Асоціація випускників Києво-Могилянської бізнес-школи започаткувала День посвяти у спільноту в Києво-Печерській лаврі й звернулася до Міністерства культури з проханням відновити історичне місце поховання Петра Могили, митрополита, який канонізував перших києвопечерських отців у XVII столітті. Асоціація зобов’язалася взяти на себе фінансові витрати з встановлення оновленої надгробної оригінальної плити та встановлення меморіальної таблички в храмі.
Про це KВ стало відомо з повідомлення Національного заповіднику “Києво-Печерська Лавра”.
“Будуючи “шлях посвяти”, організатори звернулися до витоків Києво-Могилянської академії.
Саме тут, у Києво-Печерській лаврі, у 1631 р. митрополитом Київським Петром Могилою було започатковано Лаврську школу, яка стала фундаментом створення Академії”, – сказано в повідомленні.
Згідно повідомлення, ініціація включала розповідь-подорож про державництво, духовництво та освітянство Петра Могили у супроводі Максима Яременко, професора кафедри історії Кафедра історії НаУКМА. Випускники пройшли через церкву Спаса на Берестові, Економічну браму, Успенський собор, Велику лаврську дзвіницю і церкву Св. Миколая.
Повідомляється, що в Успенському соборі Лаври учасники дійства зустрілися із Максимом Остапенком, в.о генерального директора Заповідника та архімандритом Авраамієм, що є намісником чоловічого монастиря в юрисдикції ПЦУ.
“Могилянці” передали звернення до Національного заповідника і Міністерства культури та інформаційної політики України із проханням відновити історичне місце Петра Могили в Успенському соборі.
Зазначається, що “Асоціація зобов’язалася взяти на себе фінансові витрати з встановлення оновленої надгробної оригінальної плити та встановлення меморіальної таблички в храмі”.
Читайте: В Києво-Печерській лаврі вперше в історії провели молебень за Івана Мазепу
Фото: з відкритих джерел