500 млн гривень на безпілотники: столична міськрада внесла чергові зміни до програми “Захисник Києва”

500 млн гривень на безпілотники: столична міськрада внесла чергові зміни до програми “Захисник Києва”

Столична міськрада внесла чергові зміни до програми “Захисник Києва” на 2022‒2024” роки”. Згідно з прийнятим рішенням, влада Києва збільшила кошторис цієї програми з 7,6 млрд до 8,1 млрд гривень. Додаткове фінансування в сумі 500 млн гривень керівництво столиці планує направити на централізовану закупівлю БПЛА. Також, серед іншого, Київрада уточнила окремі пункти Порядку надання одноразової допомоги мобілізованим киянам, що має дозволити нарешті почати ці виплати в сумі 30 тис. гривень.


Як стало відомо KВ, під час сьогоднішнього засідання Київради депутати в “закритому режимі” внесли зміни до міської цільової програми з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і територіальної оборони “Захисник Києва” на 2022‒2024” роки”.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 


Суб’єктом подання відповідного проєкту рішення №08/231-51/ПР від 15 січня 2024 року виступив секретар Київради Володимир Бондаренко.


Згідно з ухваленими змінами, столична міськрада, зокрема, збільшила кошторис реалізації цієї програми на 2024 рік з 1,51 млрд до 2,01 млрд гривень. Таким чином, загальні обсяги її фінансування на три роки було збільшено з 7,6 млрд до 8,1 млрд гривень. Додаткові кошти в сумі 500 млн гривень міська влада планує направити на реалізацію нового заходу програми – централізоване придбання безпілотних літальних апаратів (БПЛА).

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм


Також, серед іншого, Київрада внесла зміни до передбаченого програмою Порядку надання одноразової матеріальної допомоги військовозобов’язаним киянам, які були призвані на військову службу з 1 грудня 2023 року. Йдеться про деякі уточнення його пунктів, що має дозволити розблокувати виплату 30 тис. гривень, адже, як повідомив Володимир Бондаренко, станом на сьогодні ці кошти ще ніхто не отримав.


Як повідомляла KВ, програма “Захисник Києва на 2022-2024 роки” була затверджена рішенням столичної міськради №4175/4216 від 20 січня 2022 року. Тоді депутати вирішили, що кошторис її виконання на 3 роки повинен становити 110,1 млн гривень. 


Читайте: Киевсовет утвердил программу “Защитник Киева” на 2022-2024 годы


Втім, вже в жовтні  обсяги фінансування її заходів у 2022 році було збільшено на 700 млн гривень. В цілому Київрада 14 разів вносила зміни до цієї програми, поступово збільшивши обсяги її фінансування у 69 разів – до 7,6 млрд гривень.


Читайте: Зміни до програми “Захисник Києва”: мобілізованим мешканцям столиці будуть давати 30 тис. гривень з міського бюджету 


Нагадаємо також, що при затвердженні бюджету Києва-2024 міська влада заклала на виконання цієї програми лише 13 млн гривень. На думку низки депутатів Київради, це просто смішно – на відповідні заходи в цьому році треба витратити не менше 5 млрд гривень і нарешті почати постачати для ЗСУ хоча б давно обіцяні FPV-дрони. Втім, як з’ясовується, в минулому році влада Києва теж успішно займалася оборонними питаннями лише на словах –  за 9 місяців 2023 року на виконання заходів програми “Захисник Києва” було виділено з міської скарбниці тільки 1,5 млрд гривень (при річному плані у 5,1 млрд гривень), з яких по факту було освоєно лише близько 600 млн гривень.


Читайте: Захистити столицю: У Київраді шоковані обсягами фінансування на 2024 рік та шукають гроші на оборону


Зазначимо, розробником та відповідальним виконавцем вказаної програми є Департамент муніципальної безпеки Київської міськдержадміністрації (КМДА), який з 12 грудня 2018 року очолює Роман Ткачук. Нагадаємо, цей посадовець нині знаходиться під підозрою як мінімум у трьох кримінальних провадженнях щодо неналежного функціонування укриттів у столиці та за фактами можливих розтрат бюджетних коштів при здійсненні різних закупівель.


Читайте: Директору Департаменту муніципальної безпеки КМДА інкримінується розтрата коштів при модернізації системи оповіщення


Фото: скріншот трансляції пленарного засідання


КиївВлада

Автор:
Іван Кулик
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачав Київ
09:00 В останній місяць літа поточного року столиця неабияк активізувалася в облаштуванні укриттів – на це пішло чверть всіх серпневих замовлень міста, які сягнули…
Битва за 723 га: Дачний кооператив намагається скасувати реєстрацію землі НПП “Голосіївський”
Битва за 723 га: Дачний кооператив намагається скасувати реєстрацію землі НПП “Голосіївський”
09:00 Обслуговуючий кооператив (ОК) “Гайок-МІ” в рамках двох судових справ намагається скасувати рішення Київради від 2012 року про відведення 723,69 га землі в постійне…
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачав Іванків
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачав Іванків
09:00 У серпні поточного року бюджетні замовники селища Іванків Вишгородського району зробили замовлень майже на 2,7 млн гривень. Майже чверть цих грошей “пішла” на…
Banner
QlU7mDx4