Потреби на відбудову України складають вже майже півтрильйона доларів, – Шмигаль

Потреби на відбудову України складають вже майже півтрильйона доларів, - Шмигаль

Сукупні економічні, соціальні та інші втрати України через повномасштабне вторгнення росії станом на кінець 2023 року становлять майже 499 мільярдів доларів. Найбільше постраждали сектори торгівлі та промисловості, сільське господарство, енергетика і транспорт. При цьому, тільки на так зване “швидке відновлення” Україна потребує 15 мільярдів.


Про це KВ дізналася з повідомлення на Урядовому порталі, який сповістив про презентацію третьої оцінки збитків і потреб на відновлення України (RDNA3), проведеної за участі Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та представників Світового банку.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 


“Потреби на відбудову України складають майже 486 мільярдів доларів. З них на швидке відновлення потрібно витратити 15 мільярдів доларів. Ми бачимо, що за останній рік потреби на відбудову продовжили зростати. Особливо зростання помітно в житловому секторі, де через дії ворога зруйновано чи пошкоджено 10% від усього фонду житла”, — сказав на презентації Денис Шмигаль. Негативна динаміка, за його словами, присутня в аграрному секторі й в екології через російський теракт на Каховській ГЕС та через замінування наших земель.


Прем’єр-міністр наголосив, що головним ресурсом для відновлення України має стати конфіскація заморожених російських активів. Позиція України залишається незмінною — платити повинна росія: “Маємо запустити цей процес вже цього року. Використання доходів від активів рф вважаємо можливим проміжним рішенням, яке не скасовує необхідність повної конфіскації”.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм


Попри повномасштабну війну, говориться в урядовому релізі, Кабмін за підтримки міжнародних партнерів продовжує реалізацію програми швидкого відновлення: “Минулого року відновлено більше 37 тис. об’єктів. Водночас Уряд створює умови для залучення приватних інвестицій, які дозволять прискорити процес відбудови й трансформацію нашої країни на шляху до ЄС. За словами Прем’єр-міністра, залучення і спрямування 15 млрд доларів у швидке відновлення згенерує ще орієнтовно 5,5 млрд доларів приватних інвестицій”.


Шмигаль зауважив, що результати RDNA3 сприятимуть реалізації програми Ukraine Facility, яка погоджена Європейським парламентом та Радою ЄС і передбачає виділення 50 млрд євро протягом чотирьох років. Крім того, Україна розраховує на макрофінансову підтримку з боку Сполучених Штатів.


Як інформувала KВ, Сенат США підтримав законопроєкт, який передбачає допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню на 95 млрд доларів, з яких 60 млрд доларів передбачені для України. Надалі законопроєкт мають направити на розгляд Палати представників, потім на підпис президента Байдена, і лише після цього ініціатива стане законом.


Читайте: Міністр фінансів: 2024 року держбюджет потребуватиме 41 млрд доларів зовнішньої допомоги


Фото: Урядовий портал


КиївВлада

Автор:
Олексій Ігнатьєв
Рекомендуємо до перегляду
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
09:00 Нещодавно столична міськрада ухвалила програму управління об’єктами комунальної власності, розраховану на період 2025-2027 років. Усього на її реалізацію планується витратити 251,3 млн гривень,…
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
09:00 Столична влада ухвалила бюджет Києва на 2025 рік та внесла зміни до Програми економічного та соціального розвитку (ПЕСР) в частині видатків на наступний…
Banner
QlU7mDx4