Місто Біла Церква, що на Київщині, та німецьке місто Брауншвейг підписали угоду про солідарне партнерство. У рамках побратимства громаді Біліої Церкви вже готують підтримку, яка допоможе захистити від негоди та проблем із енергозабезпеченням.
Про це KВ дізналася із повідомлення голови Білоцерківської міської громади Геннадія Дикого.
“Відсьогодні ми маємо ще одне місто-побратим – німецький Брауншвейг.
Dr. Thorsten Kornblum – Oberbürgermeister та Kateryna Voznenko підписали Угоду про солідарне партнерство. Щиро дякую німецьким друзям за підтримку, допомогу і віру в Україну”, – розповів він.
Відомо, що Брауншвейг – місто в Нижній Саксонії (Німеччина). Місто було вагомим і впливовим торгівельним вузлом середньовічної Німеччини та входило до Ганзейської унії з XIII до XVII століття. Воно було столицею трьох послідовних адміністративних утворень: Князівства Брауншвейг-Вольфенбюттель (1269–1432, 1754–1807 та 1813–1814), герцогства Брауншвейг (1814–1918) та Вільної держави Брауншвейг (1918–1946).
Як повідомляється на офіційном сайті німецької влади Брауншвейг, за пропозицією мера Торстена Корнблюма, у листопаді міська рада схвалила солідарне партнерство з містом Біла Церква. І, зокрема, 14 грудня заступниця міського голови Катерина Возненко разом з білоцерківською делегацією перебувала з візитом в Брауншвейгу, де і було підписано угоду та обговорено умови співпраці.
“У ці важкі для України часи підтримка німецьких друзів для білоцерківців має велике значення. Для нас це особливо цінно, адже ініціатива угоди йде від німецьких друзів і це прямий знак не лише підтримки, а й віри в те, що Біла Церква має майбутнє у якості європейського міста”, – сказала вона.
Мер Брауншвейгу зауважив, що вони готові якнайшвидше допомогти Білій Церкві з огляду на ситуацію з обмеженням енергопостачання в Україні. Так, місто Брауншвейг наразі готує доставку товарів допомоги за фінансової підтримки “Агентства з обслуговування муніципалітетів єдиного світу” (SKEW). Це – 3 тис. постільних комплектів, 15 тис. рятувальних ковдр, 1500 спальних мішків, 5 апаратів штучної вентиляції легенів та 55 генераторів.
Нагадаємо, що ветеран війни з Білої Церкви Антон Бростовський став одним з 30 переможців конкурсу фінансування #ВАРТО. Він виграв грант на будівництво розважального дитячого парку. У рамках конкурсу від Українського ветеранського фонду Мінветеранів можна загалом одержати від 500 тисяч до мільйона гривень на розвиток власної ветеранської справи.
Читайте: Для навчальних закладів Білої Церкви закупають сирів на 9,5 млн гривень
Фото: Facebook.