Адвокат Роман Титикало виявив роль “псевдо адвоката” Медведчука в засуджені ще одного українського дисидента

Адвокат Роман Титикало виявив роль “псевдо адвоката” Медведчука в засуджені ще одного українського дисидента

Патріот України Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката. Те, що Клим Семенюк, як і Василь Стус, від послуг адвоката Віктора Медведчука відмовився, не завадило останньому далі “захищати” обвинуваченого. В тому числі, завдяки тому, що Медведчук на суді над Семенюком в 1985 році фактично грав роль другого прокурора, останній і отримав несправедливий вирок – 7 років ув’язнення в таборах суворого режиму та 5 років заслання.

Про це йдеться в авторській статті адвоката, заслуженого юриста України, депутата Київської облради від “Європейської солідарності” Романа Титакало, яка була опублікована вчора на “Історичній правді” з відповідними документами.

За словами Титикало, всі чули про В’ячеслава Чорновола, Левка Лук’яненко, Василя Стуса, Юрія Шухевича, які боролись за вільну Україну. Але загальна кількість замордованих, репресованих українців в радянських таборах, розстріляних за вироками трійок НКВД з 1919 до 1991 сягає мільйона українців.

Роман Титикало зазначає, що Семенюк Клим Васильович – теж герой, завдяки якому ми маємо за що боротися зараз. Про це каже аналіз кримінальної справи № 22 Семенюка Клима 1984-1985 років, яка зберігається в архіві СБУ.

Читайте: Роман Титикало разом із командою АБ “Титикало та Партнери” приєднується до ЮК MORIS

Семенюк Клим Васильович народився 04.12.1929 (за документами 20.10.1931), в селі Золотолин, Костопільського р-ну Рівненської області, батько його був у 1944 році ув’язнений за співпрацю з УПА. Вперше Клима Семенюка було заарештовано 07.03.1952 р. за те, що відправив поштою дві антирадянські націоналістичні листівки, на яких ще й сам додав антирадянські надписи. За це Рівненський обласний суд на закритому засіданні 23.04.1952 р. засудив Клима Семенюка на 10 років з конфіскацією майна і позбавив його громадянських прав на 5 років.

Втім, можна сказати Климу Семенюку тоді повезло. Президія Верховного Суду УРСР за протестом прокурора УРСР 07.10.1955 р. зменшила його вирок до 5 років, на підставі Сталінської амністії від 27.03.1953 року і через півроку 09.11.1955 він був звільнений. 

Втім, вже 19.06.1958 р. у нього був проведений обшук, під час якого вилучено пістолет та малокаліберну ґвинтівку, які він придбав “про всяк випадок”. Довести “терористичні наміри” слідство не змогло, тому Клима Семенюка звинуватили за ст. 196 КК УРСР “Незаконне зберігання зброї”. 29.08.1958 р. Київський обласний суд засудив його до 5 років таборів суворого режиму з подальшою забороною на 5 років проживати в обласних центрах СРСР. 10.10.1961 року Київський обласний суд скоротив Климу термін ув’язнення, звільнили Семенюка 09.11.1961 року.

Після цього, Клим Семенюк жив в Києві, спілкувався з шістдесятниками і учасниками правозахисного руху, мав доступ до літератури самвидаву, товаришував та допомагав чим міг Оксані Мешко, яка з кінця 1970-их була фактичним керівником Української гельсінської групи. За все це був в результаті звинувачений в “антирадянській агітації і пропаганді”.

Роман Титикало зазначає, що матеріали, які стали підставою для порушення кримінальної справи відносно Клима Семенюка, були виділені з двох інших кримінальних справ, а саме: справи Розлуцького В.С. та Стуса В.С. 

Читайте: Роль Медведчука: Юрій Литвин і Василь Стус мали одного адвоката та загинули в одному таборі

18 січня 1985 року було складено обвинувачений висновок, пред’явлено матеріали для ознайомлення. Семенюк вину не визнав і від адвоката відмовився.

