Органи Київської міської прокуратури регулярно перевіряють стан укриттів у столиці. Від початку повномасштабної агресії до судів подано 28 позовів щодо усунення незадовільного стану бомбосховищ. Після втручання прокуратури добровільно балансоутримувачами та власниками приведено у стан готовності 5 сховищ.
Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні пресслужби Київської міської прокуратури.
Згідно з повідомленням, перевірки стану утримання захисних споруд регулярно проводяться представниками прокуратури із залученням працівників ДСНС України. “…встановлено, що значна кількість сховищ у різних районах міста Києва не готові повноцінно виконувати свої функції”, – йдеться в повідомленні.
“…органи прокуратури столиці упродовж 2022-2023 років пред’явили до судів 28 позовів про зобов’язання балансоутримувачів та власників привести захисні цивільні споруди загальною площею близько 11, 5 тис. кв м та місткістю для 11656 осіб у стан готовності до використання за призначенням”, – зазначили в прокуратурі.
За реагування прокурорів балансоутримувачами та власниками добровільно приведено у стан готовності 5 сховищ. У тому числі приведено до ладу сховища комунальних закладів охорони здоров’я, місткістю на 1081 особу, “що підтверджується актами органів Державної служби з надзвичайних ситуацій”.
“Крім того, керівник Київської міської прокуратури неодноразово звертався до Київського міського голови з пропозицією розглянути питання про виділення достатньої суми коштів для приведення у належний стан об’єктів цивільного захисту – найпростіших укриттів для мешканців столиці”, – зауважили в прокуратурі.
Нагадаємо, у ніч на 1 червня ворог завдав ракетного удару по столиці. Внаслідок цього у Деснянському районі столиці загинули дві жінки та 9-річна дівчинка, які намагалися потрапити у закрите бомбосховище. Правоохоронці розпочали два кримінальних провадження. В рамках розслідування загибелі людей біля укриття правоохоронці затримали чотирьох осіб. Повідомлення про підозру готують затриманим першому заступнику Деснянської РДА, директору медзакладу, його заступнику та охоронцю установи.
Читайте: У справі про закрите укриття у Києві затримали трьох посадовців та охоронця медзакладу
Як інформувала KВ, 2 червня 2023 року столична постійна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій ухвалила рішення про цілодобовий доступ до укриттів. Рішення обовʼязкове до виконання всім установам і закладам.
Фото: Київська міська прокуратура