“Боже великий, єдиний, нам Україну храни!” – у костелі св. Миколая відбувся виступ угорського піаніста (фото)

“Боже великий, єдиний, нам Україну храни!” – у костелі св. Миколая відбувся виступ угорського піаніста (фото)

“Боже великий, єдиний, нам Україну храни!”- цією піснею розпочалася урочиста зустріч у парафії св. Миколая в Києві, в рамках якої виступив угорський піаніст. Увесь храм був заповнений тими, хто прийшов послухати всесвітньо відомого віртуоза Петера Балатоні, а за одно і підтримати повернення костелу парафії та надати благодійну пожертву на порятунок зруйнованої святині.

Про це KВ стало відомо з релізу пресслужби костелу св. Миколая.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Серед присутніх були відомі гості, зокрема представники угорської опозиції до діючого проросійського президента Орбана, Івані Міклош та інші члени благодійної організації “Олталом”, представники духовенства, дипломатичних посольств, Збройних Сил України, а також волонтери, які підтримують нашу армію.

На початку молитовного концерту, настоятель парафії св. Миколая о. Павло Вишковський ОМІ запросив усіх встати і молитовно виразити пам’ять про загиблих воїнів і людей під час триваючої війни. Зокрема отець нагадав, що нещодавно парафія св. Миколая похоронила вже п’ятого захисника, а близько 20-ти парафіян знаходяться на передовій.

Після чого, настоятель привітав усіх присутніх словами: “Війна показує справжнє обличчя кожного. Вона чітко виявляє, хто є насправді другом України, а хто її ворогом. І то не лише поза Україною, але також всередині нашої країни. Сьогоднішній молитовний концерт нам було дуже важко провести. Лише годину тому нам, нарешті, вдалося отримати на нього згоду. Були такі, що погрожували і хотіли заборонити його. Чому? Чому комусь залежить на руйнації цього храму і не дозволяє нам його рятувати і збирати на нього кошти? Чому ми не можемо молитися за наших захисників?”.

Настоятель костелу отець Павло розповів присутнім, що цей храм збудований католиками на початку ХХ століття, в 1910 році. Однак, уже в 1938 році на електричному стільці НКВС загинув останній священик, який тут служив, багато вірян зазнали репресій, а святиню закрили. Спершу її використовували як державний архів, а згодом як концертний зал.

“Уже 32 роки наша парафіяльна спільнота клопочеться про повернення цієї святині, яка тепер перебуває в жахливому стані – не тільки всередині, а й назовні. І це своєрідний символ нашої України, що бореться за свою незалежність, а тепер – і за повернення своїх територій. Так само і ми боремося, щоб цю будівлю, несправедливо загарбану, повернули тим, до кого вона належала і має належати. Ми хочемо зберегти і відновити цю унікальну київську пам’ятку архітектора Городецького, щоб служила Богові та втішала око жителів і гостей столиці. Тому щиро дякуємо нашим гостям й усім, хто сьогодні прийшов і підтримує наші зусилля щодо повернення цієї святині”, – підсумував отець Павло.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Також з промовами виступили Івані Міклош та полковник Микола Журавльов.

“Проросійська політика нинішнього прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана завдає шкоди українському народу. Своїми діями ми намагаємося компенсувати цю шкоду і показати, що не всі в Угорщині так думають! Багато людей вболівають та допомагають українському народу, який бореться не лише за свою свободу і й за свободу Європи! З початку російської агресії наша благодійна організація активно підтримує Україну та український народ у боротьбі за незалежність. З перших днів ми надаємо гуманітарну допомогу мирним жителям і підтримуємо Збройні сили України”, – зазначив пан Міклош.

Полковник Микола Журавльов, який прибув на молитовний концерт разом із солдатами, підтвердив слова настоятеля парафії про те, як багатьох потрібно було потурбувати, щоб сьогоднішній концерт відбувся, зокрема представників Київської Військової Адміністрації. Полковник Журавльов подякував пану Міклошу, а також Петеру Балатоні за підтримку ЗСУ. Він відзначив нагородами на підтримку ЗСУ пана Балатоні та інших волонтерів.

Згодом, після промов, розпочалися музичні твори, які перепліталися молитвою за мир в Україні, за захисників і за усіх скривджених. “Згідно заклику Христа ми покликані, щоб молитися за нашу країну, за справедливий мир і за тих, хто постійно нам перешкоджає у порятунку цієї святині”, – наголосив настоятель.

Читайте:

“Повернення храму св. Миколая громаді – це справжня декомунізація. Коли чекати – влада мовчить”, – представники парафії

Після пожежі в київському костелі Св. Миколая за два роки державна влада не виконала жодної обіцянки

Фото: надане пресслужбою костела св. Миколая

КиївВлада

Автор:
Антон Подлуцький
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Чергова “туалетна схема”: столична Нацполіція зацікавилася спробою відведення землі під ТРЦ Вагіфа Алієва
Чергова “туалетна схема”: столична Нацполіція зацікавилася спробою відведення землі під ТРЦ Вагіфа Алієва
09:00 Столична Нацполіція розслідує можливі порушення законодавства при спробі передачі міською владою земельної ділянки на вул. Кіото біля станції метро “Лісова” в оренду ТОВ…
Реалії відбудови Гостомельської громади у цифрах і фактах
Реалії відбудови Гостомельської громади у цифрах і фактах
09:00 Гостомельська селищна громада, яка однією з перших прийняла удар повномасштабного вторгнення на Київщині, продовжує повставати з руїн. Станом на початок 2025 року тільки…
Зупинити Київраду: столичні активісти у суді оскаржують рішення про передачу забудовнику землі під садибою Родіна
Зупинити Київраду: столичні активісти у суді оскаржують рішення про передачу забудовнику землі під садибою Родіна
09:00 В історії запланованого будівництва житлового комплексу (ЖК) “Franklin Concept House” на місці садиби Осипа Родіна (вул. Олеся Гончара, 71) може трапитися несподіваний фінал.…
Banner
QlU7mDx4