Справу Семенюка розглядав Київський обласний суд під головуванням заступника голови суду – судді Зубця Г.І. До речі, суддя Григорій Іванович Зубе́ць 1937 року народження, на рахунку якого не один засуджений український дисидент, багато працював на правосуддя і в незалежній Україні: займав посаду голови Апеляційного суду міста Києва у 1993–2003 роках, а в 2017 році Указом Президента України №307/2017 був нагороджений “Орденом князя Ярослава Мудрого” V ступеня.

Справу Семенюка суддя Зубець призначив до судового розгляду на 04 лютого 1985 року, а Київська міська колегія адвокатів направила йому вже відомого адвоката – Віктора Медведчука, який п’ять років перед тим захищав Василя Стуса. Те, що Клим Семенюк, як і Василь Стус від послуг адвоката відмовився не завадило Медведчуку і далі “захищати” обвинуваченого.

Справу суд розглянув за один день. Підсудний перед судом заявив, що він вину не визнає і дав ґрунтовні покази про те, що не був членом жодних організацій і не розповсюджував ні літературу, ні чутки серед знайомих, та зазначив те, що має право на свободу слова. Але адвокат Медведчук в черговий раз поруш свій професійний обов’язок – захищати. Він заявив перед судом: “Я вважаю, що Семенюк скоїв дії, які підпадають під диспозицію ст. 62 КК УРСР, і звинуваченого його у даному злочині вірно, дії його кваліфіковано правильно …”.

Після цього суддя Зубець оголосив вирок, в якому визнав Семенюка винним у тому, що той начебто поширював серед свого оточення наклепницькі вигадки, що порочать радянський державний і суспільний лад, а також виготовляв, зберігав і розповсюджував з тією ж метою твори такого ж змісту, і призначив йому максимальне покарання за ст. 62, ч.1 (“антирадянська агітація і пропаганда”) – 7 років ув’язнення в таборах суворого режиму та 5 років заслання.

16.03.1987 р. Семенюк був звільнений за Указом ПВР СРСР від 12.03.1987 року про помилування, повернувся до Києва, мав дочку, сина, і чотирьох онуків.

05.06.1991 року Семенюка було реабілітовано відповідно до Закону УРСР від 17.04.1991 року “Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні”.

“З моменту несправедливого засудження Семенюка у 1985 році минуло майже сорок років, але ми бачимо багато негативних явищ в нашому суспільстві і зараз, які тривають з тих часів бо є непокаране зло. Саме тому слід задуматись про незалежність судів, прокурорів та адвокатів, їх безсторонність та дотримання ними як норм закону так і норм моралі, незалежно від політичної кон’юнктури та того “хто при владі”,- робить висновок Роман Титикало.

Нагадаємо, що Роман Титикало вперто домагався позбавлення одіозного політика, кума Путіна Віктора Медведчука свідоцтва адвоката України. Цього свідотства Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Київської області позбавила Медведчука в травні 2023 року. 

Читайте: Зрадника Медведчука позбавлено адвокатського свідоцтва

Фото: Романа Титикало

Олексій Вєтров

Рекомендуємо до перегляду
Чверть мільярда в нікуди: Київрада ухвалила програму фінансування столичних ОСН
Чверть мільярда в нікуди: Київрада ухвалила програму фінансування столичних ОСН
09:00 Столична міськрада нещодавно затвердила “Програму посилення інституційної спроможності місцевого самоврядування та залучення громади до прийняття рішень”. На її реалізацію у 2025-2027 роках планується…
Нова забудова попри протести громадськості: Київрада затвердила ДПТ Солдатської слобідки
Нова забудова попри протести громадськості: Київрада затвердила ДПТ Солдатської слобідки
09:00 Столична міськрада затвердила Детальний план території (ДПТ) місцевості Солдатська слобідка – частини Шевченківського району Києва. Фактично документ направлений на легалізацію запланованої нової забудови…
Підприємці прифронтової Сумщини єднаються та розвивають свої бізнеса
Підприємці прифронтової Сумщини єднаються та розвивають свої бізнеса
18:45 Сумщина (північна Слобожанщина та північно-східна Сіверщина) зазнали всіх жахів повноцінної війни від перших годин вторгнення російських військ 24 лютого 2022 року. З визвольним…
Banner
QlU7mDx4