Білогородська громада у 2024 році спрямувала понад 50 млн гривень на оборонні та безпекові заходи, що на 11,3 млн більше, ніж у 2023 році. Ключовими пріоритетами стали підтримка військових частин, закупівля БпЛА, FPV-дронів, приладів нічного бачення, допомога військовослужбовцям і родинам загиблих, а також внески на заходи територіальної оборони.
Про це КВ дізналася із повідомлення голови Білогородської громади Антона Овсієнка.
“Понад 50 млн гривень Білогородська сільська рада скерувала на оборону та безпеку у 2024 році, а це – на понад 11,3 млн гривень більше, ніж у 2023. Пріоритетом 2024 року стала підтримка запитів військових частин, де несуть службу мешканці Білогородської громади. Видатки становлять 13 779 381 гривень”, – йдеться у повідомленні.
Як зауважив Овсієнко, за ці кошти громада закупила БпЛА різних модифікацій, FPV-дрони, портативні комплекси радіоелектронної боротьби, прилади нічного бачення, зарядні станції, допоміжне обладнання та матеріали.
“Другою за вагомістю статтею видатків стала матеріальна допомога військовослужбовцям, членам родин загиблих, зниклих безвісти. Сума становить 13 482 200 гривень. Субвенції бойовим військовим частинам, зокрема, сил ППО, які боронять небо над Києвом і Київщиною та є запорукою нашої безпеки, становлять 8 017 822,50 гривень”, – додав голова громади.
За словами Овсієнка, у 2024 році громада також підтримувала заходи територіальної оборони на рівні Бучанського району – скерували 3 млн гривень. Ще по 1 млн гривень – внесок на заходи оборони до бюджету Київської області.
Також про нашу безпеку щодня дбають поліцейські офіцери громади (ПОГ), Бучанське РУ ГУНП у Київській області. Ця стаття видатків становить 3,5 млн гривень. Зокрема, забезпечення ПОГ службовим автотранспортом, паливом. 3 млн гривень Білогородська громада скерувала на створення лабораторії з експертизи ДНК при Київському науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі МВС України. На жаль, це нагальна потреба часу. Рідні 6-12 місяців, а іноді довше чекають на впізнання за ДНК. Внесок є вагомим у пришвидшення скорботного підтвердження або, навпаки, спростування відомостей щодо особи загиблих – військових і цивільних”, – говорить він.
Крім того, 1 335 450 гривень громада скерувала на матеріальне забезпечення бойових підрозділів Національної гвардії України, ще 1 млн гривень – субвенція Київському інституту НГУ, який готує бойових офіцерів.
“До того ж сільська рада виконує зобов’язання щодо фінансування підрозділів ДСНС, які виїжджають на виклики до громади, ГУ СБУ у м. Києві та Київській обл., одного з підрозділів МВС. На ці структури скеровано 2 млн гривень з місцевого бюджету. Загалом оборонні та безпекові видатки становлять 50 114 853,5 гривень. Щира подяка платникам податків за спроможність бюджету громади”, – резюмував Овсієнко.
Нагадаємо, що Білогородська громада передала захисникам та захисницям сучасну техніку для оборони, включно з FPV-дронами, тепловізійним прицілом та квадрокоптерами. Загальна вартість переданого обладнання сягає понад 750 тисяч гривень.
Читайте: Білогородська громада затвердила бюджет на 2025 рік у розмірі майже 900 млн гривень
Фото: cities4cities.eu, Facebook Овсієнка
КиївВладаІнна Міхно