2022 році право…
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
Banner
QlU7mDx4