Андрій Стріхарський з трибуни Ради розповів про нові можливості для ОСББ

Андрій Стріхарський з трибуни Ради розповів про нові можливості для ОСББ

Парламент прийняв у другому читанні та в цілому законопроект №7029 “Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення управління багатоквартирними будинками”. До змін в цій сфері закликав народний депутат Андрій Стріхарський з трибуни Верховної ради.

Про це KВ стало відомо з повідомлення Андрія Стріхарського на його сторінці в Facebook.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

За його словами, ухвалений документ передбачає низку нововведень, які відкриють додаткові можливості мешканцям багатоквартирних будинків:

  • можливість дистанційно брати участь у зборах по відеозв’язку;

  • спрощений порядок голосування на зборах;

  • можливість повідомляти співвласників про збори за допомогою телекомунікаційних засобів;

  • розширення повноважень правління на період воєнного стану та один рік після його припинення;

  • унормування передачі проєктної документації та документів щодо гарантійних зобов’язань щодо будівельних робіт;

  • унормування питання створення груп співвласників щодо спільного майна, що перебуває у їх користуванні, для самостійного управління ним власним коштом;

  • надання ОСББ 3 років після завершення воєнного стану для приведення статутів у відповідність зі змінами до закону.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Ці нововведення мають на меті зробити управління багатоквартирними будинками більш ефективним і прозорим. До того ж норм законопроєкту вирішують складні ситуації, викликані війною, коли люди були вимушені залишити свої домівки і не можуть брати участь у погодженні важливих для будинка та його мешканців рішень.

“Сьогодні велика частина співвласників будинків роз’їхались і мешкають в інших областях або, навіть, країнах. Нагадаю, що кількість внутрішніх переселенців перевищує 7 млн громадян і ще понад 4 млн осіб зареєструвалися для отримання тимчасового захисту у Європі. В цих умовах у нас є всі можливості застосовувати сучасні технології для погодження важливих рішень — збори по відеозв’язку, інформування про них електронною поштою, підпис за допомогою ЕЦП тощо”, — вважає Андрій Стріхарський.

Крім того, знижено поріг для прийняття рішень з ряду питань з 2/3 до 50% + голосів. При цьому дане питання може регулюватися статутом ОСББ. 

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування вклав значні зусилля в створення та доопрацювання  законопроєкту №7029. На думку Андрія Стріхарського, цифровізація в цій сфері давно назріла, а в теперішніх умовах — є нагальною потребою: “У нас є сучасні інструменти та технології, які здатні покращити багато процесів в розбудові країни. Ми будемо й надалі використовувати їх, для наших громадян”.

Нагадаємо, раніше Андрій Стріхарський повідомляв, що Верховна рада підтримала збільшення відпусток та доплат військовим.

Також Стріхарський заявляв, що повоєнна відбудова України має обов’язково враховувати принципи безбар’єрності.

Читайте: Андрій Стріхарський заявив про необхідність розвитку інституту старост в Україні

Фото: Андрій Стіхарський в Facebook.

КиївВлада

Автор:
Олексій Вєтров
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
13:00 Місто Ірпінь, яке стало одним із символів стійкості під час окупації Київщини, досі відновлює зруйновані оселі містян. Одним з показових прикладів відновлення є…
Мільйони на папери: як "Київавтодор" переписує свої кошториси
Мільйони на папери: як “Київавтодор” переписує свої кошториси
09:00 Ремонту кожної столичної дороги передує масштабна підготовка у вигляді розробки проєктно-кошторисної документації, яка влітає в добрячу копійку, однак далеко не всі ремонти розпочинають…
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
09:00 Щорічно університети вкладають чималі кошти задля забезпечення освітнього процесу, зокрема розвитку лабораторно-дослідницької діяльності. Торік лише пʼять провідних ВНЗ — Шевченків університет, Київська політехніка,…
Banner
QlU7mDx4