Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) за запитами правоохоронних органів виявило 128 одиниць нерухомості, 140 земельних ділянок, 30 автомобілів преміального класу, корпоративні права загальною сумою понад 20 млн грн і мільйони на рахунках у банках, а також зброю у п’яти фігурантів корупційних схем у медико-соціальних експертних комісій (МСЕК).
Про це КВ дізналася з повідомлення АРМА.
“Велика кількість виявлених активів була придбана фігурантами під час повномасштабної війни РФ проти України та оформлена на близьких їм осіб. І це лише початок. Нацагентство вже надало запити до десятка банківських установ для виявлення активів фігурантів кримінального провадження як в Україні, так і за кордоном”, – наводяться в повідомленні слова голови АРМА Олени Думи.
Зокрема, за першими відпрацьованими агентством запитами виявлено
- 128 одиниць житлової та нежитлової нерухомості (у тому числі житлові будинки та квартири в обласних центрах, квартири в Києві, апартаменти, розважальні комплекси, гаражі, паркомісця, офіси);
- 140 земельних ділянок (з цільовим призначенням, зокрема, для житлового будівництва, для ведення сільськогосподарського виробництва, для садівництва);
- 30 автівок (серед яких автомобілі преміального класу, такі як Lexus, Tesla тощо);
- корпоративні права на загальну суму понад 20 млн гривень (у тому числі в підприємстві енергетичної галузі, будівельній компанії);
- мільйони гривень на рахунках в банках;
- зброю.
Це – перші активи лише п’ятьох фігурантів цих кримінальних проваджень та їх оточення.
Зазначається, що АРМА активно залучають правоохоронні органи до виявлення та розшуку активів працівників лікарських закладів, РТЦК та СП, ЛКК та медико-соціальних експертних комісій (МСЕК), які були залучені до корупційних схем. Зокрема, йдеться про факти підробки медичної документації для отримання статусу інваліда особами призовного віку, що надавало можливість уникнути призову на військову службу.
Як інформувала КВ, 22 жовтня Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким увів у дію рішення Ради найіональної безпеки і оборони (РНБО) щодо протидії корупційним та іншим правопорушенням під час встановлення інвалідності посадовим особам державних органів. Зокрема, Кабмін повинен розробити і внести на розгляд Верховної Ради законопроект про ліквідацію МСЕК з 31 грудня 2024 року.
На виконання рішень РНБО та Президента Кабінет міністрів України затвердив план щодо протидії корупційним та іншим правопорушенням серед МСЕК (комісії до кінця року ще працюватимуть).
Читайте: Зеленський звільнив Костіна з посади генпрокурора
Фото: ілюстративне, ДБР
Олексій Ігнатьєв